Sari la conținut
Forum Roportal
Enki

Despre suflet, moarte, viata de apoi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai intru din cand in cand, pentru ca , chiar si de la prosti sau neoameni poti invata. Pai nu stiu, dar se pare ca unii sugereaza ca animalele nu au ce cauta in biserica. Diferenta de la animal la om este de multe ori infima....

a si dupa conceptia ta cand nu intri in biserica est animal nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat ...problema apare ca unii ies animale cand iasa din biserica ...ma rog daca se poate numi astfel o casa in care un infiebantat la minte, atata cu kalasnikovul in mana la ura si atentate teroriste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai uitate si la rugaciunile din meka nu doar afganistan unde taticatu bush si amicul lui ben laden da indicatii cum sa se faca rugaciunea. si mai scoate ochelarii aia de cal ca iti distrugi vederea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti fa tu probleme despre vederea mea ... ca nici ochelarii tai nu sunt altceva decat ochelari de cal ...

asa ca cel mai bine este sa vedem FILMAT ceea ce se intampla zilnic in lumea islamica...caci nu cred ca vrei sa zici ca ceea ce vedem zilnic la TV ---este turnat la Hollywood!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alo! :) nu va mai certati pe topicul meu! Daca nu aveti ceva de spus despre suflet, moarte sau viata de apoi in alte religii decat crestinismul nu postati aici! :jester:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne certi daca vorbim de lucruri concrete legate de tema ta ...tema care este doar teoretica ...pentru ca nimeni nu a putut sa vina sa ne confirme nimic nici despre huriile ceresti si orgasmele din cer avute cu ele ...culmea dupa ce si-a pulverizat cu bomba atat fundul cat si cele apartinatoare .... si nici despre viata in "imparatia lui Isus" ... Iadul!

 

Vezi ca nici raspuns nu am primit la intrebarea precum ca daca se poate ca fanaticii religiosi sa fie reincarnati ... sau intrupati 1000 de ani in viermii care colcaie prin toaletele publice?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati auzit vreodata ca un leopard cu bomba in fund sa arunce in aer jungla in care traieste?

 

ahahaha lmao

 

a si dupa conceptia ta cand nu intri in biserica est animal nu?

 

Nu stiu care parte din ce am zis eu nu ai inteles. Unii afirma ca animalele nu au ce cauta in biserica, ca vezi domne omul este un spirit mai evoluat. Unii ce suntmai rasariti ca in rest e vai de capul nostru....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba ai toate sansele sa te reincarnezi in animal. Multi oameni sunt mai rai decat cel mai crud animal, asa ca las'o balta cu omul spirit evoluat. Si femeia presupun ca timp de 3-4 zile este tot un fel de anuimal, pentru ca nu are voie sa intre in biserica nu? :)

nu tu ai zis asta . in mod normal daca nu esti curat nu ai ce cauta intr-un lacas sfant fie el biserica moscheie templu....

asta nu inseamna ca esti considerat animal.

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu tu ai zis asta . in mod normal daca nu esti curat nu ai ce cauta intr-un lacas sfant fie el biserica moscheie templu....

asta nu inseamna ca esti considerat animal.

 

Pai conform unor capete patrate asa este. Curat? Ce te intereseaza pe tine daca cineva are vreun handicap, vreo boala, merge in maini sau e pe ciclu? In primul rand conteaza sa fii om, nu ca esti arab, evreu sau martian. Sfinte nu sunt decat adevarul, dreptatea, viata , in general lucrurile care nu tin de materie. Nu ca nu le-ati stii dar prefetrati ipocrizia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu ai inteles idea. in casele de rugaciune sint vibratii energetice inalte daca tu introduci ceva impur scade vibratia. si nu e normal cand te duci sa te rogi in biserica..... in loc sa te concentrezi pe rugaciune sa fii atent sa nu curga singe. de ex. in islam daca iti vine sa iti faci nevoile e interzis sa te rogi . ce rugaciune mai e aia cand eu ma gandesc cum sa ajung mai repede la buda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×