Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

 

:D marlboro man

 

da chiar....daca v-ati apucat acuma sa rezolvati chestii legale pe aici, macar sa chemam si un a(d)vocat, (s'un c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merci de poza, Ampero. :moil:

Dar am facut zoooooom, si am vazut ca nu e vorba de un marlboro acolo :)

haha.

Cine vrea avocati ? Cine se simte lezat :D

mie mi se f

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai si cu portrete

548IMG_7844-copy640.jpg

548IMG_7852-1-copy640.jpg

Ampera, legile sunt destul de clare pt copyright. Nu ai voie sa folosesti, aduci la cunostinta publicului, publici...opera unui artist daca acesta nu iti da acordul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar. M-am lamurit in privinta ta. Nu ai cum sa fi autorul fotografiei despre care vorbeam. Si legea e lege si trebuie respectata inclusiv de duduile ca tine. Macar scriai cui apartin fotografiile respective. Dar nu cred ca am cu cine discuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare iti recomand sa citesti mai bine ce se posteaza ...nu mi-am insusit portretele..si nu scrie niciunde pe topic ca trebuie sa dau lamuriri in privinta fotografiilor...iar asta cu legea autorului nu cred ca e cazut sa o lamurim acum..atata timp respectivul nu a scris ca interzice fol lor fara permisiunea lui

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa scrie. E subinteles. Nici in magazine nu scrie - "Nu furati produsele!". Si tu ai taiat din fotografie exact partea in care era semnatura autorului. Daca nu eram eu aici spuneai ca sunt ale tale. De asta nu ai raspuns la prima intrebare adresata de Marlboro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) stai linistit te rog..ok? se pare ca autorul nu e deranjat de expunerea portretelor..deci nu vad rostul discutiei..multumit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autorul acum a gasit si el topic-ul, dupa o conversatie interesanta si surprinzatoare cu doamna Ampera pe mess. Intr-adevar, nu m-am suparat ca mi-a luat pozele de pe blog si le-a pus aici dand impresia ca ar fi autoarea, chiar daca nu erau ale ei. Ce m-a deranjat insa a fost cand am vazut ca pozele aveau semnatura decupata.... de ce?

Sursa disputei este aici.

Editat de samolapraga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×