Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Extraterestrii... printre noi

Postări Recomandate

OK.hai sa discutam SERIOS acum si sa ne intrebam oare DE CE acesti oameni au spus aceste cuvinte???Oare chiar pot fi ei tratati drept cretini,naivi,prosti,etc etc.Ma gandesc ca ei au avut mult mai multe ocazii reale de a sti adevarul despre UFOs decat oricine din lumea asta:

 

"Stiu ca si alti astronauti imi impartasesc aceleasi pareri si sentimente..si cu totii stim ca guvernul are dovezi concludente despre existenta UFOs."

 

Col.Gordon Cooper-inginer in aeronautica si pilot NASA

 

"Nu mai imi vine sa rad deloc de oamenii care spun ca au vazut un UFO.Eu personal am vazut unul."

 

Pres. Jimmy Carter

 

"Saptamana trecuta eram in avion cand am vazut pe geam o lumina alba sferica miscandu-sa in zig zag nu departe de noi.Am mers la pilot si l-am intrebat daca a vazut si el ceea ce am vazut eu si a afirmat cum ca da.Atunci i-am spus sa urmareasca obiectul si am facut asta timp de cateva minute.Era ca o lumina puternica,alba si stralucitoare.Am tot urmarit-o pana-n Bakersfield si deodata spre stupefactia noastra a facut o miscare brusca si disparut cu o viteza fantastica perpendicular direct in sus disparand fara urma."

 

Pres. Ronald Reagan

 

"Fenomenul UFO exista cu adevarat si trebuie tratat in mod foarte serios."

 

Pres. Mikhail Gorbachev

 

"Cu siguranta ca UFOs contin aliens asa cum cei ce le-au vazut spun,dar guvernul ascunde acest adevar cu premeditate."

 

Prof Tephen Hawking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva interesant pe net..nu mi se pare ca zice ceva neadevarat cu privire la noi...

http://www.cartiok.ro/citeste/40090895/cartea-online-viata-pe-geea

 

http://www.scribd.com/doc/40090895/Viata-pe-Geea

Bla-bla-uri, publicitate si minciuni imbracate cu hainuta optimista multicolora si pantofiori din material universal.

 

Revenind la sistemul social terestru, catalizatorul deschiderii sale este informaţia sau ridicarea

vibraţiilor, iar cel al dinamicii sale interne este Banul. Faptul că majoritatea oamenilor sunt săraci,

vieţuind în condiţii de pauperitate, se datorează vibraţiilor joase pe care le generează, ajungânduse

în prezent la paradoxul că banul are o vibraţie mai înaltă decât omul, şi de aceea e atât de greu

accesibil unora şi, în mod ciudat, este accesibil celor care profită de el, aceasta fiind, de altfel, una

din ciudăţeniile cu care a trebuit să ne obişnuim de când ne aflăm aici, ca să vedem că în societatea

terestră totul este cu susul în jos.

 

Nu e nevoie de un geniu sa realizeze ca saracia majoritatii oamenilor se datoreaza unor grupuri de asupritori monopolisti, corporatii si politicieni, si in nici un caz "vibratiilor joase" ale saracilor :lol:

 

Auzi tu, "paradoxul că banul are o vibraţie mai înaltă decât omul, şi de aceea e atât de greu

accesibil unora şi, în mod ciudat, este accesibil celor care profită de el, aceasta fiind, de altfel, una

din ciudăţeniile cu care a trebuit să ne obişnuim de când ne aflăm aici": Pai dupa logica asta rezulta ca bogatasii monopolisti si politicieni hoti, burtosi si criminali au cele mai inalte vibratii, sunt cei mai evolutati de au ajuns la Banul cel cu supravibratie :lol:

Editat de Pippo
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bla-bla-uri, publicitate si minciuni imbracate cu hainuta optimista multicolora si pantofiori din material universal.

 

Revenind la sistemul social terestru, catalizatorul deschiderii sale este informaţia sau ridicarea

vibraţiilor, iar cel al dinamicii sale interne este Banul. Faptul că majoritatea oamenilor sunt săraci,

vieţuind în condiţii de pauperitate, se datorează vibraţiilor joase pe care le generează, ajungânduse

în prezent la paradoxul că banul are o vibraţie mai înaltă decât omul, şi de aceea e atât de greu

accesibil unora şi, în mod ciudat, este accesibil celor care profită de el, aceasta fiind, de altfel, una

din ciudăţeniile cu care a trebuit să ne obişnuim de când ne aflăm aici, ca să vedem că în societatea

terestră totul este cu susul în jos.

 

Nu e nevoie de un geniu sa realizeze ca saracia majoritatii oamenilor se datoreaza unor grupuri de asupritori monopolisti, corporatii si politicieni, si in nici un caz "vibratiilor joase" ale saracilor :lol:

 

Auzi tu, "paradoxul că banul are o vibraţie mai înaltă decât omul, şi de aceea e atât de greu

accesibil unora şi, în mod ciudat, este accesibil celor care profită de el, aceasta fiind, de altfel, una

din ciudăţeniile cu care a trebuit să ne obişnuim de când ne aflăm aici": Pai dupa logica asta rezulta ca bogatasii monopolisti si politicieni hoti, burtosi si criminali au cele mai inalte vibratii, sunt cei mai evolutati de au ajuns la Banul cel cu supravibratie :lol:

 

Cine-a scris aceasta carte? Vad ca nu-i semnata de nimeni. Am intrat sa vad ce apare in link-uri si uitandu-ma putin ce scrie acolo, am si zis ca nu-i cazul s-o citesc . A punctat perfect Pippo cam cum sta treaba. Ca Romania are un rol important este adevarat (am surprins ceva referiri la tara noastra), insa nu asa cum isi inchipuie acei "extraterestri" care-au dictat cartea. :)

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca Romania are un rol important este adevarat, insa nu asa cum isi inchipuie acei "extraterestri" care-au dictat cartea. :)

 

Eu inca nu m-am prins care ar fi rolul Romaniei. Cum sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit teorii de-astea de mi s-a urat. Nu banul e rau...ci omul datorita modului in care il foloseste. Hai sa fim seriosi, se poate folosi banul mai multe scopuri ? Scopul e unul singur : confortul si siguranta ta materiala. Ce-i drept din astea mai deriva si altele, mai putin lumesti...dar asta e baza.

 

Banul e un instrument, intradevar, dar e un instrument inventat tocmai pentru a creea un dezechilibru in societate. Unii trebuie sa fie gunoieri, altii birocrati, altii profesori, bancheri, s.a.m.d. E de la sine inteles ca nu are nicio legatura parerea ta fata de bani, cu cantitatea din acestia pe care o posezi. Chiar nu are. Banul e ban, e folosit in acelasi scop de catre toti, si e in asa fel dramuit incat ca unii sa aiba, si altii nu. Ma indoiesc profund ca cei care profita de bani sunt cei care ii si castiga. Risipitorii nu au nimic de cele mai multe ori. Nici cei care pun la ciorap, pentru ca sunt atat de calici ca uita sa mai si scoata din ei.

 

Cat despre extraterestii care dicteaza carti, as spune ca persoana respectiva a vazut prea multe SF-uri, dar nu-i nimic, se remediaza si asta cumva cu fiole, pastile, centuri, camasi de forta. Vointa sa fie ! Omul care se crede special are ceva putred in el. Dorinta de-a te simti special compenseaza modul in care intradevar te simti : mic si neinsemnat. Practicati minciuna de sine, oameni buni si ajungeti departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata pe Geea? Am rasfoit un pic dar e prea mult de citit. Asta nu e cu dimensiuni/lumi multiple, vibratii, rezonanta Schumann, centura fotonica, etc? Doar pe scurt, daca ai face un rezumat ar fi ok.

 

P.S. Prima mea zi aici si am deschis acest topic sa citesc ceva despre extraterestrii dintre noi. Am reusit sa ma uit peste primele 20 de pagini si ultimele, dar observ ca s-a deviat de la subiect si au inceput si certurile. Cred ca in acest topic s-a tratat cam tot ce se putea trata incepand de la reptilienii anunnaki, pana la creationism si evolutionism. Imi fac timp sa-l citesc pe tot ca pare interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×