Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna! Am cautat peste tot informatii si nu gasesc nimic. Saptamana asta am gasit in ziua de luni(sau marti) un snur rosu in dormitor(cu siguranta mi l-au scos pisicii dintr-un loc ascuns jucandu-se) iar ieri(joi seara) am gasit in bucatarie(tot scoasa de pisici presupun caci era in mijlocul camerei) o carpa taiata tot in forma de snur dar albastra si cam la un sfert din lungimea ei era putin rupta. Duminica am avut 7 persoane in vizita, deci presupun ca una dintre ele e pusa pe prostii dintr'astea. Nu inteleg totusi ce inseamna, care e intentia celui/celei care mi-a ascuns prin casa snururile rosu si albastru, cam ce vrea sa obtina. Eu le-am ars ambele(asa am simtit, chiar daca nu imi este frica de ele), dar cel albastru a ars foarte greu, mi-a explodat si vasul in care l-am pus sa arda impreuna cu sare. Stie cineva cam ce poate sa insemne? In plus, o banuiesc pe mama....ceea ce e si mai grav, deci poate are legatura cu relatia dintre mine si prietenul meu...nu stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pfff! nu am crezut ca o sa postez vreodata ceva in partea asta obscura a forumului, decat poate in gluma, eu nu cred in vraji, sunt o fiinta rationala dar sa va spun ce mi se intampla de cateva luni:

 

Cam o data pe luna gasesc jos langa scaunul de la biroul meu (la munca) un ghem mic de par (se vede ca nu sunt niste fire care s-au incalcit intamplator), parul are o culoare ciudata, adica lai de om/ femeie batrana (nu am colegi/colege in varsta) , asta se intampla cam de 1 an jumate, de fiecare data il duc la cosul de gunoi si de fiecare data apare iar...nu cred ca ma uraste cineva la munca chiar atat de mult incat sa se deranjeze sa imi faca vraji dar totusi parca imi strica ziua :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam o data pe luna gasesc jos langa scaunul de la biroul meu (la munca) un ghem mic de par (se vede ca nu sunt niste fire care s-au incalcit intamplator), parul are o culoare ciudata, adica lai de om/ femeie batrana (nu am colegi/colege in varsta) , asta se intampla cam de 1 an jumate, de fiecare data il duc la cosul de gunoi si de fiecare data apare iar...nu cred ca ma uraste cineva la munca chiar atat de mult incat sa se deranjeze sa imi faca vraji dar totusi parca imi strica ziua :(

 

Parul poate sa fie si de la altcineva decat colegi, de la femeia de servici sau angajatii firmei de curatenie, pana la paznici. Poate sa fie par de animal, nu neaparat uman. De la cateii sau pisicile din curte sau din vecini. Daca ai scaunul pus pe linia curentului,e normal ca la o anumita perioada de timp sa se adune ghemotoace mici de praf sau de par daca nu este facuta curatenia cum trebuie.

 

Ce vrei sa spui ca "nu s-au incalcit intamplator? Tu crezi ca cei care fac vraji stau sa impleteasca parul un ochi pe fata, un ochi pe dos? Sau sa faca modele sa le posteze pe facebook? Daca vrea careva sa-ti faca rau , poate si cu un singur fir de par, neimpletit.

Stai linistit/a, nu e vraja.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pfff! nu am crezut ca o sa postez vreodata ceva in partea asta obscura a forumului, decat poate in gluma, eu nu cred in vraji, sunt o fiinta rationala dar sa va spun ce mi se intampla de cateva luni:

 

Cam o data pe luna gasesc jos langa scaunul de la biroul meu (la munca) un ghem mic de par (se vede ca nu sunt niste fire care s-au incalcit intamplator), parul are o culoare ciudata, adica lai de om/ femeie batrana (nu am colegi/colege in varsta) , asta se intampla cam de 1 an jumate, de fiecare data il duc la cosul de gunoi si de fiecare data apare iar...nu cred ca ma uraste cineva la munca chiar atat de mult incat sa se deranjeze sa imi faca vraji dar totusi parca imi strica ziua :(

Atunci se pare ca nu esti chiar in intregime o fiinta rationala. Altfel nici macar nu ai contempla ca ceva necurat ar putea fi la mijloc si in loc sa postezi la sectia asta obscura, ai fi cautat explicatii rationale pentru parul ala. Poate cineva iti joaca farse la birou, poate face misto de tine. Poate cineva te displace intratat incat sa te ia peste picior. Tu repede ai trecut la scenariul cu vraji. Superstitia = saracia omului.

 

Cand spui "de fiecare data" te referi zilnic ? De care ori pe zi ? Care e frecventa lui "de fiecare data" ?

 

Daca ai pretentia ca esti rationala nu mai cauta aici explicatii supranaturale, paranormale pentru ceva ce nu exista si tine de domeniul fanteziei. :o:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu intelegeti ca nu e chestie de vointa? E o forta care ma controleaza. Nu imi mai dati sfaturi de genul: nu-i mai da bani, nu mai raspunde la telefon si la usa. Nu conteaza ca eu nu vreau sa ii dau bani sau sa vorbesc cu ea. Ofac fara sa vreau.

 

Nu exista "vraji". Exista doar obsesii, naivitate, auto-sugestie si lipsa de auto-control. Si sentimente. Daca nu ai avea sentimente pentru ea, nu i-ai da nimic.

 

pfff! nu am crezut ca o sa postez vreodata ceva in partea asta obscura a forumului, decat poate in gluma, eu nu cred in vraji, sunt o fiinta rationala dar sa va spun ce mi se intampla de cateva luni:

 

Cam o data pe luna gasesc jos langa scaunul de la biroul meu (la munca) un ghem mic de par (se vede ca nu sunt niste fire care s-au incalcit intamplator), parul are o culoare ciudata, adica lai de om/ femeie batrana (nu am colegi/colege in varsta) , asta se intampla cam de 1 an jumate, de fiecare data il duc la cosul de gunoi si de fiecare data apare iar...nu cred ca ma uraste cineva la munca chiar atat de mult incat sa se deranjeze sa imi faca vraji dar totusi parca imi strica ziua :(

 

Aveti pisici/caini la firma?

Poate cineva iti joaca o festa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pot face vraji cu ajutorul unui cearsaf?am gasit in aceasta dimineata, in curte, un cearsaf alb, umed...initial m-am gandit ca e al vecinului, dar oamul mi-a infirmat..singura sansa sa apara acolo, era sa-l aduca cineva, dar daca era un strain, as fi auzit cainele,mai ales ca acest cearsaf se afla aproape de casa, adica la aproximativ 40 m de gardul de la strada, deci exclus sa-l arunce cineva in curte...

ce ar trebui sa fac cu el?e suficient sa il arunc?

 

am uitat sa specific...m-am uitat mai atent pe cearsaf si am observat ca are trei pete galbene...asta inseamna ceva?

Editat de za-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"farmecele" constau in aruncarea unor energi negative asuprea unei fiinte vi om sau animal..bineinteles ca te poti folosi de aceste energi si in scopuri pozitive.Astfel de farmece sunt deochiul vampirismul energetic etc.Dar automat daca faci ceva rau altuia suferi consecinte..ce este la televizor sunt prosti facute pentru a stoarce bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×