Sari la conținut
Forum Roportal
eddy

Cele mai tari filme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Englis Pacient, A beautiful Mind, The Day After Tomorrow si seria de filme romanesti Primavara/Vara?Toamna Bobocilor.

 

Au fost primele care mi-au venit in minte. Au fost si piese de teatru care mi-au placut mult (daca intra la socoteala): Tacae, Iancae si Cadar + Regina Mama (ambele la Teatrul National din Bucuresti)

 

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisica pe acoperisul fierbinte, Taxi Driver, Zbor deasupra unui cuib de cuci, Pacientul Englez (mi-a venit sa plang de tristete), O minte sclipitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar yo am vazut Alexander... orice sa-ar spune despre el, merita vizionat... actorii joaca foarte bine, ce mai, fuga la cinema!!! :o::o: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar yo am vazut Alexander... orice sa-ar spune despre el, merita vizionat... actorii joaca foarte bine, ce mai, fuga la cinema!!!  :o:  :o:  :)

[snapbacca]28188[/snapbacca]

 

Mie nu mi-a placut. Mi sa-a parut o versiune mai plicticoasa a lui Troia.

Inceputul era promitator dar lungile dialoguri de pe parcurs m-au cam plisctisit. Cand sa-a insurat cu "asiatica" la-am oprit.

 

Am vazut in schimb 2 comedii super:

50 first dates si Meet the Foccaers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

filme vazute azi ce vi le recomand

 

21 grame - unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut in ultimul timp !

the aviator - intr-adevar acum pot spune ca Leo di CAprio stie sa joace :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu mi-a placut. Mi sa-a parut o versiune mai plicticoasa a lui Troia.

Inceputul era promitator dar lungile dialoguri de pe parcurs m-au cam plisctisit. Cand sa-a insurat cu "asiatica" la-am oprit.

 

[snapbacca]28300[/snapbacca]

pai mie sincer mi-a placut alexander dar intradevar au fost secvente care m-au plictisit incat am adormit bustean cand ma uitam la el :o: . actorii au jucat bine, si angelina jolie a fost de nota 10 din toate punctele de vedere(& nu sunt o fana infocata) iar scenele din batalii au fost realiste si cu mult sange :o: -_- :) . dar troia a fost cu mult mai reusit si tema cred ca mai interesanta.

pe.sa.nu are cum sa fie "o versiune plicticoasa" la Troia pentru ca reprezinta 2 momente din istorie diferite. singura asemanare dintre ele e ca au o tema istorica ATAT!

cred ca e mai bine sa avem cateva cunostinte din viata lui alexandru cel mare inainte sa-la vizionam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca la cat tam-tam sa-a facut nu sa-a ridicat la asteptari.

Ma asteptam la in film plin de actiune, lupte dar am dat peste unul plin de dialoguri.

De Angelina nu am ce comenta este si printre preferatele mele.

Am mai vazut 2 filme:

- The Rundown: pentru cei care preferati actiunea

- Without A Paddle: o comedie relativ oca dar care nu m-a impresionat (e drept ca am vazut-o dupa Meet the Foccaers).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut City of Angels . nu? Este vechi filmul dar.. printre putinele care m-au impresionat.. Si ar mai fi unul : Life or something licae it.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"The Transporter" , "The Village" , "Phone Booth" , "The Italian Job"

 

cateva dintre preferatele mele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×