Sari la conținut
Forum Roportal
lumina alba

Stand langa un strain, care e de fapt omul pe care il iubesc...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ia schimbati putin nuanta si fa-l putin curios ... :tease: ... poate n-o mai fi asa indiferent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai,iulyan, tu in care lume traiesti? Ti se apre ca in ziua de azi te casatoresti numa si numai cu omul iubit???? Esti cam visator sau idealist,mai degraba ....

 

 

Pai atunci de ce te mai casatoresti???Numai de dragul evenimentului in sine?? :tease:

Este o tampenie sa te casatoresti fara sa simti nimic,scuze ca iti zic

Si chiar daca nu simti nimic pentru omul de langa tine...dar puteti macar sa va respectati reciproc,ca doar de asta ati spus "la bine si la greu"si "jur sa te iubesc pana cand..."si alte tampenii de astea.

Macar ia si spune-i adevarul

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai,iulyan, tu in care lume traiesti? Ti se apre ca in ziua de azi te casatoresti numa si numai cu omul iubit???? Esti cam visator sau idealist,mai degraba ....

 

Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar cum te simti intr-un mariaj lipsit de "substanta" (ma refer la iubire, respect reciproc)? Si apoi, nu inseamna ca toate casniciile sunt la fel ca a ta -- asta apropos de tipul de care te-ai indragostit. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai atunci de ce te mai casatoresti???Numai de dragul evenimentului in sine?? :jester:

Este o tampenie sa te casatoresti fara sa simti nimic,scuze ca iti zic

Si chiar daca nu simti nimic pentru omul de langa tine...dar puteti macar sa va respectati reciproc,ca doar de asta ati spus "la bine si la greu"si "jur sa te iubesc pana cand..."si alte tampenii de astea.

Macar ia si spune-i adevarul

Este o tampenie pentru tine, pentru altcineva este un adevar.

 

Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar cum te simti intr-un mariaj lipsit de "substanta" (ma refer la iubire, respect reciproc)? Si apoi, nu inseamna ca toate casniciile sunt la fel ca a ta -- asta apropos de tipul de care te-ai indragostit. :cheer:

Respectul exista si fara iubire, o relatie/casnicie poate rezista in timp si fara "marea iubire" pe care o viseaza unii dintre noi. Pana la urma, si aceste sentimente se transforma si nu mai sunt ce erau la inceput.. si altceva ajunge sa te tina langa omul respectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai,iulyan, tu in care lume traiesti? Ti se apre ca in ziua de azi te casatoresti numa si numai cu omul iubit???? Esti cam visator sau idealist,mai degraba ....

mai lumina alba, esti exact genul de femeie care aparea frecvent intr-o ghidusa fantezie de-a mea din vremurile cand o tipa extraordinara si-a batut joc de mine in modul cel mai nedelicat posibil. fantezia era asta: ea -genul tau de dama- gura cascata, in gura adanc infipta teava unui 9mm, percutorul se apropia cu incetinitorul de capsa glontelui...BUM...orgasm :cheer:...imi reveneam incet la existenta mea mizerabila din vremea in care o femeie m-a facut ca nici pana azi, dupa mai bine de 2 ani de atunci sa nu mai fiu in stare sa iubesc pe altcineva.

sfatul meu: fii decenta: fata de cei 2 barbati, fata de sotia lui, FATA DE TINE, FFS...

-mentionez ca singurele rele tratamente pe care le-am aplicat vreodata unei femei au fost doar de natura verbala, nicidecum fizica...fantezia mea saraca nu a avut niciodata punere in practica. pe cuvant de onoare :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-mentionez ca singurele rele tratamente pe care le-am aplicat vreodata unei femei au fost doar de natura verbala, nicidecum fizica...

Stii ca uneori, vorbele lasa rani mai adanci decat atingerea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii ca uneori, vorbele lasa rani mai adanci decat atingerea?

stiu mai bine decat iti inchipui...totusi pentru a ma lamuri: daca tu ai fi lumina alba, si eu as fi sotul si as descoperi nobilele tale sentimente fatza de colegul de servici, ce ai prefera, un scandal monstru sau sa pun in practica fantezia mai sus amintita? :jester: glumesc desigur... faceam si eu haz de necaz pentru a nu-si inchipui careva ca as fi vreun degenerat care sta si violenteaza purele si prenevinovatele reprezentante ale sexului frumos...si da, sunt extrem de misogin cu persoanele care merita asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu mai bine decat iti inchipui...totusi pentru a ma lamuri: daca tu ai fi lumina alba, si eu as fi sotul si as descoperi nobilele tale sentimente fatza de colegul de servici, ce ai prefera, un scandal monstru sau sa pun in practica fantezia mai sus amintita? :jester: glumesc desigur... faceam si eu haz de necaz pentru a nu-si inchipui careva ca as fi vreun degenerat care sta si violenteaza purele si prenevinovatele reprezentante ale sexului frumos...si da, sunt extrem de misogin cu persoanele care merita asta.

Pai.. eram pe punctul de a ma casatori cu un barbat pe care nu il iubesc, mi-e drag, dar atat. In schimb, sunt nebuna dupa altul. M-as fi casatorit cu el, motivele raman pentru mine. N-am mai facut-o pentru ca ma irita prea tare uneori felul lui de-a fi si la un moment dat as fi explodat.

 

Asta nu inseamna ca nu l-as fi facut sa se simta bine alaturi de mine, nu l-as fi respectat sau mi-as fi batut joc de el.

 

Daca am fi fost noi doi in situatia asta.. mi-ar fi placut sa vii la mine sa discutam cat se poate de deschis si de calm. Tu vrei sa fii cu mine ca om, nu cu sufletul meu. Ce e in el nu e treaba ta atat timp cat nu duci lipsa de afectiune si intelegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o tampenie pentru tine, pentru altcineva este un adevar.

 

Respectul exista si fara iubire, o relatie/casnicie poate rezista in timp si fara "marea iubire" pe care o viseaza unii dintre noi. Pana la urma, si aceste sentimente se transforma si nu mai sunt ce erau la inceput.. si altceva ajunge sa te tina langa omul respectiv.

 

 

Da,sunt de acord,ceea ce este bine pentru mine,nu este pentru toata lumea.

Dar,majoritatea relatiilor pe care le-am vazut,care nu aveau la baza dragostea,ci un simplu sentiment de prietenie,s-au terminat ori inselandu-se unul pe celalalt,ori suspinand o viata dupa iubirea ce ar fi putut sa fie..adica nici unul nu a fost cu adevarat fericit.

Deci,de ce sa te casatoresti,daca nu simti nimic,sa "te legi la cap daca nu te doare"??

Da ,iubirea se transforma,dar asta nu inseamna ca dispare.De ce tot timpul trebuie sa dispara si nu sa creasca? :jester:

Eu cred ca daca iubesti cu adevarat,iubirea nu moare..(dar e doar parerea mea)

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×