Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

30xapp1.jpg

 

 

"FA-MI LOC!" de Anthony Michineau

Joi,08.08. 2013,ora.20.00, Godot Cafe-teatru


Medeea Marinescu si Marius Manole, intr-o comedie spumoasa pe care nu ai voie sa o ratezi...Regia este semnata de maestrul Radu Beligan.
Despre casnicie, tradare, iubire, cunoastere...destin. O poveste frumoasa cu doi actori minunati, cu multe note de umor care iti vor face o seara frumoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mers cam de multisor la o piesa de teatru. Si pentru asta sunt trist :cry: ...

Odinioara, cand eram student, nu-mi scapa nicio piesa de teatru buna din Bucuresti. Teatrul Mic, Nationalul, Nottara-ul...aproape ca nu era saptamana in care sa nu vad macar o piesa de teatru. Cine a avut sau are pasiunea asta stie ca internetul sau teveul nu pot oferi nici pe departe complexitatea gamei sentimentelor pe care ti le ofera o piesa de teatru vazuta acolo, la mama ei; adica in sala, cu actorii la cativa metri de tine.

Nici eu nu am mai vazut de mult o piesa de teatru. In weekend-ul acesta as vrea sa ii fac o surpriza sotiei. Ce piese de teatru din Bucuresti imi puteti recomanda? Mentionez faptul ca sotia mea iubeste piesele de dragoste, dramatice, dar si de comedie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am mai vazut de mult o piesa de teatru. In weekend-ul acesta as vrea sa ii fac o surpriza sotiei. Ce piese de teatru din Bucuresti imi puteti recomanda? Mentionez faptul ca sotia mea iubeste piesele de dragoste, dramatice, dar si de comedie.

 

uite o piesa de teatru la care e posibil sa merg: http://www.bulandra.ro/ro/stagiunea-curenta/sala-liviu-ciulei/182-mamouret.html

 

dar e bine sa iei bilete cu o saptamana inainte

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul spectacol vizualizat a fost "Don Quijote", in regia lui Mihai Maniutiu, pe muzica Adei Milea, pus in scena la Teatrul National din Targu-Mures. Mi-a placut foarte mult spectacolul, a avut si muzica si dans si decoruri si costume fantastice. Pentru mine a fost o mare bucurie sa ma aflu in sala. Felicitari actorilor!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merg destul de des la teatru,aproape in fiecare saptamana,in special la Teatrul National Bucuresti.Chiar si maine merg la Teatrul National la piesa "Inca-i bine" regizata de Rodica Popescu Bitanescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mers demult la teatru pentru ca intuiesc contemporanul.

 

Sint de moda veche cu valori pe masura. Retrograde.

 

Am vizionat de curind tot la tvr 2, o piesa de teatru relativ noua,  cu actori necunoscuti publicului larg.

 

Nu m-a impresionat nici unul. Dar merita sa-i vezi.

 

Faci diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

dar e bine sa iei bilete cu o saptamana inainte

Confirm, ca sa nu fie amanetate...cum se zice rezervate? de catre corporatisti jumatate din bilete.

Asta era la Comedie, acum cativa ani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×