Sari la conținut
Forum Roportal
darku

Reincarnare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Biserica a exclus treptat aproape toate textele, documentele si cele 31 evanghelii apocrife, neconforme noii linii dogmatice trasate. Cu toata cenzura impusa textelor originare, s-au mai pastrat pe alocuri unele referiri ale lui Isus la reincarnare (Evanghelia lui Ioan [3,1-8], deasemeni afirmatiile lui Isus despre reincarnarea profetului Ilie in trupul lui Ioan Botezatorul din Evanghelia lui Matei [11,14 si 17,10-13], sau cele spuse de Isus fariseilor, in legatura cu faptul ca el ar mai fi trait odata pe pam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul cred . Nu am argumente pentru ca nu sunt un filozof , sau cineva cu IQ supraunitar , dar asha am presimtzirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred . am amintiri legate de vietile trecute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca exista, insa daca da, mi-as dorii sa ma reincarnez in Bill Gates, asta in cazul in care, ipotetic, as putea sa-mi exprim oarece dorinte. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu cred ca exista. Doar ne place sa credem ca primim o a doua sansa (daca n-am avut o viata prea "curata" ) sau ca vom fi rasplatiti (pe masura faptelor bune).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca exista, insa daca da, mi-as dorii sa ma reincarnez in Bill Gates, asta in cazul in care, ipotetic, as putea sa-mi exprim oarece dorinte. :o:

Bill Gates traieste deja asa ca nu ai cum sa te reincarnezi in el , nici macar dupa ce moare ...logic. :o:

Daca te hotarai mai devreme (inainte sa se nasca) ...poate :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzim atatea povesti... Undeva e si putin adevar, probabil ca este ceva, dar cati dintre noi ne amintim vietile anterioare?

Poate fi si o dorinta a noastra, de a nu dispare definitiv, si atunci cream astfel de povesti... dar sunt si unele cazuri foarte convingatoare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×