Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Domingo, Pavarotti, Carreras

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

DOMINGOOOOOO!!!! for ever!! pentru expresivitate si sensibilitate!

 

 

si eu...

Cel mai mare Othello al anilor 90. Singurul dintre cei 3 tenori care avea fizicul potrivit pentru acest rol. Cu inaltimea sa de 1,85, pieptul lat, picioarele atletice, musculoase si tinuta dreapta si dominatoare, constituia o prezenta impunatoare pe scena.

 

Ascensiunea pana la statutul de superstaruri a fost marcata de tragedii personale, triumfuri, evenimente care au zguduit lumea, sotii, amante, dispute profesionale, ca si de formidabile succese in negocieri si colaborari complicate si dificile. Ei sunt cei mai faimosi si cei mai iubiti cantareti de opera, tenorii fara egal ai anilor 90.

 

Ei au deschis ochii multor milioane de oameni fata de frumusetea si fiorul fara pereche al marii opere. Sunt foarte mandra sa fiu doar una din miliardele de admiratoare ale lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pavarotti,Domingo sau Carreras???Nu-l prefer pe unul anume. Mie imi plac toti trei pentru simplu motiv ca au niste voci extraordinare. Cred ca-si merita cu prisosinta titlul de cei trei mari tenori ai lumii . Sunt formidabili impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pavarotti,Domingo sau Carreras???Nu-l prefer pe unul anume. Mie imi plac toti trei pentru simplu motiv ca au niste voci extraordinare. Cred ca-si merita cu prisosinta titlul de cei trei mari tenori ai lumii . Sunt formidabili impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara ezitare:DOMINGO.

Pavarotti este o masina de cantat(sau a fost) Carreras imi place dar ,repet,fara ezitare numarul unu este DOMINGO.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Pavarotti-pentru vocea DEOSEBITA!!!

 

2.Domingo-farmec+voce

 

3.Carreras-sensibilitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1990- Concert in Rome...the last part ...

 

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×