Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

apropo de meciul din cupa POLI-steaua..:liderul galeriei poliste a anuntat ca va oferi gratuit 2000 de bilete suporterilor rapidisti..acestea vor fi impartite rapidistilor in ziua meciului prin intermediul Ligii suporterilor RAPIDisti..

foarte frumos din partea lor :P...Hai Poli!sa ne vedem in finala :D

Poli Timişoara - steaua / Gigi Corsicanu: "Vom fi 5 - 6.000 de rapidişti la meci. Să fie sănătoşi steliştii dacă nu vin!"

2007-04-16 14:33:00

 

Presedintele Ligii Suporterilor Rapidisti a declarat pentru Fanatik ca galeria rapidista va fi alaturi de suporterii si de echipa timisoreana miercuri, in meciul de Cupa Romaniei.

 

- Ce faceti, ii veti sutine pe timisoreni miercuri?

Bineinteles. Vom fi alaturi de ei. Ii vom sustine la fel cum sustinem si Rapidul. Vor sta cu noi in Peluza Nord. Fac apel la toti rapidistii adevarati sa vina si sa-i sustina pe fratii nostri de suferinta. Si Rapid, si Poli au avut mult de suferit pe vremea lui Ceausescu din cauza sistemului comunist reprezentat de steaua si dinamo. Fotbalul adevarat exista doar la Rapid si Poli.

 

- Cum vor fi primiti stelistii?

Cum sa-i primim

Editat de RAPIDysta~Giulestina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

felicitări poli :bye: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: sper să bată şi rapidul şi atunci ne vedem la timişoara :swoon: :wub:

sa fim realisti. finala va fi rapid-steaua :)

 

 

In sfarsit un om realist.

băi ce-aţi nimerit-o. stef, eu cred că ţi s-a defectat globul ăla de cristal că n-ai nimerit-o. :blink: :stars:

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poli Timisoara: nu contest atmosfera din sanul galeriei lor, n-am fost niciodata pe stadionul Paltinisanu dar la meciul din seara asta cu Steaua au jucat MITOCANESTE. Recunosc ca stelistii au jucat slab, dar timisorenii au faultat de parca meciul s-ar fi jucat in mocirla si nu pe gazon. Meritau mai multe cartonase galbene, dar asa e cand esti bucurestean si ai arbitrii unguri. :blink: Golul marcat de Poli a fost valabil, frumos chiar dar a fost marcat la cateva secunde dupa expirarea prelungirilor! De fapt, prelungirile expirau in momentul cand a fost bara care a precedat golul. Momentul golului a fost unul mai mult decat discutabil.

 

p.s. Imi dau seama ca sunt multi timisoreni pe forum, aveti si de ce dar incercati sa nu dati cu petarde'n mine. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..Si Poli este in finala!!!!!!!Bravo Poli!Bravo Karamyan!!!!Kara a fost cel mai bun jucator de pe teren dupa parerea mea..acum trebuie sa se califice si RAPIDul si totul e perfect...

cred ca Poli a meritat calificarea,au avut mai multe ocazii de gol,au fost mai ambitiosi..bravo lor!incidentele dintre suporteri nu prea mi-au placut :blink: ..ne-au distrus aia tribuna :stars: ,da' bine ca s-a calificat Poli,ce credeau stelistii,ca pot castiga de 2 ori in Giulesti?neah :swoon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau nu te bucuri ca s-a calificat poli? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am vazut meciul dar totusi, eu zic ca mai jalnica a fost prestatia suporterilor polisti in seara asta. :stars:

 

 

Daca nu ai vazut meciul cum poti spune cine a fost jalnic si cine nu?

 

 

Putin imi pasa daca am fost sau nu spectaculosi , conteaza rezultatul.

Forza Viola :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa dupa terminarea meciului. Si am prins taman stirile cu incidentele de dupa. Daca citesti cu atentie replica mea, vei vedea ca eu comentam prestatia jalnica a suporterilor, nu a jucatorilor.

 

Si Giulestina... da, preferam sa piarda Poli si sa se comporte oamenii civilizat. Asta e, fiecare cu prioritatile lui :blink: Pentru mine personal, exista si chestii mai importante decat rezultatul. Povesteam eu si pe un alt topic ca mai am eu mult pana sa devin suporter in Romania...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×