Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:lol2: salutare tuturor!

sunt foarte noua pe aici, abia m-am logat.

am vazut topicul disney si m-am gandit ca nu ar strica sa postez si eu cate ceva pe-aici.

eu sunt un mare fan disney.

pe vremuri eram fan anime, dar mi-a trecut.

sincer, din punct de veder artistic, pur si simplu nu exista termen de comparatie.

iar despre cartoonnetwork stuff... no comment

 

apropo: ce filme disney ati vazut?

eu am facut rost cu doar un an in urma de niste desene suuuuuuppppeeeerrrrbbbbeeeee!

101 dalm

doamna si vagabondul

cenusareasa...

etc.

 

as vrea sa va intreb : ati auzit de COCOSATUL DE LA NOTRE DAME (THE HUNCHBACK OF NOTRE DAME- 1996- DISNEY, Tom hulce, demi moore, tony jay, etc)???

dupa parerea mea este unul din cele mai reusite (si cel mai matur) film realizat de disney vreodata. (a avut aceiasi regizori ca si Frumoasa si bestia).

daca sunteti curiosi, iata unde il puteti viziona online:

 

http://www.youtube.com/view_play_list?p=FA7CF52D3A711043

 

filmul a fost impartit in 31 de parti pt a fi mai usor uploadat pe net.

enjoy!!!!

 

si iata 2 siteuri foarte simpatice dedicate acestui film:

http://shipperland.de/miracles/

 

si unul fooooaaaaarrrrttteee special dedicat celui mai super tare ticalos disney: Judge Claude Frollo!!!!!!!!!! (i simply love him!!! :doh: :whack: :airkiss:

http://www.geocities.com/ixringoffirexi/thefierypit.html

 

VA ASIGUR CA NU VETI REGRETA!!!!!!!!!!

post-125110-1196183008_thumb.jpg

post-125110-1196183032_thumb.jpg

post-125110-1196183048_thumb.jpg

Editat de naly202

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, Cocosatul de la Notre Dame sunt foarte faine. Mi-a placut mult si muzica. O parte din animatie e facuta pe calculator, arhitectura catedralei cand e "filmat" in miscare de exemplu. Nu se compara cu animeurile, imi plac si alea, dar filmele de la Disney sunt arta, nu doar desene animate.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

preferatul meu : Anastacia din 1997

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toate desenele disney au ceva special si inconfundabil.totusi mie imi plac cel mai mult tom si jerry.stiati ca sunt cele mai apreciate desene disney dpdv muzical nemaivorbind de mesajele pe care le transmit? :D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut toate desenele Disney, imi plac foarte mult. Nu-mi plac deloc desenele noi, urat desenate si 'isterice.'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o reclama la un film nou de desene animate de la Disney in care personajele erau cateva din printesele Disney. Stie cineva unde il pot gasi la noi? Pe la magazinele pe unde am fost nu le-am vazut, desi aveau alte desene destul de noi... pe asta nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Ii ador ! Sunt fana Mickey Mouse ( restul nu imi prea plac ). Wow, imi si aduc aminte cand eram mica, ma uitam la desene cu Mickey, Donald, Goofy.. si citeam reviste misto tot cu Mickey. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×