Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Omul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vrei sa zici ca Dumnezeu NU iubeste pe toata lumea ? adu argumente biblice pe care nu le vei gasi. In schimb vei gasi multe care arata contrariul

Aduc argumente, dar din Biblie, spre necazul tau, pt ca tu ai crede mai repede pe datatoru' de mir nu-stiu-care.

In Biblie scrie, dar degeaba iti arat, ca tot doctrina bisericii tale vei crede. Scrie asta in Ieremia.

 

Ps 5

5Nebunii nu pot să stea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi , primul care a mers alaturi de Isus in Imparatia lui Dumnezeu , a fost criminalul care era pe cruce , langa Isus ! Asta inseamna ca Dumnezeu ne iubeste pe toti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi , primul care a mers alaturi de Isus in Imparatia lui Dumnezeu , a fost criminalul care era pe cruce , langa Isus ! Asta inseamna ca Dumnezeu ne iubeste pe toti !

De unde inseamna?

 

Daca ne iubeste pe toti, atunci de ce spune direct ca URASTE pe cei care fac faradelegea?

Asta-i o pozitie free-will care nu merge decit daca izolezi citeva versuri. O doctrina fara acoperire biblica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ne iubeste pe toti, atunci de ce spune direct ca URASTE pe cei care fac faradelegea?

 

Orice tata se supara atunci cand unul din fii sai greseste , insa care este acel tata care sa nu ierte pe fiul sau ? Si , cum bine stim toti , iertarea este o dovada de DRAGOSTE !!! Doar cei care iubesc, iarta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar cei care iubesc, iarta !!!

 

Iar cei care nu pot ierta, nu iubesc?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar cei care nu pot ierta, nu iubesc?!

Analizeaza tu aceasta situatie ! Ba , da , iubesc, insa ai vrea sa ai o mama sau un tata care pe tine sa te urasca daca gresesti, si pe copilul vecinului sa il iubeasca ?

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice tata se supara atunci cand unul din fii sai greseste , insa care este acel tata care sa nu ierte pe fiul sau ? Si , cum bine stim toti , iertarea este o dovada de DRAGOSTE !!! Doar cei care iubesc, iarta !!!

Si atunci de ce exista iadul, cind masura iertarii este TOTALA? Negi iadul. Daca iubeste pe toti, cum ignori versurile unde scrie ca uraste pe pacatosi? Stiu eu cum: crezi biserica ta in loc sa crezi Biblia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si atunci de ce exista iadul, cind masura iertarii este TOTALA? .

De ce unul dintre cei doi talhari crucificati a mers alaturi de Isus in Imparatia lui Dumnezeu , iar celalalt nu ?

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si atunci de ce exista iadul, cind masura iertarii este TOTALA? Negi iadul. Daca iubeste pe toti, cum ignori versurile unde scrie ca uraste pe pacatosi? Stiu eu cum: crezi biserica ta in loc sa crezi Biblia.

pentru cei care "nu vor" sa se intoarca..(adica iubesc pacatul mai mult)...... stii povestea fiului risipitor..... :suicide:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×