Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Concurenta intre parteneri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mireluta m'ai cam mirosit :mda:

Seman cu mama...gaina luptatoare ;)

 

Taxa,o poate plati doar cu ajutorul meu.Singur nu ar reusi.Si Da,locuim impreuna.

Editat de dazza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prea bine sa fii tu aia care se zbate.

O buna amica intotdeauna si-a dorit sa domine barbatul, a reusit sa gaseasca unul, s-au casatorit, el face doar ce-i spune ea, nu poti avea cine stie ce baza pe el, e adevarat ca castiga mai mult, dar de pomana, ca nu stie sa-si dramuiasca deloc banutii la urmatorul salariu.

 

Sa te gandesti ca o sa vina un moment in viata cand o sa te simti ff obosita, epuizata, lipsita de iubire, mai ales dupa aparitia copiilor.

Sa reflectezi bine la ce fel de barbat iti doresti sa ai langa tine si la avantajele si dezavantajele de a fi cocos :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e,ca mi'a dezvoltat neincrederea in mine si am fost chiar la pamant intr'o perioada.Au fost multe vorbe nelalocul lor.

Sunt intr'adevar intr'un cerc vicios.

 

 

Cocosul casei,e grea meserie...grea povara.Sunt eu mai perfectionista poate...si vreau sa iasa totul perfect,sa coordonez tot,sa nu apara nici o eroare.Ma obosesc singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:mda: Cu fostul meu iubit ... era concurenta din orice ... Pana si pentru nota de la bac .. mi-a scos ochii ca a luat cu 5 sutimi mai mult decat mine ;) :lol: Dragostea e oarba :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incredibil,dar adevarat.

 

El mai face concurenta cu mine si la condus automobilul.

Cum eu stiu sa conduc si el nu,ma invidiaza si pt asta...si imi spune tot timpul ca eu habar nu am sa conduc,cu toate ca nu s'a urcat nici 10 minute cu mine in masina ca sa vada.

El considera ca,femeile nu sunt pt condus.E si un pic misogin :roll:

 

Traieste cu impresia ca,el va stii sa conduca mai bine decat mine,pt ca asta e in natura barbatului,ca ei au reflexe mai bune...pe cand..nu e deloc asa.Femeile din contra,sunt mai atente la volan.

Dar nu pot sa il fac sa nu mai fie misogin. :)

Faptul că e sau nu misogin, e discutabil.

Dar e complexat, asta e problema :o:

Şi nici n-ai să poţi să-l schimbi, nici nu merită să-l suporţi toată viaţa ;)

 

Adevarul e,ca mi'a dezvoltat neincrederea in mine si am fost chiar la pamant intr'o perioada.Au fost multe vorbe nelalocul lor.

Sunt intr'adevar intr'un cerc vicios.

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce trebuie sa existe concurenta ....stiu, egalitate intre sexe ,femeile nu vor fi niciodata egale cu barbatii dar o competitie nu-si are rostul !doar nu concureaza pentru acelasi post in casnicie ,fiecare are postul lui !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concurenta asta, intre parteneri, mi se pare o prostie. Cum adica, in loc sa va sprijiniti reciproc, faceti competitii de-astea? Nu va face bine niciunuia din voi, el isi dezvolta un complex de inferioritate, tu esti stresata tot timpul de prostiile astea. Inteleg ca nu puteti unul fara celalalt, dar cat timp crezi ca o sa dureze asta? Ai (sau mai bine zis aveti) atata energie pentru o relatie de-asta "toxica" de lunga durata (si aici ma refer la casnicie) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum zicea un nenea destept: "Iubirea nu consta doar in a te uita unul la celalalt ci si in a privi in aceiasi directie"

Singura concurenta acceptabila intre parteneri este concurenta in a-l face pe cel de langa tine cat mai fericit.

 

I-mi pare rau dazza dar ce descrii tu pe toate firele astea de discutie de la Dragoste nu este iubire, nu este o relatie, ci doar o umbra...

 

uite 2 link-uri....

http://www.simplitate.ro/blog/2006/01/indragostirea/

si

http://www.simplitate.ro/blog/2006/04/part...i-si-casatoria/

arunca o privire.... cine stie... poate gasesti ceva interesant printre randuri :aranjare:

 

 

Stai putin si te gandeste, fi sincera cu tine insuti si raspunde la o singura intrebare... Sunt fericita?

Raspunsul la intrebarea asta va fi mai valoros decat orice ai sa citesti pe aici :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul că e sau nu misogin, e discutabil.

Dar e complexat, asta e problema :lol2:

Şi nici n-ai să poţi să-l schimbi, nici nu merită să-l suporţi toată viaţa :doh:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cavaleru' Jedi,mersi pt linkuri,o sa citesc ce e pe acolo,poate aflu ceva nou. :)

 

 

Da,stiu ca relatia noastra are multe probleme.Avem noi multe probleme.

De fapt,cred ca a inceput prost!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×