Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Omul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adventistii, ca orice biserica au ca autoritate Biblia + X, Y, Z,..... deci au o alta evanghelie si un alt dumnezeu la care se roaga, desi il numesc Isus sau creator, este altul decit Dumnezeul Bibliei, pt ca se bazeaza pe ce cred ei, nu pe scrie.

 

Asa caci, nimeni care are doctrina falsa n-are treaba cu Dumnezeu.

2Ioan

9Oricine o ia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adventistii, ca orice biserica au ca autoritate Biblia + X, Y, Z,..... deci au o alta evanghelie si un alt dumnezeu la care se roaga, desi il numesc Isus sau creator, este altul decit Dumnezeul Bibliei, pt ca se bazeaza pe ce cred ei, nu pe scrie.

 

Asa caci, nimeni care are doctrina falsa n-are treaba cu Dumnezeu.

2Ioan

9Oricine o ia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

importanta este credinta nu teoria credeti ca femeia asta facea parte din vro biserica si isi punea problema doctrinei?

matei 9

19. Atunci Iisus, scul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
importanta este credinta nu teoria credeti ca femeia asta facea parte din vro biserica si isi punea problema doctrinei?

matei 9

19. Atunci Iisus, scul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Importanta este credinta si teoria (teologia) in care umblii! Si dracii au credinta! Ai stiut asta?

 

Asa ..este ...ca doar seful lor e unul pe care il cheama Lucifer!

Care a venit sa schimbe pe pamant legea cea veche adusa de tatal sau YHWH

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Importanta este credinta si teoria (teologia) in care umblii! Si dracii au credinta! Ai stiut asta?

Iar trebuie sa ii dau dreptate lui Vali..IMPORTANTA ESTE CREDINTA iar exemplul pe care el il da mi se pare relevant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Importanta este credinta si teoria (teologia) in care umblii! Si dracii au credinta! Ai stiut asta?

 

hai pe bune !

mai incolo o sa vii sa imi zici ca daca popa doar mi-a pus apa in cap nu sint botezat ca trebuie sa ma scufunde.

credinta in dumnezeu e totul . teologia e ceea ce a scindat biserica si o va mai scinda. ca tot timpul o sa vina unul cu io stiu mai bine . tu marturisestel pe dumnezeu nu o doctrina. doctrina nu te va mantui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, credinta este conditia mintuirii. Numai ca nu este credinta nostra si este REZULTATUL SALVARII, adica roada Duhului.

 

Ef2

8Căci prin har aţi fost m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai pe bune !

mai incolo o sa vii sa imi zici ca daca popa doar mi-a pus apa in cap nu sint botezat ca trebuie sa ma scufunde.

credinta in dumnezeu e totul . teologia e ceea ce a scindat biserica si o va mai scinda. ca tot timpul o sa vina unul cu io stiu mai bine . tu marturisestel pe dumnezeu nu o doctrina. doctrina nu te va mantui

Credinta este importanta! Insa credinta in cine? Care Dumnezeu?

Sa presupunem ca tu crezi in Dumnezeu care si-a dat unicul Fiu sa moara pentru dumneata. Acest Dumnezeu ne spune ca singurul mod de a intra in Cer este prin Isus Cristos. Daca dumneata il crezi pe acest Dumnezeu, mai poti sa crezi si pe Allah, care zice ca El nu are nici un fiu si ca noi trebuie sa credem in Mahomed si sa ne inchinam cu fata catre Mecca ca sa ajungem in Cer!

Nu crezi ca cele doua credinte se bat cap in cap? Ori Dumnezeul crestin minte, ori Allah!

Apropo de botez si alte doctrine, nu au relevanta, atunci cand il ai pe Cristos si El reprezinta Calea ta spre Cer!

Si toata credinta ta trebuie sa se vada in fapte, altfel este doar o spoiala, o credinta cu buzele!

MAR 7: 6 Isus le-a raspuns: ,,Fatarnicilor, bine a proorocit Isaia despre voi, dupa cum este scris: ,Norodul acesta Ma cinsteste cu buzele, dar inima lui este departe de Mine. (Ei aveau credinta, dar nu ascultau de Dumnezeu, faceau cum ii taia capul)

MAR 7: 7 Degeaba Ma cinstesc ei, dind invataturi cari nu sint decit niste porunci omenesti.`

MAR 7: 8 Voi lasati porunca lui Dumnezeu, si tineti datina asezata de oameni, precum: spalarea ulcioarelor si a paharelor, si faceti multe alte lucruri de acestea.`` (Domnul le vorbeste fariseilor care aveau si ei o credinta )

 

Daca crezi in Isus Cristos, asculta de El si implineste poruncile Lui! Altfel degeaba ai crezut!

IOAN 5: 24 Adevarat, adevarat va spun, ca cine asculta cuvintele Mele, si crede in Celce M'a trimes, are viata vecinica, si nu vine la judecata, ci a trecut din moarte la viata.

IOAN 10: 27 Oile Mele asculta glasul Meu; Eu le cunosc, si ele vin dupa Mine.

 

Daca esti oita lui Cristos, calca pe urmele Lui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×