Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Biserica lui Isus Cristos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

faza cu extazu' .. :) ..aia o incerc si io cand :o: ..nu e mistic ,dar conteaza ,extaz sa fie :o:

 

imi permit sa fiu toma necredinciosul ..pana nu trag cu prastia dupe suflete aflate in transe ...sorry ,nu cred :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faza cu extazu' .. :) ..aia o incerc si io cand :o: ..nu e mistic ,dar conteaza ,extaz sa fie :o:

 

imi permit sa fiu toma necredinciosul ..pana nu trag cu prastia dupe suflete aflate in transe ...sorry ,nu cred :)

 

si noi tre sa te credem pe cuvant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si noi tre sa te credem pe cuvant?

 

 

ce nu intelegi? extazul sau trasul cu prastia? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce nu intelegi? extazul sau trasul cu prastia? :o:

 

 

ambili :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
moartea e irelevanta noi suntem spirite parte din dumnezeu nush ce tot aberati cu moartea asta e doar un prag de trecere cand faci calatorii in astral treci pragul asta de n ori si te intorci . astralul inferior e numit iad si cel superior rai si asta e doar o interpretare fiinca in cel inferior stau fiintele cu vibratie joasa demoni... iar in cel superior cei cu vibratii inalte

si .I. a calatorit in astral mai mult decat isi imagineaza cineva. cand se duc lupte in astral voi va jucati cu .... si va intrebati de ce e ceata afara

mai cititi si altceva decat biblia asta modificata. dar indoctrinarea banuiesc ca nu va permite.

 

hai salamu aleikum

Exista moartea a doua, de care nu as dori sa aibe parte niciunul din cei care i-am intalnit sau ii voi intalni vreodata! Ca sa nu ai parte de moartea aceea vesnica in Iad trebuie sa ai parte de moartea fata de pacat. Aceasta moarte fata de pacat se face prin renuntarea la tine insati si pasirea pe urmele lui Isus Cristos! Biblia te condamna si de aceea nu-ti place, gandeste-te insa ca Dumnezeu iti vorbeste prin Ea si intr-o zi Dumnezeu iti va cere socoteala pentru neascultarea de Cuvantul Sau!

 

Mai brudi,deja omul ti-a spus ca a iesit din corp de nenumarate ori,si ca nu e singurul...ce nu intelegi?!

-cauta o cale de a avea aceeasi EXPERIENTA,ca nu poti combate cu vorbe goale ceea ce altul a experimentat.

Faptul ca cineva a iesit din corp, nu-L mantuieste sau nu demonstreaza ascultarea de Dumnezeu! :dance4:

Nu trebuie ca sa iesi din corpul tau sa crezi ca exista viata dupa moarte si culmea ca "iesirile " omului l-au facut necredincios fata de Dumnezeu. Eu cred ca omul a folosit procedee oculte pentru a experimenta senzationalul, aceste experiente aducandu-l pe un taram periculos prin care s-ar putea sa-si piarda sufletul pentru totdeauna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista moartea a doua, de care nu as dori sa aibe parte niciunul din cei care i-am intalnit sau ii voi intalni vreodata! Ca sa nu ai parte de moartea aceea vesnica in Iad trebuie sa ai parte de moartea fata de pacat. Aceasta moarte fata de pacat se face prin renuntarea la tine insati si pasirea pe urmele lui Isus Cristos! Biblia te condamna si de aceea nu-ti place, gandeste-te insa ca Dumnezeu iti vorbeste prin Ea si intr-o zi Dumnezeu iti va cere socoteala pentru neascultarea de Cuvantul Sau!

 

 

Faptul ca cineva a iesit din corp, nu-L mantuieste sau nu demonstreaza ascultarea de Dumnezeu! :drag:

Nu trebuie ca sa iesi din corpul tau sa crezi ca exista viata dupa moarte si culmea ca "iesirile " omului l-au facut necredincios fata de Dumnezeu. Eu cred ca omul a folosit procedee oculte pentru a experimenta senzationalul, aceste experiente aducandu-l pe un taram periculos prin care s-ar putea sa-si piarda sufletul pentru totdeauna!

Dumnezeu nu-mi vorbeste prin biblie...are mijloace de comunicare mai directe si mai eficiente.Biblia NU e cuvantul lui Dumnezeu(sunt cuvinte moarte,ca si cei care le urmeaza).

Nu ma intereseaza ca ma condamna biblia,ma intereseaza ca ii condamna pe toti,si ca unii chiar cred aberatiile de acolo!

Faptul ca cineva a iesit din corp,ii da dreptul sa vorbeasca despre suflet,viata de dincolo si moarte...faptul ca TU nu ai avut experienta asta iti da dreptul sa taci in banca ta.Tu crezi in vorbele altora,altii vorbesc din experienta proprie...nu ma intereseaza ce crezi...fa bine si experimenteaza,in loc sa te joci dea ,,sfanta inchizitie'',pastreaza ,,dumnezeul'' tau terorist si nebun pentru tine.

Ceea ce este periculos si te-ar putea duce la pierderea sufletului,este totala lui ignorare -lucru pe care il reusesti in mod constant!

Nu poti desfinta valoare experientei cuiva, cu vorbele tale goale de continut si credinta ta in Bau-Bau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru unii...faptul de a crede ce scrie acolo ...a insemnat o schimbare in bine...asta tot asa , ca exemplu al unor experiente...

eu cred in vesnicia iubirii , cred ca Isus a propovaduit totusi / si in ciuda ...RELIGIA IUBIRII...ca om , sau ca divinitate , nici macar nu-mi pun intrebarea...

iar Biblia e scrisa de oameni : intorelanti , indoctrinati , sperand totusi ceva mai bun...si folosita tot de oameni...de toate felurile si in toate modurile...

nu , o experienta nu poate fi desfintata , poate fi explicata , analizata , inteleasa sau nu

tot in cadrul experientelor de genul se incadreaza si mersul pe apa, nu?

 

prefer sa cred in puterea iubirii , chiar daca asta ma supune unui dumnezeu 'nebun'...

Editat de sarazin79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu la Dumnezeul iubirii m-am referit atunci cand am folosit cuvantul ,,nebun''...ci la acel monstru terorist de care vorbea cioanas(pacat,moarte,iad,pedepse vesnice,diavol...citeste-i postarea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×