Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Elevul Problema

Postări Recomandate

E trist ca se intimpla asta in invatamint, dar tinind cont de ce se intimpla in intreaga societate romaneasca, nici nu e de mirare.

Da, dar copiii de astazi sunt viitorul de maine...halal viitor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost o eleva problema. Si nu, nu pentru ca eram lipsita de respect sau badarana (badaranismul e o trasatura de caracter cu care nu ma "pup"). Am fost astfel pentru ca ma deranja nedreptatea, atat cand era vorba de mine, cat si cand era vorba de altii. Plus ca din cauza fobiei sociale cu care inca ma lupt, incepusem sa chiulesc (asta prin liceu). Si am fost taxata din plin :cheer:.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pt. ca ai fost nedreptatita ai inceput sa chiulesti? asta singur te-a razbunat :lol:

 

Am fost satula de gainariile profilor si enervata de colegii ai caror parinti impingeau bani la greu. Da, am fost nedreptatita in stil mare (si nu am fost singura "victima"). Nu am suportat un asemenea "regim" si am actionat asa cum a trebuit-am vorbit. Si asta m-a costat scump. De chiulit, am inceput sa chiulesc din mai multe cauze, cea principala fiind frica mea de oameni, de oamenii din liceul meu mai ales (colegii), care aveau mereu grija sa ma faca sa ma simt "bine" prin atitudinea lor. Am fost mereu o antisociala, o frica_combinata cu o mica "ura" pe ei pentru ca ma respingeau si refuzau sa se puna in situatia mea. Bine, timpul a trecut si toate aceste lucruri m-au ajutat sa ma schimb, insa nu neg ca inca imi mai este frica de oameni. De fapt, asta e si singura mea fobie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi mai este frica de oameni. De fapt, asta e si singura mea fobie.

de ce ti-e frica?

toti dam peste oameni a caror singura placere e sa-i umileasca pe altii... iti alegi prieteni asemeni tie si-ti vezi de viata ta, fara sa te razbuni pe tine. nu chiulind, nu neglijandu-ti datoria...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce ti-e frica?

toti dam peste oameni a caror singura placere e sa-i umileasca pe altii... iti alegi prieteni asemeni tie si-ti vezi de viata ta, fara sa te razbuni pe tine. nu chiulind, nu neglijandu-ti datoria...

 

Imi place sa invat, sa studiez, dar urasc colectivitatea. Pentru mine ar fi fost super daca as fi invatat in particular, cu profi. La mine fobia sociala atinge cote alarmante.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place sa invat, sa studiez, dar urasc colectivitatea. Pentru mine ar fi fost super daca as fi invatat in particular, cu profi. La mine fobia sociala atinge cote alarmante.

 

 

Incearca sa te transpui. Oamenii din jurul tau se afla in tine de fapt. Frica de oameni vine din tine, din interior. In exterior doar proiectezi interiorul. Exteriorul nu ar exista fara interior, fara proiectie. Fuga nu este o solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×