Sari la conținut
Forum Roportal
GLAMOURGIRL

De ce dragostea pleaca?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce DRAGOSTEA pleaca? Nu moare, nu dispare, ci pleaca...

 

De ce totul e frumos si bine si intr-un moment parca te trezesti din somn si nu mai esti iubit sau nu iubesti?!

De ce toate povestile de dragoste au un HAPPY END, iar viata e altfel?

Si cum apoi sa traiesti?......

 

 

pentru ca "si au trait fericiti pana la adanci batraneti ...nu exista " ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce DRAGOSTEA pleaca? Nu moare, nu dispare, ci pleaca...

 

De ce totul e frumos si bine si intr-un moment parca te trezesti din somn si nu mai esti iubit sau nu iubesti?!

De ce toate povestile de dragoste au un HAPPY END, iar viata e altfel?

Si cum apoi sa traiesti?......

 

daca ai noroc, poate va plictisiti amandoi si atunci ai parte de un happy end :think:

 

pentru ca "si au trait fericiti pana la adanci batraneti ...nu exista " ......

 

sa stii ca pe mine m-ai lamurit ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce DRAGOSTEA pleaca? Nu moare, nu dispare, ci pleaca...

 

De ce totul e frumos si bine si intr-un moment parca te trezesti din somn si nu mai esti iubit sau nu iubesti?!

De ce toate povestile de dragoste au un HAPPY END, iar viata e altfel?

Si cum apoi sa traiesti?......

 

 

Eu cred ca ori moare, ori dispare...de plecat pleaca in una din cele doua situatii...

 

Ca nu mai iubesti...se intampla pentru ca ala/aia n-a fost ce ti-ai dorit/ce te-ai asteptat tu sa fie....sau pentru ca apare altcineva...

 

Exista Happy End...dar doar pentru un procent f mic al omenirii...happy end inseamna ca el a fost ultimul din viata ei si ea ultima din viata lui, nu?

 

Traiesti...sau te sinucizi...depinde...de obicei traiesti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca ori moare, ori dispare...de plecat pleaca in una din cele doua situatii...

 

Ca nu mai iubesti...se intampla pentru ca ala/aia n-a fost ce ti-ai dorit/ce te-ai asteptat tu sa fie....sau pentru ca apare altcineva...

 

Exista Happy End...dar doar pentru un procent f mic al omenirii...happy end inseamna ca el a fost ultimul din viata ei si ea ultima din viata lui, nu?

 

Traiesti...sau te sinucizi...depinde...de obicei traiesti...

 

 

nu ti s-a intamplat niciodata sa te trezesti intr-o dimineata si sa-ti dai seama ca ....nu-l mai iubesti ....asa ...dintr-o data ?

nu moare ,nu pleaca ...se evapora ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ti s-a intamplat niciodata sa te trezesti intr-o dimineata si sa-ti dai seama ca ....nu-l mai iubesti ....asa ...dintr-o data ?

nu moare ,nu pleaca ...se evapora ...

 

 

nu

 

 

dar chiar si asa cum spui tu...

din mesajul ei initial eu inteleg ca sensul lui "pleaca" , este ca el o iubeste, dar pleaca de langa ea...isi refuza dragostea pe care o simte pentru ea...(ori eu nu concep asa ceva...am spus mai sus...ORI MOARE, ORI DISPARE, dar sa plece ca nu e "pregatit' nu cred ca e realist...sau..mie nu mi s-a intamplat).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi sa intimplat chiar asa intr-o dimineata sa-mi pice cerul pe mine dar atrebuit sa ma ridic sa merg inainte.Viata e prea scumpa.Si mi-am adus aminte io m-is ardelean.Pa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ti s-a intamplat niciodata sa te trezesti intr-o dimineata si sa-ti dai seama ca ....nu-l mai iubesti ....asa ...dintr-o data ?

nu moare ,nu pleaca ...se evapora ...

 

totul are o cauza :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce DRAGOSTEA pleaca?

era o reclama la pantene, parca, sau ceva de genul:"PENTRU CA MERITI" :think:

ps: nu mai incercati sa spuneti lucruri cat mai pompoase si sforaitoare ca o luati rau pe aratura...si oricum cred ca intrebarea din inceputul topicului este retorica...sau ma insel? zau, credeam ca va fi interesanta tema asta... ;)

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×