Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Concurenta intre parteneri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cavaleru' Jedi,mersi pt linkuri,o sa citesc ce e pe acolo,poate aflu ceva nou. :)

Da,stiu ca relatia noastra are multe probleme.Avem noi multe probleme.

De fapt,cred ca a inceput prost!

 

De ce spui asta?Cum au fost inceputurile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L'am ajutat sa o uite pe ea.Am fost batistuta lui cum s'ar zice vreme de cateva luni.

Am inceput prin a fi amici,apoi am facut prostia sa il accept cu totul in viata mea.

Am suferit f mult cand o suna(si eu bineinteles aflam ultima),ii trimitea bani(si noi 2 cica eram impreuna).

Pana la urma,s'a vindecat de ea,dar mie imi este imposibil sa mai cred in el.Incerc sa nu ii reprosez nimic,dar ma framant f mult.:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L'am ajutat sa o uite pe ea.Am fost batistuta lui cum s'ar zice vreme de cateva luni.

Am inceput prin a fi amici,apoi am facut prostia sa il accept cu totul in viata mea.

Am suferit f mult cand o suna(si eu bineinteles aflam ultima),ii trimitea bani(si noi 2 cica eram impreuna).

Pana la urma,s'a vindecat de ea,dar mie imi este imposibil sa mai cred in el.Incerc sa nu ii reprosez nimic,dar ma framant f mult.:jester:

 

 

Scuza-ma sa iti spun ,dar aici e vina ta.Tu stiai de la bun inceput in ce te bagi.Nu te-a obligat nimeni nici sa il accepti,nici sa ramai cu el-atunci cand vedeai ca o suna pe fosta.Eu nu am acceptat niciodata sa fiu "umarul pe care sa planga cineva"(ma refer ca nu sunt de acord cu o relatie,doar ca sa uiti o alta).Cand incep o relatie trebuie sa fiu sigura ca ma vrea pe mine,si nu pe altcineva...altfel nu as ramane..Mai ales sa stiu ca o suna pe fosta.NO WAY

 

Pentru mine acest lucru este suficient ca sa imi dau seama daca ma iubeste sau nu.Si daca spui ca tu nu mai ai incredere in el,nu cred ca relatia va merge foarte bine,deoarece intr-o relatie "increderea conteza foarte mult"

Vezi sa nu ramai numai cu frustrarile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,nu am negat ca a fost greseala mea.

Asta e acuma,a fost vina mea.

Doar ca,atunci cand am aflat tot,era un pic cam tarziu.Deja ne mutasem impreuna.

Si nici macar nu am aflat de la el de telefoane,ci din listingul tel. :jester:

 

Miercuri va trebui sa plec pt 2 luni.Atunci se vor linisti lucrurile..cine stie ce va mai fi.

Oricum nici eu nu am incredere in el..si nu stiu de ce,nici el in mine.

Nasoala situatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nasoala situatie.

E nasoala doar daca vrei tu sa fie nasoala...

Poti la fel de bine sa privesti in sufletul tau si sa recunosti cinstit ca vrei mai mult decat iti este oferit.... iar realizand asta poti la fel de bine sa-ti schimbi viitorul... poti alege o cale ce desi poate fi mai dureroasa la inceput... duce spre pace si implinire... mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,o sa incerc sa ma gandesc mai bine la ce imi doresc.

Sunt multe probleme,multe chestii peste care nu pot trece.Credeam ca imi va fi mai usor si ca le voi uita,dar nu am reusit.

Trebuia sa rup totul atunci cand am afat,dar am zis sa ii mai dau o sansa.In timp,s'a dovedit o greseala.

Acum,o sa merg acasa si incerc intr'un fel sau altul sa imi pun ordine in ganduri si sa o iau de la capat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,o sa incerc sa ma gandesc mai bine la ce imi doresc.

Sunt multe probleme,multe chestii peste care nu pot trece.Credeam ca imi va fi mai usor si ca le voi uita,dar nu am reusit.

Trebuia sa rup totul atunci cand am afat,dar am zis sa ii mai dau o sansa.In timp,s'a dovedit o greseala.

Acum,o sa merg acasa si incerc intr'un fel sau altul sa imi pun ordine in ganduri si sa o iau de la capat..

 

 

Vezi tu , probleme care erau in trecut si nu au fost rezolvate s-au agravat in timp. E complexat tipul dar daca are intelegere si poate trece poate, cu ajutorul tau, sa scape de aceste complexe.

Nu te sfatuiesc ca altii sa-l lasi pentru ca l-ai primit in viata ta din anumite motive si acum dependenta de care zici ca dati dovada, ei bine si asta e bazata pa ceva atractie.

 

Ajuta-l sa scape de complexe si arata-i unde greseste si ce anume se poate corecta . :jester:

Apropos, el inca mai vorbeste cu fosta, sau o mai suna sau ii mai trimite bani ? Daca e asa abia atunci trebuie sa il parasesti si sa te reorientezi.

Editat de geo3029

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Geo,din cate stiu eu,nu mai tine legatura cu ea.

Ultima data cand a vb cu ea,asa zice el a fost dupa ce ne'am mutat noi impreuna.

Atunci ea a sunat si el i'a spus ca este cu mine...si atat a fost.

Ea stie de noi,stie ca locuim impreuna...si eu cu ea nu am vorbit niciodata.

 

Nu cred ca am motive sa mai cred ca tine la ea,pt ca a facut multe pt mine.Nu pot sa il critic din toate pct de vedere,pt ca m'a si ajutat.

Poate regret ca,i'am fost confidenta si am fost partasa la suferinta lui.Eu l'am vazut plangand pt ea,eu l'am incurajat in tot,eu am despicat firul in patru si l'am tinut la dezbateri ore intregi.

Motivu despartirii lor..a fost un pic dubios...neclar...Ea s'a imbolnavit psihic.

A facut o criza si intr'o noapte a devenit altcineva~!

 

El imi spune ca ei se intelegeau bine.Noi ne mai certam si pe la inceputuri,imi reprosa si imi spunea ca,se intelegea mai bine cu ea.

Dar asta dintr'un singur motiv,ea era genul de femeie delasatoare,suspusa,eu sunt inversul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu.Ea a fost bolnava psihic din adolescenta,doar ca a tinut secret.

Drept dovada,parintii ei nu l'au lasat sa ii insoteasca la medic.Dar pana la urma a aflat adevarul.

Editat de dazza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×