Sari la conținut
Forum Roportal
BrB

Pentru dependentele de dermatograf sau eye-liner!

Evaluează acest topic

  

58 membri au votat

  1. 1. Folositi dermatograf?

    • Da, in culori inchise
      51
    • Da, in culori deschise
      0
    • Nu, mi se pare ca da o nota de vulgaritate
      0
    • Nu, nu m-as da niciodata cu asa ceva
      0
    • Imi este indifirent
      3
    • Doar la ocazii speciale
      4


Postări Recomandate

Ok,multa lume foloseste dermatograf...dar ideea e...ce marca de dermatograf folositi?Eu nu mai gasesc nici unul bun in ultima vreme ...poate si niste preturi informative

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Enki, pe interior e foarte usor sa te dai, la inceput, cam de vreo 2-3 ori o sa ai senzatia ca te gadila, si vei lacrima, dar eu folosesc de ceva timp, si acum nu mai am nicio senzatie, nici nu doare, si dureaza foarte putin...

Eu ma dau si pe pleoapa superioara.

Cum? Inchizi ochiul, cu un deget intinzi pleoapa ca sa nu dai doamne-fereste in ochi si sa iti vina mai usor. Faci o linie minuscula intr-un capat, apoi in celalalt, si una pe mijloc, dupa care le unesti. Cand tii ochiul inchis ti se pare ca linia este chiar langa gene, dar cand il deschizi observi acel spatiu care strica tot aspectul. Ideea e ce atunci cand inchizi ochiul si trasezi linia, aceasta sa nu se vada mai deloc. Sa para ca este fix langa gene, ca si cum n-ar fi. Nu te teme sa apesi putin pe creion si sa dai mai jos, nu se intampla nimic. :lol:

 

P.s.:eu folosesc de la avon. deseori mi-am cumparat de la oriflame si alte firme si erau foarte rigide, si nu ma puteam da cu ele, dar cele de la avon sunt acceptabile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: mersi, am sa incerc. Cine cunoaste vreo marca de dermatograf care sa aiba mina mai moale, sa nu zgarie? SI paleta de culori si cu nuante de maro sau auriu...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ColorTrend, foarte bune :lol:

inconvenientul celor cu mina moale este ca nu rezista mult timp pe ochisori, deci trebuie sa ai servetele demachiante cu tine ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu :blink: tot aiurea se vede dunga alba intre linia de la dermatograf si gene :doh: Cred ca am sa raman la rimel, si doar pe pleoapa inferioara dermatograf. Si am incercat cu un creion retractabil. Mai spuneti marci de dermatografe, cu nuante de maro si auriu, care sa aiba mina mai moale (dar nu flescaita), sau de la ce firma sa imi gasesc un creion retractabil calumea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit Maybelline si acum L'Oreal dar sincer nu vad diferente...folosesc dermatograf pentru efectul de ochi mai mari si contur dar nu gasesc unul care sa fie negru intens dar sa nu curga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×