Sari la conținut
Forum Roportal
buiaca

de la o simpla sa ajung sa nu mai pot de dragul ei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

atynci deschide un alt topic man. :crazy:

nu avem voie .. :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns sa imi placa cea mai buna prietena a mea. e foarte nasol, chiar daca o cunosc destul de bine tot nu ma pot apropia de ea sa o fac si pe ea sa ma placa. Pot sa spun ca nici nu arat foarte bine dar na nu eu am cautat-o pe aceasta fata eu chiar ma tineam departe de fete ca sa nu am de ce sa ma simt complexat...

vreau idei sugestii ce as putea sa fac

 

stii care e problema...daca ii spui amicei tale direct sau nu, ca o placi ,in cazul in care si ea te place totul o sa fie bine,in cazul in care vede in tine doar un amic si atat, o sa te refuze subtil dar nu o sa se supere...acum vine problema...tu o sa fii cel care o sa se supere si o sa se indeparteze de ea, pentru ca o sa te simti refuzat,o sa te simti neputincios.Asa ca ...lasa destinul sa lucreze tu doar modeleaza l in favoarea ta.

SUCCES!

Editat de adina_0609

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca o va pierde sub nicio forma ,daca sunt prieteni nu se va intampla nimic si vor ramane prieteni in continuare .. :suicide:
imi pare rau ca tre` sa recunosc dar lawrence al arabiei are dreptate. :crazy:

dar nici prietenia(amicitia) lor nu va mai fi la fel ca inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns sa imi placa cea mai buna prietena a mea. e foarte nasol, chiar daca o cunosc destul de bine tot nu ma pot apropia de ea sa o fac si pe ea sa ma placa. Pot sa spun ca nici nu arat foarte bine dar na nu eu am cautat-o pe aceasta fata eu chiar ma tineam departe de fete ca sa nu am de ce sa ma simt complexat...

vreau idei sugestii ce as putea sa fac

 

Sa incerci sa te aproprii de ea si sa oferi exact ce simti, si vei primi :suicide: atat ca-ti trebuie mai mult curaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns sa imi placa cea mai buna prietena a mea. e foarte nasol, chiar daca o cunosc destul de bine tot nu ma pot apropia de ea sa o fac si pe ea sa ma placa. Pot sa spun ca nici nu arat foarte bine dar na nu eu am cautat-o pe aceasta fata eu chiar ma tineam departe de fete ca sa nu am de ce sa ma simt complexat...

vreau idei sugestii ce as putea sa fac

 

Cred ca ar trebui sa-i spui ce simti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns sa imi placa cea mai buna prietena a mea. e foarte nasol, chiar daca o cunosc destul de bine tot nu ma pot apropia de ea sa o fac si pe ea sa ma placa. Pot sa spun ca nici nu arat foarte bine dar na nu eu am cautat-o pe aceasta fata eu chiar ma tineam departe de fete ca sa nu am de ce sa ma simt complexat...

vreau idei sugestii ce as putea sa fac

 

cred ca ai nevoie de rabdare si tutun ....ai nevoie de un plan ...inteligent ....nu te repezi sa-i spui totul dintr-o suflare ,unele fete chiar isi doresc amici baieti doar pentru a le observa comportamentul ....sau cum reactioneaza in diferite ipostaze ....asa ca ,ai grija ....un gest aiurea si o poti pierde ....definitiv .

nu cu credinta ...ca nu-mi place cum suna ,dar cu rabdare poti muta muntii ...:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat...sa nu fii insistent, o femeie intelege daca i se spune o singura data. Putina detasare n-ar strica.

Uneori poti fi singura, poti avea un prieten pe care sa-l apreciezi dar pe care-l doresti doar ca si prieten.

Iubirea este altceva, poate sa apara, poate nu...iubirea te face sa dai totul fara retineri si sa-i impartasesti sentimentele celuilalt. Daca nu reactioneaza inseamna ca atat vede in tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×