Sari la conținut
Forum Roportal
Adella_romania

Merita vizitat Dubaiul?

Postări Recomandate

Asa este ai dreptate m-am interesat si eu , oricum mersi frumos ca mi-ai spus.

Poate ne vedem acolo :D , noi venim (eu si o prietena de-a mea ) pe 20 si plecam pe 26 si vom sta la Golden Sands Appartments.

Distractie placuta si voua!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este ai dreptate m-am interesat si eu , oricum mersi frumos ca mi-ai spus.

Poate ne vedem acolo :lol2: , noi venim (eu si o prietena de-a mea ) pe 20 si plecam pe 26 si vom sta la Golden Sands Appartments.

Distractie placuta si voua!!!!!!!!!

Si? Cum a fost in Dubai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, Ramadanul incepe pe 13 septembrie 2007 si se termina pe 12 octombrie 2007, pe 13 octombrie este Eid Al-Fitr, - "feast-ul" (sarbatorirea). Daca gresesc, corectati-ma. Mai multe detalii pe http://www.readingislam.com/servlet/Satell...r_Islam/DIEZone, sus in pagina este un link catre calendarul evenimentelor. Asa ca stai linistita, nu te "incadrezi" :yes:. Poate ne vedem acolo, cine stie, eu si sotia mergem intre 15 si 23 octombrie si vom sta la rush Inn Hotel, pe Mankhool street.

Va doresc toate cele bune si distractie placuta!

[/quote

Drum bun si distractie placuta!

Nu uitati sa faceti o plimbare cu "abra"!Treceti din Bur Dubai(acolo unde este hotelul vostru) in Deira cu aceasta barcuta numita abra.nu veti regreta!face parte din specificul locului,si,chiar daca va sperie putin faptul ca sunt foarte multi pakistanezi si indieni care utilizeaza abra,nu are de ce sa va fie teama!Contra 10 dolari puteti inchiria singuri o abra(adica proprietarul acesteia,face "o tura" doar cu voi doi),dar,sincer,nu are acelasi farmec.

La hotelul unde veti locui voi,am stat in urma cu 12 ani atunci cand el se numea Concord.Sunt curioasa cum este acum,adica ce conditii ofera.Adtept impresiile voastre la intoarcere,in primul rand vizavi de tot ceea ce inseamna Dubai,si,daca se poate si vizavi de hotel.Merg destul de des in Dubai.In ultimii 2 ani am fost de 6 ori iar acum intentionez sa plec iarasi in 01.11.

Daca va pt ajuta cu ceva informatii,o voi face cu multa placere,in masura in care stiu!

Inca odata drum bun si va doresc sa va indragostiti de Dubai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si distractie placuta!

Nu uitati sa faceti o plimbare cu "abra"!Treceti din Bur Dubai(acolo unde este hotelul vostru) in Deira cu aceasta barcuta numita abra.nu veti regreta!face parte din specificul locului,si,chiar daca va sperie putin faptul ca sunt foarte multi pakistanezi si indieni care utilizeaza abra,nu are de ce sa va fie teama!Contra 10 dolari puteti inchiria singuri o abra(adica proprietarul acesteia,face "o tura" doar cu voi doi),dar,sincer,nu are acelasi farmec.

La hotelul unde veti locui voi,am stat in urma cu 12 ani atunci cand el se numea Concord.Sunt curioasa cum este acum,adica ce conditii ofera.Adtept impresiile voastre la intoarcere,in primul rand vizavi de tot ceea ce inseamna Dubai,si,daca se poate si vizavi de hotel.Merg destul de des in Dubai.In ultimii 2 ani am fost de 6 ori iar acum intentionez sa plec iarasi in 01.11.

Daca va pt ajuta cu ceva informatii,o voi face cu multa placere,in masura in care stiu!

Inca odata drum bun si va doresc sa va indragostiti de Dubai!

 

 

Multumim!

Au trecut 10 luni de cand am fost si inca mai visam cu ochii deschisi la clipele petrecute acolo...

Chiar ne-am indragostit de Dubai! Cred ca ester singurul loc in care am fost si la care ne gandim tot timpul. Ne-am intalnit si cu cativa romani si a fost super (vizitatori si ei).

De data aceasta am avut suficient timp sa vizitam asa ca am fost foarte ocupati in fiecare zi. Am mers in turul orasului in prima zi, apoi in safari in desert, o zi in Wild Wadi, o zi la Burj Al Arab (am luat micul dejun acolo :focus:), o zi in bazar, una pe plaja si una in jebel Ali, unde e firma la care lucrez. Abia ne-am putut intalni cu cineva din Filipine care lucreaza acolo. Prima seara am fost cu abra bineinteles si sotiei i-a placut f mult. Eu fusesem si in prima calatorie cu abra, cam atat am putut face atunci, colegii cu care am fost au stat tot timpul lor liber in bazar.... Dar acum... Am vizitat si Moscheea Jumeirah, ne-am dorit f mult, n-am stiut programul de vizitare, insa am nimerit intr-una din zile chiar cu 20 min inainte sa inceapa turul... Pe scurt, totul a mers ca pe roate, cum spunem noi, insa nici nu avea cum sa fie altfel...

Hotelul Rush Inn e OK, nici prea-prea nici foarte foarte, 2 stele cu strictul necesar, nu am cautat lux ci doar ceva ieftin. Micul dejun inclus, camera mare, CURATA, TV, AC, fara nici o problema ~650 $ 7 Nopti 2 pers. L-am vrut pt ca zona mi-era cunoscuta, am stat tot in Bur Dubai prima data si York int'l Hotel e un bun punct de reper.

Pentru cei interesati, per total ne-a dus la aproape 100 mil lei vechi. Asta inseamna avion, cazare, masa, distractii, tot ce am cheltuit legat de aceasta SUPER vacanta. De mentionat ca am facut 12 ore escala la Milano, asa ca se includ si cheltuielile de acolo...Si nu sunt de neglijat, se vand asa de scump italienii....Ne-au luat cam 200 euro din buzunare in timpul asta, dar credem ca a meritat oricum...

Inchei si va urez tuturor sa ajungeti macar o data in Dubai!

Editat de livsnakeeyes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, as dori sa plec cu ai mei in caldurosul DUBAI de Anul Nou. . .

 

- ceva recomandari, sugestii de hoteluri, restaurante, activitati, timp liber etc ?? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea ! Doar ce am descoperit aceasta comunitate (roportal)

 

ONTOPIC:

 

Am primit o oferta de munca a companiei ALTAYER. Trebuie sa reprezint branturi de renume pe o oferta salariala chiar atractiva as spune eu 1700$/luna. Este chiar ok pentru mine tinand cont ca momentan sunt anul III la facultate si am un job de 960LEI/luna...

 

Ce parere aveti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-ar placea sa ajung pe acolo, pozele de pe internet sunt foarte frumoase, dar nu pot sa nu ma intreb de partile negative care ar fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare la toata lumea ! Doar ce am descoperit aceasta comunitate (roportal)

 

ONTOPIC:

 

Am primit o oferta de munca a companiei ALTAYER. Trebuie sa reprezint branturi de renume pe o oferta salariala chiar atractiva as spune eu 1700$/luna. Este chiar ok pentru mine tinand cont ca momentan sunt anul III la facultate si am un job de 960LEI/luna...

 

Ce parere aveti ?

 

 

Salut ! ce ai facut ai acceptat oferta de la ALTAYER ? si eu am primit o oferta de la ei dar nu stiu ce sa fac...si as vrea sa stiu si cam cum e la interviu daca poti sa ma ajuti.Ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×