Sari la conținut
Forum Roportal
claudia2007

iubirea asta...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

noah...nush ce sa zic dar dupa vreo 3 luni de cand suntetzi impreuna cred ca este suficient sa itzi faci o parere despre el...iar dak nici el nu a insistat pe subiectu` asta prea mult...io zic k nu este nici o problema...vad ca este rabdator..nu grabeste prea tare lucrurile...acum vezi si tu nu exagera prea mult....ca poate o sa`l pierzi...bafta

este foarte rabdator din toate punctele de vedere.a spus ca o sa ma astepte sa fiu eu sigura de pasul pe care vreau sa-l fac.la cat am ajuns sa tin eu la el nu stiu cat o sa mai aman momentul asta.sper doar sa fie ceva frumos atunci cand o sa se intample si sa nu fie nici o problema.sincer mi-e putin teama dar sper sa trec cu bine peste tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai din ce imi povestesti u....parerea mea este ca merita tot efortu`...ai grija sa nu`l pierzi..acum ramane la decizia ta ce vei face...oricum daca simtzi vreodata momentul sa o facetzi...nu evita..asa o sa fie si el mai sigur de tine...dak era vreunu deala de era disperat si tot insista pe subiectu` asta da...nu merita...dar asa io zic, k e ok...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca se intampla ca dupa ce te casatoresti cu el sa descoperi ca dpdv al calitatii actul sexual lasa de dorit si nu e asa cum ar trebui sa fie? daca nu va potriviti dpdv sexual. ce faci? cum rezolvi situatia? divortezi sau ....te sacrifici?

Iubirea este o combinatie de sentimente si simtiri, in ziua de azi se confunda iubirea cu atractia sexuala...ceea ce duce si la o rata crescuta a esecurilor sentimentale....iubirea se dezvolta in timp, se cladeste pe cunoastere, respect, incredere, afectiune...Sunt de parere ca fiecare om responsabil de actele sale poate sa aleaga si apoi sa`si asume consecintele, femeia nu se poate lasa pacalita de un barbat decat daca aceasta doreste iar un barbat nu poate juca teatru o vesnicie, traim intr`o lume in care aruncam cu matza de la unii la altii. Cat despre pastrarea virgintatii....Claudia draga iti recomand sa faci ceea ce doresti TU nu EL sau CEILALTI si sigur nu vei avea ce regreta. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma numesc Claudia.am 23 ani si as vrea sa va cer si eu un sfat.eu sunt genul de om mai timid care nu face primul pas,dar acum se pare ca mi-am luat inima in dinti.stau cu un baiat de aproape 2 luni.ma inteleg destul de bine cu el.de fapt am ajuns sa tin foarte mult la el, m-am indragostit si il iubesc foarte mult, asa cum nu credeam ca as putea iubi.a trezit in mine niste sentimente pe care nu le-am trait pana acum.problema e ca nu stiu daca si el simte aceasi lucru.eu i-am spus lui ce simt si ma gandeam ca poate o sa ma ia putin la misto la inceput,dar n-a fost asa.l-am intrebat si eu ce sentimente are fata de mine dar a evitat sa spuna.a gasit alt subiect si eu n-am mai insistat pe tema asta.si ar mai fi o problema de fiecare data cand sunt cu el simt ca el ar vrea sa mergem mai departe(tin sa va spun ca sunt virgina),dar desi il iubesc la nebunie nu vreau sa fac pasul asta pana nu sunt cu adevarat sigura de ce simte si el.asa ca va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat sau orice daca se poate

P.S.sper ca nu mai e vreun topic asemanator.daca da imi cer scuze.

bine v-am regasit.m-am gandit sa impartasesc cu voi faptul ca azi sunt foarte fericita.ieri,,mi-am luat inima in dinti si am mers mai departe(stiti voi despe ce vorbesc).si ,sincer,chiar nu-mi pare rau deloc.imi pare bine ca ati luat si voi parte la povestea mea de dragoste si va multumesc la toti pentru sfaturile pe care mi le-ati dat.sper sa ne mai auzim si cu alta ocazie :jester: :focus: :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×