Sari la conținut
Forum Roportal
BrB

Pentru dependentele de dermatograf sau eye-liner!

Evaluează acest topic

  

58 membri au votat

  1. 1. Folositi dermatograf?

    • Da, in culori inchise
      51
    • Da, in culori deschise
      0
    • Nu, mi se pare ca da o nota de vulgaritate
      0
    • Nu, nu m-as da niciodata cu asa ceva
      0
    • Imi este indifirent
      3
    • Doar la ocazii speciale
      4


Postări Recomandate

Care dintre voi foloseste dermatograf sau tus pentru ochi?

Eu sunt fidela dermatografului de culoare neagra, pentru ca am ochii albastri, deschisi la culoare si imi schimba total infatisarea. Deobicei ma dau pe pleoapa inferioara, nu pe piele, ci in interior.

Ma enerveaza ca a venit vara, si nu prea mai pot sa ma dau cu dermatograf ca se prelinge, iar tusul imi vine foarte greu sa il folosesc, imi tremura mana...

Voi cum procedati? :biggrin:

Editat de BeRightBack

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place dermatograful negru...am ochii verzi si pe pleoapa mobila ma dau cu fard de culoare mov in diferite nuante iar pe pleoapa inferioara ma dau cu dermatograf negru. La fel ca si la tine, vara se vede urat...de asta ma dau si eu cu tus. Dar inainte de a aplica tusul ma dau cu dermatograf. Acum depinde cat de mult te dai. Eu cand vreau sa fac o linie mai groasa trasez puncte cu dermatograful pe care apoi le unesc cu tus. Dar acum m-am cam obisnuit si pot sa-l aplic normal.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi vine greu... pe pleoapa de sus ma dau cu dermatograf si nu curge...dar eu tot vreau sa ma dau si pe cea de jos, si cum nu pot sa ma dau cu tusul in interior(sau se poate ? :friends: :flowers: ) nu stiu cum sa fac..

si eu ma dau mai gros si vreau sa fie negru carbune, dar acum am cam renuntat sa ma dau jos ca e enervant sa umblu cu oglinda dupa mine si cu servetele demachiante cand curge... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place foarte mult cand vad la alte fete cum isi fac conturul frumos, dar eu cand incerc sa ma dau pe partea de jos arat ca o broasca speriata! Asa k ma dau doar pe sus, si am o obsesie sa imi accentuez coada ochiului, poate chiar mai mult decat trebuie... Culoarea? Negru, cat mai negru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde pe unde te dai...

te dai sub gene(cum nu se mai poarta, si e si foarte greu sa iti iasa un contur drept si sa nu se vada urat) sau pe interior?

Nu are cum sa nu iti stea bine daca te dai in interior,mai ales daca ai ochii negri sau verde inchis sau caprui..

mai greu e la ochi albastri ca ai mei, ca trebuie sa mai completez cu un maro pe de desubt... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si pe interior si pe exterior. Pe exterior parca imi sta ceva mai "uman", insa pe interior, desi se poarta si stiu sa ma dau, imi face ochii foarte mari. Ii am negri, dar ii am si mari si ma dezavantajeaza din pacate...

 

 

pai depinde pe unde te dai...

te dai sub gene(cum nu se mai poarta, si e si foarte greu sa iti iasa un contur drept si sa nu se vada urat) sau pe interior?

Nu are cum sa nu iti stea bine daca te dai in interior,mai ales daca ai ochii negri sau verde inchis sau caprui..

mai greu e la ochi albastri ca ai mei, ca trebuie sa mai completez cu un maro pe de desubt... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc dermatograf maro mai inchis, sau mov, am ochii verzi; inainte foloseam negru dar am renuntat in favoarea maroului. Ma dau doar pe pleoapa de jos, sub gene, ca in interior nu pot, ca e prea sensibila zona. Daca tot vorbim de machiatul ochilor: cum reusesc unele sa se dea si pe pleoapa superioara? Eu cu orice as da (dermatograf sau tus) nu reusesc sa dau aproape de gene, si ramane un spatiu alb intre linia genelor si dunga de drmatograf si se vede aiurea. Si mi-e ciuda, ca mi-ar placea sa ma pot da si pe pleoapa de sus.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

creion dermatograf negru... am ochii caprui. Si machiajul cu tus este destul de frumos, dar nu prea am dexteritatea de a manevra asa de bine pensula, mai ales cand trebuie sa ma dau pe pleoapa stanga :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Folosesc dermatograf maro mai inchis, sau mov, am ochii verzi; inainte foloseam negru dar am renuntat in favoarea maroului. Ma dau doar pe pleoapa de jos, sub gene, ca in interior nu pot, ca e prea sensibila zona. Daca tot vorbim de machiatul ochilor: cum reusesc unele sa se dea si pe pleoapa superioara? Eu cu orice as da (dermatograf sau tus) nu reusesc sa dau aproape de gene, si ramane un spatiu alb intre linia genelor si dunga de drmatograf si se vede aiurea. Si mi-e ciuda, ca mi-ar placea sa ma pot da si pe pleoapa de sus.

 

Incearca un dermatograf retractabil...este mina subtire si e imposibil sa nu reusesti sa te dai klumea ^_^ . Foarte bune sunt cele de la seventeen :jester: .

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×