Sari la conținut
Forum Roportal
gringgo2000

memoria virtuala

Postări Recomandate

imi spune si mie cum trebuie sa setez memoria virtuala? cati mb ? am 1 GB ram. acum am setat 1536,la memoria virtuala. la initial size trebuie sa fie identic cu maximum size? va rog sa ma ajutati.mersi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi spune si mie cum trebuie sa setez memoria virtuala? cati mb ? am 1 GB ram. acum am setat 1536,la memoria virtuala. la initial size trebuie sa fie identic cu maximum size? va rog sa ma ajutati.mersi.

 

XP-ul iti recomanda o anumita valoare la minimum (cam o treime din spatiu liber) si poti sa pui o valoare apropiata. La maximum ai putea pune de 2 ori valoarea de la minimum. Poti sa pui cat vrei dar vezi ca valoarea minima sa nu depaseasca valoarea de la Minimum Allowed (vreo 2MB) iar valoarea maxima sa nu depaseasca valoarea spatiului disponibil (Space available) minus ~1 GB, cu alte cuvinte sa mai ai aprox. 1GB liber pe HD (poate fi si de ordinul sutelor de MB).

De ce nu folosesti optiunea "System managed size", ca sa stabileasca XP-ul aceste valori?

Poti sa te intinzi cu memoria virtuala si pe celelalte partitii, daca ai mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×