Sari la conținut
Forum Roportal
oana_tm

Festivalul international "Timisoara muzicala"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domenico Balzani este un invitat permanent al Festivalului "Puccini"Torre di Lago Puccini(1999,2000,2003,2006)in Boema.

"Canta cu eleganta si interpreteaza cu dezinvoltura"

 

Dupa "Barbierul" presa scrie"Domenico Balzani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
troppo numerose prese di fiato

 

 

????????

 

nu mi s-a parut a fi asa in Marcello! mi-a placut ceea ce a creat - chiar daca doar in repetitie - inca de la primele fraze in care l-am ascultat - nu am ascultat tot-.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...nu toate zilele sant egale,poate nu era in ziua lui fasta cand a cantat "Barbierul",dar va fii maine in "Boema".

II dorim lui si intregului colectic "Bocca lupo"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...nu toate zilele sant egale,poate nu era in ziua lui fasta cand a cantat "Barbierul",dar va fii maine in "Boema".

II dorim lui si intregului colectic "Bocca lupo"!

Cred ca ieri a fost una dintre zilele lui bune .Am vazut pt.prima data Boema si sunt fericita ca am avut ocazia sa-l vad chiar pe el in rolul Rodolfo.Este un tanar tenor foarte talentat cu o voce minunata.A interpretat personajul cu multa naturalete. Baritonul italian, un tip carismatic, o voce puternica, un timbru vocal placut. Dar au fost la inaltime si solistii nostri:Narcisa Brumar, care a fost o Musetta superba, Cristian Rudic,amuzant ca-ntotdeauna si nu in ultimul rand, Octavian care ne-a incantat ca de fiecare data atat prin talentul artistic cat si prin vocea sa. Jocul sau din finalul actului IV a fost impresionant, ca de fapt al tuturor celor sase solisti.Cine nu a vazut piesa merita sa o vada, mai este programat un spect.Boema in data de 11.05.2007.Este o punere in scena foarte reusita.

A fost o seara de opera frumoasa. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, 4 mai 2007 am petrecut inca o seara minunata in lumea fascinanta a operei. Am avut ocazia sa revad spectacolul Carmen. Dintre invitatii in spectacol cel mai mult mi-a placut Marius Vlad Budoi. A fost un Don Jose exceptional. Mi-a placut enorm, o voce foarte frumoasa si interpretarea rolului f.buna.

Sper sa-l mai revad si in alte roluri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Carmen?Simina Ivan in Micaela?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Carmen?Simina Ivan in Micaela?

Carmen-Charlote Paulsen din SUA, o voce frumoasa si o interpretare destul de buna, mi-a placut dar nu in mod deosebit.Despre Simina Ivan ce poti sa-ti spun ?Are o voce placuta, melodioasa,un pic ciudat sa o vad interpretand Micaela, dar a fost OK(nu am mai vazut-o pana acum). Escamilo-Fulop Martin, la fel o aparitie noua pt.mine, mi-a placut. Restul distributie, probabil o cunosti:

Zuniga OCTAVIAN VLAICU

Dancairo MARIUS IULIU MARE

Remendado CRISTIAN BĂLĂŞESCU

Morales DAN PATACĂ

Frasquita NICOLETA COLCEIAR

Mercedes LUCIA PAPA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 11 mai 2007 un nou spectacol Boema.Am revazut-o pe Narcisa Brumar, de aceasta data in rolul Mimi, extraordinara aceasta tanara soprana. Fermecatoare si in acest rol.

A fost un spectacol frumos, chiar mai reusit decat premiera, dupa parerea mea. Bravo tuturor! :stars:

Cateva imagini din spectacol,

post-52669-1179057827_thumb.jpg

post-52669-1179057834_thumb.jpg

post-52669-1179057841_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti. Am fost plecata din tara si am pierdut mare parte din festival. :P

Am auzit ca a fost reusit si ca solistii nostri au fost la mare inaltime :o: Si.ca de altfel au fost invitati buni. Felicitari organizatorilor.

Am citit parerile voastre si ma bucur ca v-a placut. Ce mai este de vazut? Pe Octavian il mai vedem? Dar pe Cristi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va salut pe toti. Am fost plecata din tara si am pierdut mare parte din festival. :)

Am auzit ca a fost reusit si ca solistii nostri au fost la mare inaltime :) Si.ca de altfel au fost invitati buni. Felicitari organizatorilor.

Am citit parerile voastre si ma bucur ca v-a placut. Ce mai este de vazut? Pe Octavian il mai vedem? Dar pe Cristi?

 

 

Bine ai venit,adica revenit Ola!

Eu sant mai noua aici!

Intrebi de Octavian Vlaicu si Cristi Rudic?Preferatii mei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×