Sari la conținut
Forum Roportal
lumina alba

Stand langa un strain, care e de fapt omul pe care il iubesc...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Discutii de genul asta, deschise cum zici tu, n-au nici un rost, si el si eu suntem casatoriti...Din punctul meu de vedere, as divorta daca ar exista dragostea reciproca intre noi doi.

Vezi ce i-am scris lui red2shoes si te prinzi de ce nu-l scot la o cafea :yes:

 

 

YAP...asta da situatie nasoala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie ca-l "plac" sau cel putin stia...am facut unele gesturi din care si-a dat clar seama ca-l plac,gesturi finute nu grosolane, insa n-au avut nici un rezultat. Dar in ultima perioada sunt si eu mai indiferenta.

 

:lol2: :yes: :doh: :crazy:

Ai de capul meu........

:bye::D:D stiu...stiu

 

YAP...asta da situatie nasoala...

asa-i?! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,da poate omul isi iubeste sotia,este indragostit nebuneste de ea...si nu se gandeste la o alta femeie care sa nu fie nevasta-sa.Poate de asta nu te baga in seama.Poate nu vrea sa o insele.O fi avand si omul principiile lui.Varianta asta ai luat-o in calcul????

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori m-am gandit, mai bine zis am sperat, ca din cauza ca e casatorit si e om serios nu vrea sa ma bage in seama, dar ca de fapt ma place...ce vise pot sa mai am si eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De multe ori m-am gandit, mai bine zis am sperat, ca din cauza ca e casatorit si e om serios nu vrea sa ma bage in seama, dar ca de fapt ma place...ce vise pot sa mai am si eu...

 

Ai grija sa nu confuzi ceea ce ti-ai dori tu sa fie,cu ceea ce este de fapt.Ai suferi mult mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai,da poate omul isi iubeste sotia,este indragostit nebuneste de ea...si nu se gandeste la o alta femeie care sa nu fie nevasta-sa.Poate de asta nu te baga in seama.Poate nu vrea sa o insele.O fi avand si omul principiile lui.Varianta asta ai luat-o in calcul????

Normal ca m-am gandit si la asta. Problema e ca nu inteleg ce are ea mai bun ca mine?! Nici eu nu-s faina,dar nici ea.

 

 

Ai grija sa nu confuzi ceea ce ti-ai dori tu sa fie,cu ceea ce este de fapt.Ai suferi mult mai mult

Pai de ce crezi ca am zis "...ce VISE am si eu..."?! Tocmai pt.ca imi dau seama ca una e ce sper eu sa fie si alta e realitatea, dar...daca e sa fim realisti, se poate sa nu fie doar un vis de-al meu, ci o realitate; doar au mai fost cazuri cand unul dintre "indragostiti" nu-si arata sentimentele...e adevarat ca genul asta de cazuri se-ntalnesc in telenovele cel mai des :yes::D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca m-am gandit si la asta. Problema e ca nu inteleg ce are ea mai bun ca mine?! Nici eu nu-s faina,dar nici ea.

Pai de ce crezi ca am zis "...ce VISE am si eu..."?! Tocmai pt.ca imi dau seama ca una e ce sper eu sa fie si alta e realitatea, dar...daca e sa fim realisti, se poate sa nu fie doar un vis de-al meu, ci o realitate; doar au mai fost cazuri cand unul dintre "indragostiti" nu-si arata sentimentele...e adevarat ca genul asta de cazuri se-ntalnesc in telenovele cel mai des :bye::D

 

 

:yes: :crazy: :lol2: :doh: Tu chiar crezi ca daca e indragostit de ea,se gandeste ce are ea si nu ai tu???

De obicei nu te indragostesti de cum arata o persoana...dar na..tre sa fii indragostit ca sa intelegi asta.

Nu te mai uita la telenovele...strica mult.Nu mai distingi realul de vis.

Asteapta sa vezi daca el te place macar,ca altfel te agiti de geaba.(Scuze daca mesajul e prea dur.Dar e mai bine sa stii cum stai,decat dupa aia sa dai cu capul de sa nu mai fii om vreo cateva luni-in cel mai bun caz,sau sa te faci de ras)

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yes: :crazy: :lol2: :doh: Tu chiar crezi ca daca e indragostit de ea,se gandeste ce are ea si nu ai tu???

De obicei nu te indragostesti de cum arata o persoana...dar na..tre sa fii indragostit ca sa intelegi asta.

Nu te mai uita la telenovele...strica mult.Nu mai distingi realul de vis.

F.rar cand ma uit la telenovele, ziceam de ele din ce am mai auzit de la cei care se uita ;) Da, nu e vorba numai de fizic,trebuie sa si cunosti persoana si asa ajungi sa te indragostesti, dar mie nici macar nu-mi da sansa sa ma cunoasca...

 

 

Eu ma retrag deocamdata. Va multumesc la toti ca v-ati pierdut vremea cu mine :nea: Dar chiar mi-a prins bine, m-am mai descarcat si eu putin :)

Va salut! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar mie nici macar nu-mi da sansa sa ma cunoasca...

 

Si lucrul asta nu te pune deloc pe ganduri???Oare de ce nu vrea deloc sa te cunoasca??O fi ceva ,nu??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu , cu minte mai inceata , tot nu inteleg de ce suferi. Vad asa situatia: tu casatorita, el casatorit .

Prima intrebare : fiecare de cati ani casatoriti?

Tu spui ca il iubesti, insa nu esti bagata in seama. Cred ca ai doua optiuni :

1. Lasa aluziile fine, iei taurul de coarne si spui pe fata.

2. Taci. Ceea ce faci si acum dar nu este totusi solutia cea buna.

In primul caz , sa fii pregatita de "nu " daca isi iubeste prea mult sotia, daca nu vrea sa fie tras intr-o relatie de o femeie care isi conditioneaza dragostea de casatorie. Daca afirmi ca-l iubesti atat de mult, ai fi gata sa -i devii amanta? Era o simpla idee. Din experienta mea limitata , rar renunta omul la ceva construit cu greu si in care s-a investit.

Poate te-ar accepta asa, poate nu. In orice caz ,tot ceea ce faci este pentru tine, nu pentru el.

 

Normal ca m-am gandit si la asta. Problema e ca nu inteleg ce are ea mai bun ca mine?! Nici eu nu-s faina,dar nici ea.

Nu spune odata un distins user ca avem , noi femeile, un acerb spirit de competitie? Urasc sa-i dau dreptate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×