Sari la conținut
Forum Roportal
claudia2007

iubirea asta...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E intr-adevar frumos ...e dovada de respect ...

m-am gandit si eu ca ma respecta si ca poate tine si el la mine ceva mai mult.dar totusi am gandit si din alta perspectiva:daca el a zis asta si dupa ce m-am despartit de el el a plecat la alta sa termine ce incepusem noi.ar fi si asta o chestie ,nu?

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am gandit si eu ca ma respecta si ca poate tine si el la mine ceva mai mult.dar totusi am gandit si din alta perspectiva:daca el a zis asta si dupa ce m-am despartit de el el a plecat la alta sa termine ce incepusem noi.ar fi si asta o chestie ,nu?

eu zic sa nu-ti mai bati capul atat...vei simti cand si daca este momentul sa faci pasul asta.pastratul pana dupa casatorie si alte idei de genul sunt ok, dar din punctul meu de vedere nu prea le vad rostul...ho, nu sariti, am zis din punctul meu de vedere. este firesc ca intr-o relatie normala intre doi oameni sa existe si implicare fizica, ca atat mai mult cu cat dupa cum spui si tu simti pentru prietenul tau anumite chestii pe care nu le-ai simtit pt altcineva.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fii sigur ca o sa va spun.eu sper sa fie ceva misto de care sa-mi aduc aminte cu placere peste cativa ani.mersi mult pentru sfaturi.

mersi.cateodata simt ca si el tine foarte mult la mine.numai ca nu o spune.eu as vrea sa fie si el mai deschis sa-mi spuna mai multe.sa fie mai comunicatic.dar poate ca e si prea devreme.totusi 2 luni nu e foarte mult.

 

Draga mea ,iti doresc din tot sufletul sa fie asa cum iti doresti dar...de cele mai multe ori prima data este...ceva de genul ASTA A FOST TOT??? in fine poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp

Succes! :cheer: si nu-ti mai pune atatea intrebari daca iti doreai si il iubeai pe acest tip o faceai fara sa ne mai intrebi pe noi,crede-ma ,cand va veni momentul nu o sa ai timp de intrebari :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea a existat si in vremea lui bunica si strabunicu si asa mai departe ! Mentalitatea iubirii e la fel in orice timp !

 

Sunt perfect de acord cu asta, insa eu ma legam de cu totul altceva. Extrapoland, la fel procedezi si in profesie? Tot dupa principii extrem de vechi te ghidezi? Daca e asa ... atunci nu vreau sa ma gandesc cum anume rezolvi problemele de actualitate datorita evolutiei continue.

 

Oricum, asa cum a zis Hana, fiecare sa traiasca dupa principiile proprii si moralitatea pe care si-a insusit-o de-a lungul timpului si bine ar fi sa ne reintoarcem la topic. Intr-adevar, Claudia sa-si urmeze inima sau ratiunea (depinde ce domina) in asa fel incat sa nu regrete vreodata decizia luata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai asta e problema ca nu stiu daca si el ma iubeste.pentru ca eu sigur il iubesc.daca ar fi sa ma gandesc doar din perspectiva mea (ca am ajuns sa tin intr-atat la el incat nu pot sa traiesc fara el) as trece la fapte chiar acum,dar nu e chiar asa usor pentru ca am si eu un orgoliu si nu as vrea dupa ce fac asta el sa dispara ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic

Tocmai asta e problema. Daca dragostea adevarata ( nu pot sa traiesc fara el si alte traznai) inseamna sau nu calcarea propriului orgoliu? Daca il iubesti cat spui ca o faci ce importanta are daca el va disparea sau nu? Te daruiesti ca doresti acest lucru. Si nu astepti vreun monument ca ai iubit.

 

faptul ca simt acei fluturasi in stomac de fiecare data cand il vad sau ma gandesc la el,sau ca am ajuns sa il am in gand mereu,sa visez la un viitor alaturi de el, poate insemna ca e iubire.sincer nu stiu cum as putea defini iubirea,dar eu cred ca asta simt in momentul asta

Poate asta simti, poate nu. Nu te poate nimeni ajuta. Nu e nimic rau in a visa la un viitor impreuna ( prea des se face ) . Daca faci dragoste cu el si nu veti avea un viitor impreuna NU ESTE SFARSITUL LUMII. Poti, daca esti foarte norocoasa, sa te alegi cu un prieten.

 

da.poate ca asta imi lipseste mie,rabdarea.o sa incerc sa vad ce o sa fie in continuare si sigur o sa va anunt daca a fost bine sau rau

Poate pui imagini ! :rock:

Nu inteleg dai dezvirginarea in direct?

 

dupa ce m-am despartit de el el a plecat la alta sa termine ce incepusem noi.ar fi si asta o chestie ,nu?

Ar fi o chestie... :jester: Eu cred ca a facut chiar asa.

 

Pentru ca am batut prea mult apa in piua, fac rezumat.Draga Claudia, fa-o pentru tine, dragostea nu inseamna sa si doresti ceva in schimbul a ceea ce ai oferit. Prima data nu este ceva foarte frumos, nu vei avea niciunde o statuie. Cand ai calcat peste orgoliul personal poti spune ca poate ai iubit. ( Poate nici atunci. Si suntem fiinte prea mici pentru a iubi.)

 

Fa cum te taie capul si orice ai alege nu e final de lume. In cel mai rau caz, vom fi aici sa-ti spunem"Stand up and fight." ( vorba reclamei "Prietenii stiu de ce" :shout: )

Editat de nightwish
Mesaj partial off-topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te sfatuiesc sa astepti pana la casatorie. O viata ai si trebuie sa o traiesti. Pt ca e prima data eu zic sa astepti pana cand simti ca el tine la tine suficient incat sa nu te paraseasca. Cunosc un caz in care 2 pers au stat impreuna 6 luni... au fost impreuna dupa care el a lasat-o, spunandu-i ca nu a tinut niciodata la ea. Asa cum ai spus si tu, ea i-a spus ca tine la el dare el evita subiectul. Ai grija. Poate ai impresia ca il cunosti bine... niciodata sa nu fi sigura de asta. Cine nu te astepti te tradeaza. Nu fa pasul asta pt ca el isi doreste si tu, pt ca tii la el, incerci sa ii faci pe plac. Incearca sa te gandesti la tine... in cazul asta fi egoista. De prima data iti aduci aminte toata viata; daca e cu o pers care tine la tine si la care tii, vei avea o amintire frumoasa; daca nu... o dezamagire. Ai grija de tine si analizeaza sentimentele tale si ale lui. Nu uita ca baietii sunt actori desavarsiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, mai asteapta. Poate inca nu e sigur de ceea ce simte. :jester:

Editat de nightwish
Mesaj partial off-topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am regasit!din pacate n-am avut acces la un calc legat la net vreo 2 saptamani.vad ca in tot acest timp s-au intamplat multe.nu va mai certati,jigniti sau ce faceti pe aici.viata e frumoasa.am ajuns eu la concluzia asta. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine ca ai ajuns la aceasta concluzie. Stii bine ca viata e frumoasa daca omul si-o face in acest fel. Sper ca si tu ai facut in asa fel incat viata ta sa fie frumoasa nu doar acum , ci si in viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare bine ca ai ajuns la aceasta concluzie. Stii bine ca viata e frumoasa daca omul si-o face in acest fel. Sper ca si tu ai facut in asa fel incat viata ta sa fie frumoasa nu doar acum , ci si in viitor.

ai dreptate, fiecare are viata pe care si-o face cu mana lui.eu incerc sa profit la maxim atat cat consider eu de mult, pentru ca cine stie ce se poate intampla mine.

 

 

revenind la subiect sa va spun ce s-a mai intamplat intre timp intre mine si prietenul meu.am ajuns amandoi la o concluzie ca e bine sa ne cunoastem mai bine inainte,mai exact sa ne cunoastem fiecare particica a corpului nostru.inca n-am trecut mai departe la actul sexual in sine,dar ne simtim bine unul cu altul cand suntem impreuna,ma face sa ma simt cumva,nu stiu cum sa spun poate speciala.cred ca n-ar fi o problema sa fac sex cu el,pentru ca e foarte grijuliu cu mine si stiu ca nu ar vrea sa-mi faca vreun rau,mai ales ca are rabdare cu mine.dar inca nu stiu ce e in mintea lui cat tine la mine si alte chestii.chiar nu il inteleg cateodata de ce nu vorbeste mai mult despre sentimentele lui fata de mine.poate daca s-ar deschide in fata mea n-as mai avea nici o retinere si cred ca as face acest pas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×