Sari la conținut
Forum Roportal
popescu_emil

As dori un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inainte sa fie cu mine, prietena mea a avut o relatie de cativa ani cu un barbat casatorit. Noi suntem impreuna mai bine de un an si in toamna vrem sa ne casatorim. De cand este cu mine, prietena nu a mai raspuns incercarilor fostului iubit de a lua legatura cu ea (beep-uri cu numar ascuns, sms-uri).

Problema pe care o vad eu este urmatoarea: dupa atata timp, fostul ei iubit nu intelege ca a pierdut-o definitiv si inca insista cu beep-uri, sms-uri , a caror frecventa este in crestere.

As vrea sa ma iau de el dar s-ar putea sa-l agit mai tare si atunci o sa dea si mai multe beep-uri, sms-uri (poate enervat va face si altceva)

Eu am crezut ca daca nu-i dam importanta, si-l ignoram atunci el o sa se linisteasca. Dar se pare ca nu este asa.

Ce sa facem ca sa scapam de stresul fostului iubit ?

 

 

Nu stiu daca s-a mai zis ca nu am rabdare sa citesc tot , dar pune-o pe ea sa-si schimbe nr. de tel.

Simplu si eficient !

 

 

 

ma frate nu vreau sa fiu rau, dar tu crezi ca lupu isi schimba asa usor parul? daca a facut din astea, gata uita si se face cuminte? nu am eu treaba cu relatia ta, insa sincer gandeste-te de vreo 2-30 de ori inainte sa te casatoresti cu ea, si daca tu consideri ca ea merita,ce sa zic, casa de piatra si toate alea...

 

cat despre ala, nu stii cine e ala? pai ia-te frumos si du-te odata si intalneste-te mai "serios" cu el...nu merge cu hai sa fim prieteni, te ignor si in 20-30 de ani uiti. transeaza odata problema, macar stii ce ai de facut mai departe

 

ma inclin,

 

 

Si uite cum insitgi tu la scandal.

 

Daca tipul era sau e indragostit de prietena lui e fix treaba lui, mai grav e daca ea mai simte ceva pentru ala ! Aci e beleaua cat casa ca omul nostru vrea sa o ia de nevasta da' la faza cu gandirea de 2-300 ori inainte, zici bine.

 

So, man , gandeste si vezi cine si cum sta in problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte sa fie cu mine, prietena mea a avut o relatie de cativa ani cu un barbat casatorit. Noi suntem impreuna mai bine de un an si in toamna vrem sa ne casatorim. De cand este cu mine, prietena nu a mai raspuns incercarilor fostului iubit de a lua legatura cu ea (beep-uri cu numar ascuns, sms-uri).

Problema pe care o vad eu este urmatoarea: dupa atata timp, fostul ei iubit nu intelege ca a pierdut-o definitiv si inca insista cu beep-uri, sms-uri , a caror frecventa este in crestere.

As vrea sa ma iau de el dar s-ar putea sa-l agit mai tare si atunci o sa dea si mai multe beep-uri, sms-uri (poate enervat va face si altceva)

Eu am crezut ca daca nu-i dam importanta, si-l ignoram atunci el o sa se linisteasca. Dar se pare ca nu este asa.

Ce sa facem ca sa scapam de stresul fostului iubit ?

Un alt număr de telefon ar fi o soluţie mai bună. Dacă vrei ca modalitatea de contact să dispară definitiv. Altfel, prima dată c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

geo, chiar nu vreau asa ceva...eu mi-am spus parerea, ramane la latitudinea lui ce face. eu nu i-am zis sa ii dea in cap, ci doar sa vorbeasca serios cu ala.

 

harald, spui tu ce spui, insa aici nu cred ca e loc de asa ceva...nu stiu daca tu te-ai baga la ce vrea sa se bage prietenul nostru de mai sus....

 

ma inclin,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
harald, spui tu ce spui, insa aici nu cred ca e loc de asa ceva...nu stiu daca tu te-ai baga la ce vrea sa se bage prietenul nostru de mai sus....

Aici ar fi două argumente, cred eu: pe de-o parte, fostele relaţii există şi asta n-o poţi schimba, aşa că dacă te căsătoreşti, te căsătoreşti inclusiv cu trecutul partenerei / partenerului; pe de altă parte, un tip matur ar trebui să-şi poată da seama "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici ar fi două argumente, cred eu: pe de-o parte, fostele relaţii există şi asta n-o poţi schimba, aşa că dacă te căsătoreşti, te căsătoreşti inclusiv cu trecutul partenerei / partenerului; pe de altă parte, un tip matur ar trebui să-şi poată da seama "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×