Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avalansa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am luat bilete la teatru.... si acum, un feedback in ceea ce priveste piesa : POKER de Adrian Lustig! Am stat in primul rand ( doar acolo mai erau bilete ) si nu mi-a parut rau. Am avut ceva emotii, sperand din tot sufletul sa nu fie la fel de chinuitor ca la cinema...dar mi-a placut fiindca puteam sa imi intind picioarele cat vroiam si, cel mai important, ca am vazut reactia finala a actorilor la aplauzele prelungite . M-a impresionat piesa, o piesa atat de actuala, atat de bine construita in jurul societatii perfide in care traim . Niste (4) actori extraordinari si buni emitatori de emotii, rasete pe saturate ( glume cu tenta politica si sociala, dar si unele cu tenta sexuala) si o coloana sonora deosebit de hazlie( niste 'Ghita, te-astept diseara la portita", o bucata manelistica de "As da zile de la mine" etc)- toate acestea au fost ingredientele unei seri extrem de reusite .

Revenind la locurile noastre din primul rand , la final am vazut lacrimile din ochii lui George Mihaita....dupa 3 bis-uri deja ii venea sa planga! Emotionant , mai ales pentru un actor cu experienta lui, care a vazut sala plina de mii de ori... Si acum imi dau seama ca pentru actorul de teatru emotia este unica si la cote maxime la fiecare spectacol.. Iar adevarata hrana sufleteasca le este reunostinta publicului!

Felicitari... sunteti formidabili ! Ma inclin in fata voastra...

 

Mergeti la piesa...Merita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut ceva emotii, sperand din tot sufletul sa nu fie la fel de chinuitor ca la cinema...dar mi-a placut fiindca puteam sa imi intind picioarele cat vroiam

Pfff... :lol: Cum ma Movule, tu asa stai la teatru ? Ca la Birt? :flowers:

Mergeti la piesa...Merita!

Frumoasa descriere. Banuiesc ca si experienta ta la fel.

Frumos!

Vom merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa stau cat mai comod...e de rau asta? :flowers:

 

PS: Tot incerc sa fac rost de bilete la DINEU CU PROSTI la TNB....dar se sta la coada la bilete si in 2 ore maxim de la punerea lor in vanzare dispar! Dar sper cat de curand sa o rezolv si sa il vad si pe asta ca am auzit ca merita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oscar si Tanti Roz

 

,, Este o calatorie , un itinerariu care te ajuta sa te regasesti , o lupta care te curata , care te invata sa crezi ca in orice moment al vietii tale poti incepe sa traiesti cu adevarat "

 

,, Priveste lumea in fiecare zi ca si cum ai vedea-o pentru prima oara "

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cei care-si doresc sa mearga la teatru si stiu sa aprecieze teatrul, nu au intotdeauna posibilitatea sa merga. dar in schimb avem fanfaroni care merg ca au auzit ei ca este la moda sa mergi la teatru si sa manci seminte si sa scuipi cojile pe jos...

totusi este bine ca de cand sunt malluri, s-au rarit specimenele de genu din salile de teatru. dar din salile de cinema nu prea.

 

imi este dor de teatru, si am sa ajung curand...sper! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce dor am de o iesire la teatru...sa vad ce fac weekendul asta,poate gasesc cu cine sa ies la un teatru saptamana viitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×