Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Extraterestrii... printre noi

Postări Recomandate

"Ei sunt aici ", de Timothy Good

O carte despre abductzii, mutilari de animale, si un interviu cu Bob Lazar, un fizician care a lucrat la Areea 51.

E o carte mai veche dar care mie mi-a placut la vremea resprctiva

Editat de Amarena
corectat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se plateste bine scriu si eu o carte.

Personal sunt unul din cei 99 de androids timesi ca cercetasi acum cateva sute de ani.

Trecutul a fost frumos dar viitorul va aduce ........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se plateste bine scriu si eu o carte.

 

Mai Andrei RN tu nu de bani ai nevoie ci de talent.

Sau la tine plagierile bacoviene se numec talent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o seara,trecand printr-o statie de autobuz,am remarcat ceva ciudat: un om fara...fata! -acolo unde ar fi fost in mod normal fata,era doar o pata de culoare de nuanta pielii...

Ceilalti oameni din statie,aratau normal...el nu.Fata aparea si disparea iarasi...ca si cum ar fi fost doar o proiectie holografica.

Am trecut de personajul bizar...am mers mai departe,si a...trebuit sa ma uit inapoi -va dati seama.Ei bine,se luase dupa mine!

Am mai mers putin (poate vreo 20 de pasi) si m-am uitat iarasi,sa vad daca se mai tine dupa mine.Disparuse...ca si cum ar fi intrat in pamant.Nu se mai vedea nici in statie...nicaieri.

 

Alta intamplare bizara: tot seara,in autobuz,un baiat chiar dragut vorbea cu altul,ii vedeam reflexia intr-un geam din fata mea.Nu mi-ar fi atras atentia cu nimic,daca nu as fi observat ceva uluitor: miscarile buzelor nu se potriveau cu sunetele scoase...ca la un film decalat.

M-am intors,ca sa il pot vedea direct si sa constat ca...nu mi se paruse.Bizara nepotrivire intre miscarile buzelor si sunet se mentinea...

 

Trecand tot printr-o statie de autobuz,am avut surpriza sa vad ca o femeie avea pupilele ochilor verticale,ca la pisici...ori la reptile...am trecut chiar pe langa ea,si avea ochii de un albastru intens "electric",ceea ce facea ca pupilele sa fie si mai evidente,fireste.

 

La munca (in receptia unui hotel pe atunci),candva dupa ora 1 noaptea,au sosit la receptie 3 turisti.Nimic neobisnuit,doar ca cei 3 -doi baieti si o fata,erau paranormal de frumosi,insa in mod f straniu si total neatractivi.

Parca ar fi fost niste papusi din plastic...orice...nu simteam nici o urma de atractie fata de vreunul dintre ei.

Pana aici,inca nimic prea ciudat,insa cei trei vroiau cea mai scumpa camera cu putinta,cea mai luxoasa...asa ca a durat pana sa li se explice e larg ce optiuni au si sa li se completeze formularele de cazare,sa faca plata etc...(cel putin un sfert de ora ,ca ma uitasem la ceas).

In timpul asta,eu eram langa receptie,si ii studiam nedumerit.De ce? -pentru ca,am observat ca niciunul dintre ei nu a...clipit in toata aceasta perioada de timp!

Ca si cum o fiinta umana poate sa nu clipeasca timp de un sfert de ora,si la o ora cand se presupune ca suntem cu totii obositi pe deasupra.

 

Ei...nu sunt singurele ocazii in care am constatat direct,ca printre noi sunt si altfel de "oameni".Care nu sunt oameni...sunt altceva...poate finte extraterestre,iluzii holografice,ingeri sau demoni sau naiba-i stie ce sunt,dar sunt altceva.Si mai ales dupa ochi ii puteti depista chiar usor...cu conditia f simpla sa nu va spuneti singuri ca asa ceva nu e cu putinta,ca vi se pare...ca va joaca mintea feste,pentru ca -nu-i asa- "asa ceva e chiar imposibil!"

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ei...nu sunt singurele ocazii in care am constatat direct,ca printre noi sunt si altfel de "oameni".Care nu sunt oameni...sunt altceva...poate finte extraterestre,iluzii holografice,ingeri sau demoni sau naiba-i stie ce sunt,dar sunt altceva.Si mai ales dupa ochi ii puteti depista chiar usor...cu conditia f simpla sa nu va spuneti singuri ca asa ceva nu e cu putinta,ca vi se pare...ca va joaca mintea feste,pentru ca -nu-i asa- "asa ceva e chiar imposibil!"

 

 

probabil atunci cand crezi cu tarie in asa ceva, avem tendinta sa dam lucrurilor banale o interpretare klingoniana.

io raman cracanat de uimire cum de acesti travestiti apar numai la oameni care cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io raman cracanat de uimire cum de acesti travestiti apar numai la oameni care cred.

 

Am cunoscut persoane care nu credeau deloc, ba mai si radeau ironic atunci cand auzeau astfel de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×