Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nimic nu va putea lua lucul desenelor lui Disney. Din pacate, copii din zilele noastre le cunosc, in cel mai bun caz ca povestiri cu ceva ilustratii (care nici macar nu sunt originale), insa, mi s-a intamplat ca, vizionand cu niste copilasi casete cu desenele lui Disney sa ramana fermecati de ele. Mai este o sansa ca acestea sa reziste animatiilor pe calculator. Desi sunt considerate de moda veche, valoarea lor este recunoscuta chiar de cei mici. Trebuie doar sa le poata viziona. Cat despre adulti...ei vor ramane mereu fani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate desenele actuale sunt rele, unele au farmecul lor, chiar si cele facute pe calculator (Shrek sau Ice age de exemplu). Eu sunt un mare fan al desenelor japoneze (anime-urile), dar recunosc: desenele Disney sunt unice :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..admir desenele ca Shrek sau Ice Age dar ultimile aparitzii de pe Jetix sau CN nu'mi inspira multa admiratie :D dintre anime'uri imi place fooooaaarrrte mult Shaman King :P..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu toate desenele astea noi care au aparut in ultima perioada eu tin sa inclin tot asupra acelor desene care au facut inconjurul lumii datorita celebritatii si farmecului lor.Cine nu a auzit de celebrele studiouri Disney care au dat lumii cele mai frumoase povesti pt copii?Alba ca zapada,Cenusareasa,Frumoasa si bestia,Peter Pan si lista continua.

 

Voi ce parere aveti,sunt in continuare printre cele mai vizionate desene de catre toate varstele? :blink:

 

Desenele de la Disney ... cine nu le poate iubi??? Disney si azi produce desene bune, cu mare impact asupra publicului de orice varsta. Niciodata nu esti prea tanar sau prea batran sa vezi un desen de la Disney ... Oricum preferatele mele raman Anastasia, Frumoasa si Bestia, Cenusareasa, Bamby etc :doh: :P :( :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

post-106998-1184953333_thumb.jpg

post-106998-1184953357_thumb.jpg

post-106998-1184953506_thumb.jpg

post-106998-1184953527_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand eram mica eram moarta dupa mica sirena.imi plac desenele de la disney pt ca is faine ilustrate/desenate,insa hercule lasa de dorit din pacate(pt mine) din cauza scenariului si actiunii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de curand am observat la o cunostinta de a mea,un copil de 4 ani,faptul ca a dorit sa vada un desen disney si nu unul de pe nu stiu ce post.mi s-a parut f interesant.parerea lui:sunt mult mai frumoase.intradevar transmit mai multe stari si sentimente si parca intri si tu in acea poveste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ador desenele animate (in special cele de la Disney si anime-urile) ... Inca de cand aveam cativa anisori ma uitam la Cenusareasca, Frumoasa si bestia, Pocahontas... si sa nu mai zic de Mica sirena.. care m-a impresionat.

Si acum imi place sa le revad. Pentru un moment am senzatia ca binele mereu o sa invinga raul.. si ca o sa raman vesnic copil :lol2:

post-44505-1189184238_thumb.jpg

post-44505-1189184248_thumb.jpg

post-44505-1189184295_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×