Sari la conținut
Forum Roportal
zanapadurilor

MA PUTETI AJUTA CU UN VOT?

Postări Recomandate

Intrebarea este: si ce daca castiga consursul asta de miss?

 

 

Nu e concurs de miss... E prea mult spus, si oricum a castigat locul 3... Si anul trecut 1...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se par dragute aceste concursuri de frumusete pt copii, si sunt sigura ca nu sunt doar pentru satisfactia parintilor...sunt absolut convinsa ca o sa fie mandra si ea cand o sa fie mare de faptul ca a castigat aceste concursuri ,sau de simplul fapt ca a participat..in plus copilul de mic trebuie deprins cu unele chestii ,sa-i descoperi eventuale talente...si alte chestii ... nu vad unde e pericolul daca pui poza pe net...imi explica cineva si mie??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi se par dragute aceste concursuri de frumusete pt copii, si sunt sigura ca nu sunt doar pentru satisfactia parintilor...sunt absolut convinsa ca o sa fie mandra si ea cand o sa fie mare de faptul ca a castigat aceste concursuri ,sau de simplul fapt ca a participat..in plus copilul de mic trebuie deprins cu unele chestii ,sa-i descoperi eventuale talente...si alte chestii ... nu vad unde e pericolul daca pui poza pe net...imi explica cineva si mie??

Nu e nici o chestie daca ii pui poza pe net daca ai tu chef. Singura problema e ca nu castiga pe bune, corect. Asta e tot. Da' ce mai conteaza un mic amanunt acolo...nesemnificativ? Vorba aia - a castigat odorul scump locul I! Ce daca erau altii poate mai draguti sau nostimi? Sa fie sanatosi...daca nu au avut acces la internet amicii lor...ghinion de nesansa. Ia uite - sa nu-mi tina mie nimeni prelegeri de morala ca nimeni nu-i perfect si io imi cresc copchilul cum vrea muschii mei, uite asa! Ca viata e dura si oamenii "e" rai da' io sunt si mai rea, na!

 

Noi si noi succese in munca si in viata si o educatie pe masura generatiei care vine tare din urma! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e nici o chestie daca ii pui poza pe net daca ai tu chef. Singura problema e ca nu castiga pe bune, corect. Asta e tot. Da' ce mai conteaza un mic amanunt acolo...nesemnificativ? Vorba aia - a castigat odorul scump locul I! Ce daca erau altii poate mai draguti sau nostimi? Sa fie sanatosi...daca nu au avut acces la internet amicii lor...ghinion de nesansa. Ia uite - sa nu-mi tina mie nimeni prelegeri de morala ca nimeni nu-i perfect si io imi cresc copchilul cum vrea muschii mei, uite asa! Ca viata e dura si oamenii "e" rai da' io sunt si mai rea, na!

 

Noi si noi succese in munca si in viata si o educatie pe masura generatiei care vine tare din urma! ;)

.

Din moment ce au votat cei ce au placut-o, a castigat pe bune.

 

Dumneavoastra ati votat-o?... V-a obligat cineva in vreun fel sa o faceti? ... Ati fost oprit/a sa votati bebeul preferat?... Daca erau altii mai draguti si mai nostimi nu v-a oprit nimeni sa ii votati.

 

In ce consta, totusi, incorectitudinea?

Editat de zina apelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ce consta, totusi, incorectitudinea?

Daca tie personal nu ti se pare absolut nimic incorect aici e in regula. Nu-mi bat joc, pur si simplu scriu cu mana pe inima ca e in regula. Poti sa-i spui fetei tale cu mandrie de mama peste 15 ani cum a castigat ea concursul ala (locul I) si asta (locul III) explicandu-i in amanunt totul. Adica cum a castigat "pe bune"...cum zici tu. Presupun ca nu o sa o deranjeze prea mult ca doar e fata ta. Poate o sa rada si o sa se amuze cum le-ati tras teapa la toti. Dar daca o sa o deranjeze...o sa fie putin cam jenant pentru ea sa-si vada mama intr-o lumina mai sumbra un pic si nu asa de roz cum vrei tu sa para.

 

Dar nu-ti face griji, daca voi sunteti fericite - totul e in regula. Restul...Dumnezeu cu mila. ;) Pe bune acum, nu tre' sa dai nici un fel de explicatii, in fond e viata ta, e copilul tau, ce-ti pasa ce credem noi. Suntem doar niste straini de pe un forum...asa in eter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe bune ...astea deja suna a rautati ... trebuie sa recunoastem ca fetita este foarte draguta ....cel putin dupa parerea mea era cea mai draguta din concurs... ce va agitati asa?? e un concurs nesemnificativ , mai mult pentru "distractie" din moment ce nu au fost cine stie ce premii sau diplome...care e problema??

 

Incorectitudinea consta in faptul ca va castiga copilul ai carui parinti au cei mai multi si mai saritori prieteni, nu neaparat cel mai frumos.

nimic nu e corect pe lumea asta ... nu a fost corect ca o tampita sa ia 9 la romana oral (la bac) si una care a invatat toti acesti ani sa ia 6.50 ... ceea ce sesizati voi , si faceti atata scandal ...este ceva minor...mai mult pentru distractie si amintiri frumoase....ar trebui sa va preocupe mai mult problemele reale ale societatii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incorectitudinea consta in faptul ca va castiga copilul ai carui parinti au cei mai multi si mai saritori prieteni, nu neaparat cel mai frumos.

;)

 

Daca tie personal nu ti se pare absolut nimic incorect aici e in regula. Nu-mi bat joc, pur si simplu scriu cu mana pe inima ca e in regula. Poti sa-i spui fetei tale cu mandrie de mama peste 15 ani cum a castigat ea concursul ala (locul I) si asta (locul III) explicandu-i in amanunt totul. Adica cum a castigat "pe bune"...cum zici tu. Presupun ca nu o sa o deranjeze prea mult ca doar e fata ta. Poate o sa rada si o sa se amuze cum le-ati tras teapa la toti. Dar daca o sa o deranjeze...o sa fie putin cam jenant pentru ea sa-si vada mama intr-o lumina mai sumbra un pic si nu asa de roz cum vrei tu sa para.

 

Dar nu-ti face griji, daca voi sunteti fericite - totul e in regula. Restul...Dumnezeu cu mila. :D Pe bune acum, nu tre' sa dai nici un fel de explicatii, in fond e viata ta, e copilul tau, ce-ti pasa ce credem noi. Suntem doar niste straini de pe un forum...asa in eter.

 

 

Nu, nu imi e nimic in neregula, pentru ca nu a votat decat cine a vrut sa voteze. Se pare ca asta nu vreti sa intelegeti voi.

 

Si ma indoiesc ca peste 15 ani isi va mai aminti cineva din familie de acest concurs.

 

Oricum, singurul aspect pe care nu il luati in calcul este faptul ca fetita chiar este frumoasa. Si, daca era "pe bune", probabil era pe locul I. :D Altceva?...

post-55016-1182891851_thumb.jpg

post-55016-1182891878_thumb.jpg

post-55016-1182891887_thumb.jpg

post-55016-1182891903_thumb.jpg

post-55016-1182891921_thumb.jpg

post-55016-1182891980_thumb.jpg

post-55016-1182892364_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;)

Nu, nu imi e nimic in neregula, pentru ca nu a votat decat cine a vrut sa voteze. Se pare ca asta nu vreti sa intelegeti voi.

 

Si ma indoiesc ca peste 15 ani isi va mai aminti cineva din familie de acest concurs.

 

Oricum, singurul aspect pe care nu il luati in calcul este faptul ca fetita chiar este frumoasa. Si, daca era "pe bune", probabil era pe locul I. :D Altceva?...

Eu am inteles perfect, cum spuneam ... nu e cazul sa te explici ca nu ai de ce. Ai facut reclama pe forum si ti-a raspuns lumea , cine a avut chef, nu le-a pus nimeni cutitul la os, normal. A castigat locul III "pe bune". Ura!

 

Frumusetea ei sau nu nu are relevanta aici. E chestie de interpretare. Realizezi ca daca ne dadeai alt nume, vota lumea alta poza, nu?

 

P.S. Ce ma mira (doar un pic, nu foarte mult) e ca tu insuti te plageai mai lunile trecute ce aiurea e sa razbesti fara pile si relatii ( a propos de postul ala pe care-l doreai). Uite asa simte si un parinte de copil absolut adorabil din lista aia de poze care vede ca al lui are 2 voturi si al tau (sau altul) 600. Te cam injura in gand da' ma rog...stii cum se zice: ce tie nu-ti place altuia nu-i face. Nu exista actiune fara reactiune, din pacate. E ca la legile fizicii.

 

Asta e tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×