Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

jigniri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

[soimos], iti spun si public, pentru ca mi s-a acrit sa vorbesc degeaba, ca daca nu te potolesti definitiv cu atitudinea asta, nu mai ai ce cauta pe sectiune !

eu sunt de acord sa dau drept de opinie si replica, dar ceea ce faci tu este deja circ ! in plus nu-mi dau seama cum poti veni sa vorbesti despre aspecte ale unor credinte pe care este clar ca lumina zilei ca nu le cunosti. nici eu nu-s experta in biblie si istoria crestinismului, insa multe dintre afirmatiile tale deja ma zgarie pe retina de nedocumentate si eronate ce sunt !

ajunge !

 

 

lasa omul sa-si desfasoare nebunia ori luciditatea in mod democratic vis a vis de crezul sau.

 

80 % din afirmatiile de pe acest forum sunt la fel de eronate si nedocumentate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faci pe naiba Soimosule ... :good: si minunile unde sunt ?

 

daca prin absurd ai ramane singur pe o insula, nici macar nu o paine n-ai putea sa-ti faci singur !

[/quote

:tease:)...subscriu...e greu cu piinea , unii habar n-au s-o faca nici acasa (printre care si eu)...dar pe o insula ?soimos insa cred ca ar fii in stare sa faca piinea......................PRAF ! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt nu asta este motivul real pentru care i se atrage atentia , ci vehementa si atitudinea care de multe ori duce la extremism , asa ca daca tot il avertizezi fa-o pentru motivele reale

exact pentru motivele reale am facut-o. daca te-ai erijat intr-un avocat al lui, dar n-ai citit ca lumea acuzatiile, nu-i problema mea. nu te-a chemat nimeni sa-i tii steagul si nici sa stabilesti linia dintre sublim si ridicol.

pe toata sectiunea asta nu mai vad altceva decat "isus=satana" si alte asemenea elucubratii. nu mai exista nici un dialog coerent, doar tabere care-si dau cu flit una alteia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact pentru motivele reale am facut-o. daca te-ai erijat intr-un avocat al lui, dar n-ai citit ca lumea acuzatiile, nu-i problema mea. nu te-a chemat nimeni sa-i tii steagul si nici sa stabilesti linia dintre sublim si ridicol.

pe toata sectiunea asta nu mai vad altceva decat "isus=satana" si alte asemenea elucubratii. nu mai exista nici un dialog coerent, doar tabere care-si dau cu flit una alteia.

 

Da, sunt avocatul diavolului. Eu nu fac decat sa fiu obiectiv, un cuvant care mai bine s-ar scoate din vocabular pentru ca oricum el nu mai exista. Partea amuzanta este ca nu va vedeti propria contributie. Nu este vina lui ca nu ati putut sa ii ponderati temperamentul, acum nu faceti decat sa culegeti efectele secundare. Eu am inteles destul de bine care este problema dar cred ca ma supraestimez in incercarea de ai face si pe atlii sa inteleaga.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti prigonitorii lui Hristos sa aiba parte de ajutorul pe care l-a avut Pavel pe drumul Damascului si sa devina frati intru Hristos, in numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh, AMIN!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti prigonitorii lui Hristos sa aiba parte de ajutorul pe care l-a avut Pavel pe drumul Damascului si sa devina frati intru Hristos, in numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh, AMIN!

Amin! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow...pace...ce folos au toate aceste injuraturi ? :D Cam ce duhuri duc la aceste lucruri in general ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti prigonitorii lui Hristos sa aiba parte de ajutorul pe care l-a avut Pavel pe drumul Damascului si sa devina frati intru Hristos, in numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh, AMIN!

:)

Arcadia mama, ce faci ?

 

nu stiu daca constientizezi, insa-i o forma de blestem ... mai mult, altii il si intaresc prin "amin"-ul ala :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce injuraturi, ce blesteme? Pentru prigonitorii de Hristos sunt adevarate binecuvantari...

Fara intamplarea de pe drumul Damascului, Pavel ar fi fost si astazi un prigonitor... Atunci insusi Isus i-a vorbit...

Dar probabil au inceput sa va tremure chilotii...pardon, genunchii... Culmea e ca tocmai cei pe drumul catre Dumnezeu s-au simtit...

Simtiti nevoia sa ii ocrotiti pe cei care beau sange de om si sacrifica copii si ii hiptnotizeaza si ii tortureaza pana ce se demonizeaza cum e cazul anumitor copii luati din casele de copii Canada? Dumnezeu nu e numai bun. E si drept.

De asemenea, Arhanghelul Mihail nu sta degeaba cu sabia. El face binecuvantari cu ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo:

Arcadia mama, ce faci ?

 

nu stiu daca constientizezi, insa-i o forma de blestem ... mai mult, altii il si intaresc prin "amin"-ul ala :doh:

Nu poate fi decat o binecuvantare, sa-ti iese Domnul inainte si sa devii crestin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×