Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

14 mai - am vizionat Zbor deauspra unui cuib de cuci, de Dale Wasserman la Naţionalul clujean :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce spectacole de teatru faine am intalnit in ultima vreme, aveau un pret la bilete...sa le traiasca!

acuma in data de 12 iunie in cluj, este "Mic si-al dracului" un spectacol despre care am auzit numai vorbe de lauda, dar biletul are o suma mult prea grea pentru buzunarul meu. doar daca nu mostenesc intre timp ceva de la vreun unchi/matusa mai bogata, de care nu stiam ca exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Vocea Umana de Jean Cocteau cu Oana Pellea - mi-a placut foarte mult.

Era o vreme cand nu prea agream genul acesta de spectacol cu un singur actor, monolog parca se numeste dar in ultima vreme ele devin atat de puternice ca mesaj si am constatat ca este atat de dificil sa interpretezi un astfel de rol. Bravo Oanei si interpretarii sale.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ultima vreme ele devin atat de puternice ca mesaj si am constatat ca este atat de dificil sa interpretezi un astfel de rol.

 

 

Inainte de algerile prezidentiale americane am asistat in direct la un monolog din asta din partea republicanilor, interpretat de Clint Eastwood de mi-a stat mintea-n loc!!!

La teatru nu gaseai asa material!!!

 

Clint Eastwood :cheer: ... la You Tube

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi permite bugetul dar ascult la radio,teatru radiofonic.Ultima data am ascultat "Livada de visini" de A.P. Cehov.

 

 

E bine si asa cu toate ca altfel este spectacolul vazut in sala, cu lumini, cu jocul actorilor, cu scenele care se schimba, cu atmosfera aceea de teatru.

Chiar, n-am mai fost la un teatru de luni bune. :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi permite bugetul dar ascult la radio,teatru radiofonic.Ultima data am ascultat "Livada de visini" de A.P. Cehov.

Mai exista asa ceva ? Frumos. In copilarie ascultam asa ceva.

 

Inainte mergeanm si eu regulat la teatru, apoi, nu stiu ce s-a intamplat si nu am mai avut timp. Cred ca ar fi cazul sa mai merg iar. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista asa ceva ? Frumos. In copilarie ascultam asa ceva.

 

Inainte mergeanm si eu regulat la teatru, apoi, nu stiu ce s-a intamplat si nu am mai avut timp. Cred ca ar fi cazul sa mai merg iar. :o:

 

 

Da,din fericire mai exista un post de radio care difuzeaza.Radio romania cultural:)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mers cam de multisor la o piesa de teatru. Si pentru asta sunt trist :cry: ...

Odinioara, cand eram student, nu-mi scapa nicio piesa de teatru buna din Bucuresti. Teatrul Mic, Nationalul, Nottara-ul...aproape ca nu era saptamana in care sa nu vad macar o piesa de teatru. Cine a avut sau are pasiunea asta stie ca internetul sau teveul nu pot oferi nici pe departe complexitatea gamei sentimentelor pe care ti le ofera o piesa de teatru vazuta acolo, la mama ei; adica in sala, cu actorii la cativa metri de tine.

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×