Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu am o tehnica, dar as vrea sa o stiu si pe a ta. Poate fi mai eficienta.

Citat articolul: Exerciţii

 

Chemarea spiritelor pentru ajutor dacă vreţi să primiţi informaţie de la băştinaşi cel mai bine e să o faci noaptea c

Editat de Calin_turcan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca dam prea mult in stanga si in dreapta cu termenul de nebun.

Daca inlocuim notiunea de nebunie cu cea de unicitate ne stresam mai putin si comunicam mai liber. Zic eu.

Nu cred ca am cunoscut un om complet fara frumusete interioara sau fara ceva util de zis. Ca m-am concentrat asupra altor parti, asta e altceva. :o:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca dam prea mult in stanga si in dreapta cu termenul de nebun.

Daca inlocuim notiunea de nebunie cu cea de unicitate ne stresam mai putin si comunicam mai liber. Zic eu.

Nu cred ca am cunoscut un om complet fara frumusete interioara sau fara ceva util de zis. Ca m-am concentrat asupra altor parti, asta e altceva. :o:

Si eu cred ca prea usor ii catalogam nebuni pe aceia pe care nu-i intelegem, pt. ca sunt foarte diferiti de noi. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu inteleg destul de bine, astfel incat sa pot face diferenta intre un dement si un om special.

 

Atata timp cat nu facem decat sa schimbam idei unii cu altii, nu vad unde e pericolul.

A nu se intelege ca subscriu. Toti suntem speciali in felul nostru, chiar si in aspecte care i-ar face pe altii sa ne considere ageamii, dar nu toti vorbim despre asta :o: .

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok.

Am rugamintea sa nu mai faceti referiri la sanatatea mintala a niciunui user.

Daca aveti informatii sau cunoasteti experienta altora cu aceasta boala, sunteti invitati sa impartasiti.

Orice mesaj care se abate un mm de la tema topicului, va fi sters si userul sanctionat.

Poate invatam sa ne respectam reciproc.

Multumesc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa admit ca exista oameni care intra in legatura cu niste entitati care le ofera informatii "metafizice", iar acestia nu sunt bolnavi. Cum se explica insa faptul ca din momentul in care stabileste contactul cu entitatile, omul este perceput altfel de catre cei din jur, percepe altfel realitatea si are probleme de natura somatica? De ce nu poate gestiona realitatea obisnuita ca si inainte de a intra in legatura cu entitatile?

e perceput altfel, pentru că cei din jur nu au experienţe nici pe aproape asemănătoare, iar cei ce primesc infomaţii nu sînt tot timpul luaţi în serios şi din cauza numărului mare de ţigănci ghicitoare, percepe altfel realitatea pentru că primeşte informația şi începe să interacţioneze, prin intermediul cîmpurilor energetice cu lumea înconjurătoare, experienţă asemănătoare la ceilalţi oameni e sexu (o vagă închipuire despre energia corpului uman), nu poate gestiona realitatea pentru că îi încurcă şi realitatea în care a trăit pînă atunci e ştirbă şi el începe să se bazeze pe informaţia nouă filtrînd-o prin logică şi posibilitatea existenţei a aşa verisuni, ce introduce schimbări în comportament. În lume este bine şi este rău fics aşa sînt spirite bune şi rele pentru a încurca omului care încearcă să primească informaţie nedisponibilă despre lumea înconjurătoare, sau cel ce nu le convine spiritelor, este atacat şi blocat cu structuri din energie-vigoare ce limitează funcţiile creierului corpului ce duce la apariţia simptomelor de slăbire mintală, asociate cu boală. Înformaţia în dependenţă de tip reprezintă pericol pentru sistemul de control aşa cel prin care se face publică informaţia ce nu reprezintă pericol (minciuni) este lăsat în pace, şi invers.

Editat de Calin_turcan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum şi versiunea audio a blogului http://amurgul.wordpress.com/versiunea-audio-a-blogului/ timp de 2 ore 30 minute te cufunzi complet în lumea ce-i înconjoară pe schizofrenici afli pe ce se bazeză afirmaţiile şi comportamentul lor, cum interacţionează cu lumea energetic, verbal... De ce sînt convinşi că comunică cu spirite, extratereştri alte entităţi. Bazat pe fapte reale scris şi înregistrat de persoană diagnosticată în 2011 cu schizofrenie paranoidală. Fără bani, donări, înregistrări sau alte forme de limitare a acesului la informaţie. Descarcă versiunea audio şi o să ai cu ce mira prietenii veniţi în ospeţie, noi teme de discuţie, diferite abordări a evenimentelor o călătorie unică, pentru minte în lumea celor aleşi de spirite, vei afla ce ţine sistemul de control a renaşterilor în secret de la oameni, cum poţi folosi diferite funcţii a creierului ca sinestezia şi altele, cum îţi poţi lărgi şi comprima conştiinţa. Fii viteaz şi află ceia pentru ce lupţi chiar şi tu în timp ce dormi, despre ce eşti superficial informat prin vise.

 

amurgul.wordpress.com DACII S-AU ÎNTORS

Editat de Calin_turcan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×