Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

70% din Romani NU sunt de acord cu suspendarea Presedintelui

Postări Recomandate

Dacă eşti odihnită, problema se rezumă la capacitatea de a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frumoase vise .... sper sa fie asa.... dar sunt putine sanse....

Subestimezi capacitatea politicienilor de a "se descurca" şi de a "cădea mereu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subestimezi capacitatea politicienilor de a "se descurca" şi de a "cădea mereu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici nu ma mira atacurile voastre bruste declansate in momentul in care am spus ca am o afacere. Denota o mentalitate pe care au avut-o si comunistii in '47.

Iar vorbeşti ca să te afli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />Un om evoluat il respecta pe cel din fata lui IN PRIMUL RIND PENTRU CA E OM. Nu-l respecta pentru ca fura, inseala, tilhareste, insa il respecta pentru ca e OM,

 

Ma imburd de atata ras! :)

adica si talhari si violatorii ... sunt oameni ...si ntrebuie respectati ?

 

Hihihihji hohohohohohoho hahahahaha hehehehe si iarasi ...hoihihihohohohhahaha

 

te pomenesti ca ai fi si tu un OM din asta?

 

....si zici ca ai o firma cu sute de angajati?

 

 

nu te cheama cumva geno-Cidul Iliescu si oamenii aia sunt cei 322 ?

:beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca te-am facut sa rizi pentru ca la incrincenarea pe care ai afisat-o, chiar ma gindeam daca esti in stare de asa ceva. Si tilharii si violatorii merita respectul nostru, chiar daca ii trimitem in puscarie. Dar ii putem trimite in puscarie cu ura sau cu respect si cu speranta ca s-ar putea indrepta.

 

ai un rationament Critza ....dar ma rog e al tau ...si daca asa intelegi tu nu pot sa iti bag cu tolceru in cap ce trebuie.

 

Violatorii si talharii nu sunt demn de nici un respect ...ei nu sunt oameni ... ci NEOAMENI si numai prin "aprecierea" lor corecta le putem dovedi cat de mult ii iubim si respectam ...eu nu propun sa ii exterminam ....e mai mult decat suficient ca ii lasam sa traiasca ...dupa principiul: traieste si lasa-i si pe altii sa traiasca ... dar RESPECT e cu totul altceva .... acela trebuie castigat ...si singurul "respect" pe care il merita un talhar este sa fii cu ochii pe el ca pe butelie ...si cand "misca" ceva ...sa suni imediat la politie sa ii mai arate si aia incaodata tot "respectul"!

 

 

Dar cu rationamentul asta intru pe un teren pe care nu cred ca dumneata umbli prea mult.

 

E adevarat, si nici nu vreau sa umblu, nu imi face nici o placere compania unor asemenea "amici" cum probabil ai tu.

Sti vorba aia: ...cine se aseamana se aduna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. La faza ca Sechelariu in afara de "nu ti-e rusine" n-am primit nici un alt raspuns, asa ca rationamentul tau de mai sus e prea subtil pentru mine.

2. Basescu e si el om si am tot respectul pentru el ca om, insa nu am nici un respect pentru el ca si om politic.Din punctul meu de vedere la fel si cu Geoana sau Voiculescu. Si spre stiinta ta, la o discutie cu un amic PD-ist pina in maduva oaselor, i-am spus ca as vrea ca Basescu sa iasa cu o majoritate de 1 vot. Asa ar ramine presedinte, insa poate si-ar mai tempera excesele.

 

PS. Topicul acesta ar trebui sa se numeasca "70 la suta dintre romani sint total indiferenti in privinta suspendarii presedintelui"

Ma bucur ca te-am facut sa rizi pentru ca la incrincenarea pe care ai afisat-o, chiar ma gindeam daca esti in stare de asa ceva. Si tilharii si violatorii merita respectul nostru, chiar daca ii trimitem in puscarie. Dar ii putem trimite in puscarie cu ura sau cu respect si cu speranta ca s-ar putea indrepta. Dar cu rationamentul asta intru pe un teren pe care nu cred ca dumneata umbli prea mult.

Din nou, mult prea subtil pentru mine.....

Toata teoria asta cu Basescu prost om politic, afacerist -hot(vezi flota),etc,etc, este nu jalnica , ci rasuflata , as spune ca o ciorba pe care o tot incalzesti ,de vreo 17 ani, in speranta ca vine vreun fraier si o inghite .

Stimabile,toata caracterizarea ta pt Basescu este valabila TUTUROR OAMENILOR POLITICI din Romania , astia se impung un pic intre ei in campaniile electorale, pt ca dupa ce se termina, sa mearga de mana sa jecmaneasca in continuare,nu exista orientare politica in Romania,nu exista constiinta politica ,ILIESCU , a fost un criminal, atat pt oamenii din Romania cat si pt intreaga industrie , agricultura si economie,prin neimplicarea sa,prin complicitatea cu cei care au facut atatea nenorociri, omul....consensului national,tacem si furam,furam si tacem.

Actualul Parlament nu este compus din oameni politici,pot fi numiti oricum altfel , dar nu oameni politici ,de 17 ani aceeasi oameni,meciul asta intre Basescu si restul hotilor,poate fi speculat de noi,cetatenii Romaniei, si avand ca rezultat votul uninominal, insa daca pica Basescu.........vedem noi vot uuninominal peste vreo 20-30 de ani !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×