Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Inspiratia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De unde vine inspiratia artistilor? Ce i-au inspirat pe marii poeti , pe marii prozatori , pe marii pictori , pe marii sculptori?

 

Daca tu simti ca esti un spirit ce nu poate exista fara a crea ne poti spune ce te determina sa faci asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Natura mama si natura umana. E raspunsul la prima intrebare.

Apoi.

 

Dorinta de a fi nemuritor! Si de a ramane in istorie.

 

Altceva ? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un subiect complex dar cred ca nu l-am facut destul de digerabil

 

Eu cred ca pe plan personal nu cred ca nemuirirea e inspiratia aia ar trebui sa fie consecinta . Cand ai inspiratie si creezi ceva nu o faci din narcisism

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prea putin dorinta de a ramane pentru posteritate, ci pur si simplu asa esti, iti vin ideile, povestile, versurile ... dar e si munca aici pe langa talent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un subiect complex dar cred ca nu l-am facut destul de digerabil

 

Eu cred ca pe plan personal nu cred ca nemuirirea e inspiratia aia ar trebui sa fie consecinta . Cand ai inspiratie si creezi ceva nu o faci din narcisism

N-ai inteles nimic!

Dar nu are a face. O sa mai cresti tu, si o sa intelegi intr-o buna zi ceea ce am scris.

Inspiratia e una, narcisismul altceva.

 

prea putin dorinta de a ramane pentru posteritate, ci pur si simplu asa esti, iti vin ideile, povestile, versurile ... dar e si munca aici pe langa talent.

Corect!

Cum le zici tu Guerlain, asa de bine, odihnita. :cry: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde vine inspiratia artistilor? Ce i-au inspirat pe marii poeti , pe marii prozatori , pe marii pictori , pe marii sculptori?

Daca tu simti ca esti un spirit ce nu poate exista fara a crea ne poti spune ce te determina sa faci asta?

Nu stiu de unde vine inspiratia artistilor mari sau anonimi, un lucru e sigur, la unii e nativa iar la altii dobandita activarea capacitatii de a fi deschis inspiratiei.

Ma determina faptul ca inspiratia curge, eu nu fac decat sa astern pe hartie, pe nivelul meu desigur, ideile, conceptele, decodarea inspiratiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca pe plan personal nu cred ca nemurirea e inspiratia aia ar trebui sa fie consecinta. Cand ai inspiratie si creezi ceva nu o faci din narcisism.

 

De unde stii ca adevarata creatie nu contine si o doza buna de narcisism (respectiv de dorinta de a ramane nemuritor cum a zis Two)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde vine inspiratia artistilor?

 

Din transpiratie .

:yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×