Sari la conținut
Forum Roportal
lumina alba

Stand langa un strain, care e de fapt omul pe care il iubesc...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Presupun ca ai postat pe forum deoarece ai vrea niste sfaturi.Dar pentru cateva sfaturi,ar mai trebui si cateva detalii in plus.Din ceea ce spui nu imi dau seama despre ce este vorba..in afara de faptul ca suferi destul de mult

 

Sincer, nu vreau sfaturi, as vrea sa fiu inteleasa...sfaturi stiu sa-mi dau singura :yes:. Ceva de genul: sa nu ma mai gandesc la el, sa-necrc sa-l uit, sa "fug" de el etc. :crazy:

 

Asa se intampla cand ma grabesc.

 

Return to sender......

 

Detalii...cam ce ai vrea sa stii, ca-s asa de multe ca nu stiu cu ce sa incep :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu merita deloc! Sunt perfect constienta ca nu merita, dar ce usor e sa vorbesti sau sa-ti dai seama, sa constientizezi, pt. ca ....cu atat ramai cu constientizatul

 

 

daca ai gasit raspunsul ...............ce cauti ? intelegere? te intelegem ,esti om ,ai nevoie sa fii iubita .compasiune .................mai bine ,nu .compasiunea e doar pentru cei slabi,fii tare si ........mergi mai departe . :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne tii in ceata si nu te putem ajuta cu nimic.

 

Suferi dar de ce ?

 

Cum de ce sufar??? Din dragoste!!! :crazy: Sufar ca nu simte la fel si el, ca e rece si distant cu mine, de fapt e si normal daca nu-mi imaprtaseste sentimentele

 

 

daca ai gasit raspunsul ...............ce cauti ? intelegere? te intelegem ,esti om ,ai nevoie sa fii iubita .compasiune .................mai bine ,nu .compasiunea e doar pentru cei slabi,fii tare si ........mergi mai departe . :yes:

 

Stii ce cred ca, caut?! Pe cineva cu care sa pot povesti despre durerea mea, ca mai nou durere a devenit, sa nu mai tin totul in mine. Merci de incurajare...sa fiu tare, pai is tare, daca nu eram, ma apucam si-i saream inbrate plangand :lol2:

dar ma tin tare! :doh: Tot rad eu...dar asa-i de greu....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum de ce sufar??? Din dragoste!!! :yes: Sufar ca nu simte la fel si el, ca e rece si distant cu mine, de fapt e si normal daca nu-mi imaprtaseste sentimentele

 

Bun suferi ca nu te iubeste...Si atunci de ce mai stai cu el??Sa suferi mai departe???

Vrei intelesgere.Ce sa intelegem??Ca suferi deoarece nu iti impartasesete sentimentele??Ca suferi cand vezi cum se poarta cu tine??Cand te trateaza cu indiferenta??Asta nu pot sa inteleg,scuze.As putea sa inteleg ca ca te-ai indragostit de cine nu trebuie,dar atata tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun suferi ca nu te iubeste...Si atunci de ce mai stai cu el??Sa suferi mai departe???

Vrei intelesgere.Ce sa intelegem??Ca suferi deoarece nu iti impartasesete sentimentele??Ca suferi cand vezi cum se poarta cu tine??Cand te trateaza cu indiferenta??Asta nu pot sa inteleg,scuze.As putea sa inteleg ca ca te-ai indragostit de cine nu trebuie,dar atata tot.

Nu stau cu el, suntem colegi. M-am gandit sa-mi schimb locul de munca,dar aici unde sunt mi-e chiar bine din pct.de vedere financiar si oricum se gasesc greu locuri de munca bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum de ce sufar??? Din dragoste!!! :crazy: Sufar ca nu simte la fel si el, ca e rece si distant cu mine, de fapt e si normal daca nu-mi imaprtaseste sentimentele

Stii ce cred ca, caut?! Pe cineva cu care sa pot povesti despre durerea mea, ca mai nou durere a devenit, sa nu mai tin totul in mine. Merci de incurajare...sa fiu tare, pai is tare, daca nu eram, ma apucam si-i saream inbrate plangand :lol2:

dar ma tin tare! :doh: Tot rad eu...dar asa-i de greu....

 

 

trebuie sa ai curajul unei discutii deschise ...............cu cartile pe fata ,de asta te temi ?oricum vad ca deja stii ca nu-ti impartaseste sentimentele ,de ce altceva ti-e teama .?pasul trebuie sa-l faci ......depine de tine ..............inapoi,lateral sau inaite ............meriti mai mult ............. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori, cand mai vorbim, are o privire...mai diferita, un gen de privire care ma face sa sper ca simte si el ceva pt.mine, dar nu stiu daca nu e doar rodul imaginatiei mele...daca as putea sa-l " testez" cumva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stau cu el, suntem colegi. M-am gandit sa-mi schimb locul de munca,dar aici unde sunt mi-e chiar bine din pct.de vedere financiar si oricum se gasesc greu locuri de munca bune.

 

 

Aaa,pai asa spune.E un inceput,macar am aflat niste detalii in plus.Atunci e nasol.Te-ai indragostit de el,si el te trateaza cu indiferenta.Poti sa incerci sa vezi daca te place.Invita-l la o cafea,sau ceva de genul asta,stati de vorba...oricum nu ai nimic de pierdut.

El stie ca il placi??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa ai curajul unei discutii deschise ...............cu cartile pe fata ,de asta te temi ?oricum vad ca deja stii ca nu-ti impartaseste sentimentele ,de ce altceva ti-e teama .?pasul trebuie sa-l faci ......depine de tine ..............inapoi,lateral sau inaite ............meriti mai mult ............. :yes:

Discutii de genul asta, deschise cum zici tu, n-au nici un rost, si el si eu suntem casatoriti...Din punctul meu de vedere, as divorta daca ar exista dragostea reciproca intre noi doi.

 

 

Aaa,pai asa spune.E un inceput,macar am aflat niste detalii in plus.Atunci e nasol.Te-ai indragostit de el,si el te trateaza cu indiferenta.Poti sa incerci sa vezi daca te place.Invita-l la o cafea,sau ceva de genul asta,stati de vorba...oricum nu ai nimic de pierdut.

El stie ca il placi??

Vezi ce i-am scris lui red2shoes si te prinzi de ce nu-l scot la o cafea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Discutii de genul asta, deschise cum zici tu, n-au nici un rost, si el si eu suntem casatoriti...Din punctul meu de vedere, as divorta daca ar exista dragostea reciproca intre noi doi.

:lol2: :yes: :doh: :crazy:

Ai de capul meu........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×