Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Comparatie intre ei in dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exact! E tot rezultatul unei comparatii, oricat de riscanta ar fi respectiva comparatie. E preferabil un risc de moment unei situatii neplacute de durata. Tot ceea ce facem se raporteaza la ceilalti. Prin urmare, nu vad de ce n-ar fi la fel si in dragoste. Trebuie sa fii absolut fraier sa-l alegi pe cel mai putin bun! :vava:

 

Si tot asa, comparam mereu, si mergem din bun in mai bun..... :vava:

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau de ce nu ... din prost in mai prost .

Parerea mea este ca niciodata nu ai de unde sa stii ce se gaseste in spatele celeilalte persoane ... Traiesti o viata langa o persoana si nici in ultimul ceas nu esti convins ca ai cunoscut persoana langa care ai trait .

Cat priveste a face comparatii ... Cred ca fiecare are un ceva al lui pe care nu-l vei intalnii la celalalt .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai obiceiul sa te opresti la "dragostea dintai"?? Aia din liceu?? :vava: Tu alegi! :vava:

 

Nici chiar asa. Glumeam.... este firesc sa cautam si sa alegem ce este mai bun... numai ca unii dupa ce aleg continua sa caute si tot asa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tot asa, comparam mereu, si mergem din bun in mai bun..... :vava:
Ai obiceiul sa te opresti la "dragostea dintai"?? Aia din liceu?? :P Tu alegi! :vava:
Sau de ce nu ... din prost in mai prost .Parerea mea este ca niciodata nu ai de unde sa stii ce se gaseste in spatele celeilalte persoane ... Traiesti o viata langa o persoana si nici in ultimul ceas nu esti convins ca ai cunoscut persoana langa care ai trait . Cat priveste a face comparatii ... Cred ca fiecare are un ceva al lui pe care nu-l vei intalnii la celalalt .
Poti sa descoperi ce se "gaseste in spatele celeilalte persoane", dar nimeni nu poate pretinde ca o cunoaste pe deplin! Comparatia se impune doar daca apare un/o al doilea/doua. Da, fiecare e unic in felul sau si are un "ceva" ce ii lipseste, din pacate sau din fericire, celuilalt!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici chiar asa. Glumeam.... este firesc sa cautam si sa alegem ce este mai bun... numai ca unii dupa ce aleg continua sa caute si tot asa....

 

Aia-s complet neseriosi! :vava:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×