Sari la conținut
Forum Roportal
Dj Hestia

Oldies, But Goldies

Postări Recomandate

va rog, as vrea sa stiu cum se numeste malodia Loredanei, ceva despre un copil cu parul balai, sau asa ceva

mersic

Eu nu stiu :">

In legatura cu topicul, la-a uitat chiar pe Michael Jaccason, idolul meu din copilarie :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

maical gecsan nu-i chiar un copil cu parul balai, intre timp mi-am adus aminte ca era copilul rebel ceea ce se mai apropie de maical... :cry:

are cineva bucata asta a Loredanei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma prin calculator am descoperit Mylene Farmer - California. Cu siguranta o melodie bine cunoscuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rocca: In amintirea copilariei: Sparcas - When Do I Get To Sing My Way :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ideea este bestiala. TOpicul atrage prin faptul ca este si ca duce cu gandul la radacini, la o ALTFEL de muzica.. Credeti ca la 16 ani nu-ti pot place oldies-urile ? Va inselati amarnic. Ascult cu furie oldies, pentru ca sunt printre ultimele fragmente din ceea ce cred eu ca obisnuia (it used to be) sa fie o lume coerenta. Desi nu sunt chiar asa de "cunoscator" in cele vechi, uite cam ce ascult eu cand ma simt urat de tot : Scorpions, Pinca Floyd ( au niste texte mortale si un vocalist pe masura ) , Queen ( Freddy Mercury = no comment ) , Rolling Stones ( chiar am senzatia ca pun mana pe niste radacini cand ii ascult ), Roxette ( cate ceva de pe best of ), sa nu uit caelly Family ( care chiar daca nu sunt vechi dau un feeling de comfort al trecerii timpului.. ).. si daca tot e vorba de Vechi, permiteti-mi sa-i pun pe "lista de cumparaturi" pe Beethoven (senzatia grandorii .. ) , Mozart, Edvard Grieg.. lista e lunga. Ma intereseaa foarte mult tendinta moderna a unor formatii de rocca de a face combinatii cu instrumente de orchestra; unde mergem oare ?

 

Am o propunere. In loc sa dam liste cu ceea ce am ascultat si ne-a placut, sa facem putina ordine in ceea ce exista acum. Recunosc, am in playlist vreo 2500 de melodii primite, si raman uimit cateodata de sunetele ce le scoate compu in timp ce eu nu-sa atent la el.. Chiar si in perioada asta decadenta sunt unii artisti care dau un feeling de vechi.. Sa-i pomenim si pe ei ! ( timpul meu pe net e limitat, dar promit sa revin cat de curand cu o lista oarecare.. )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o propunere. In loc sa dam liste cu ceea ce am ascultat si ne-a placut, sa facem putina ordine in ceea ce exista acum. Recunosc, am in playlist vreo 2500 de melodii primite, si raman uimit cateodata de sunetele ce le scoate compu in timp ce eu nu-sa atent la el.. Chiar si in perioada asta decadenta sunt unii artisti care dau un feeling de vechi.. Sa-i pomenim si pe ei !

Inainte de toate, bun venit printre noi, daemonalexoiu! :evil:

Una dintre cele mai recente melodii dar cu iz de "oldies": "RNG - Tell Me Why" :rocca:

( timpul meu pe net e limitat, dar promit sa revin cat de curand cu o lista oarecare.. )

[snapbacca]42062[/snapbacca]

Te asteptam cat mai curand cu lista promisa! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciara - Roll With You... o melodie cat se poate de noua, dar daca nu as fi stiut asta, as fi fost in stare sa bag mana in foc si sa afirm ca este o creatie a anilor -90! :cheer:

 

Voi ce melodii NOI cu iz de oldies cunoasteti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Melodii vechi si bune am o gramada in minte si ati enumerat si voi, dar tin minte dupa Revolutie de: 2 Unlimited - No Limit :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne aducem aminte de BONEY M - Barbarella Fortuneteller ..o melodie gasita in cutiuta muzicala :-

 

.."You tacae a looca into her gypsy eyes, you get the felling that se never ever lies.."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa ne aducem aminte de BONEY M - Barbarella Fortuneteller   ..o melodie gasita in cutiuta muzicala :)

 

.."You tacae a looca into her gypsy eyes, you get the felling that se never ever lies.."

[snapbacca]49769[/snapbacca]

Frumoasa melodie! Nu e nici ea de neglijat!

Ce spuneti de Heart - Alone? :wub: Melodia a fost lansata in 1987 si face parte de pe albumul "Bad Animals". :oca: Va (mai) amintiti? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×