Sari la conținut
Forum Roportal
Triple_X

Aduc banii fericirea ????

Postări Recomandate

asta o fi spus!!

 

mariti imaginea si asta zice la fel ;)

[snapbacca]28523[/snapbacca]

 

CINE-I HARNIC SI MUNCESTE

N-ARE CE MANCA

CINE-HOT SI SE DESCURCA

ARE TOT CE VREA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Banii n-aduc fericirea ci valoarea lor! :cry:

[snapbacca]33729[/snapbacca]

Banii nu aduc fericirea dar o intretin... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sustin in continuare ca BANII ADUC FERICIREA. Si nu cred ca asta m-ar dezumaniza. Si nici nu vorbesc despre "a avea bani sa-i intorci cu lopata".

Nu esti fericit daca nu ai o casa, un coltisor al tau, nu esti fericit daca nu ai ce pune pe masa celui pe care il iubesti, nu esti fericit daca esti nevoit sa mergi pe jos cailometri intregi pentru ca nu ai bani sa-ti cumperi bilet, ...........etc, sa.a.m.de......ca sa-ti permiti macar acestea ai nevoie de bani.

 

Haideti sa nu mai fim atat de IDEALISTI incat sa ne imbatam cu apa chioara.

 

 

@globalix.....nu numai cei hoti au bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si yo o simpla intrebare adresata tuturor.....aduc banii fericirea sau nu ??

Vreau sa stiu ce parere aveti voi despre asta...

:band:

[snapbacca]24251[/snapbacca]

E foarte simplu ... daca n-ai bani zici "banii aduc fericirea" :clap: daca ai bani :cry: te feresti de toti hotii si nu stii cum sa-i mai cheltui... cum eu nu sunt f.f.f. bogat zic ca banii aduc fericirea ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, nu. Banii nu aduc fericirea. Fericirea este ceva ce, din pacate nu poate fi cumparat. Ba, din pacate, prea multi bani te pot face sa pierzi ceea ce te facea fericit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi, nu. Banii nu aduc fericirea. Fericirea este ceva ce, din pacate nu poate fi cumparat. Ba, din pacate, prea multi bani te pot face sa pierzi ceea ce te facea fericit.

[snapbacca]34002[/snapbacca]

Da, bine si asta este adevarat pe de alta parte dar tine numai de lacomie sau ceva de genul asta .. asa ca in continuare sustin ca si banii aduc fericire ;) ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.. asa ca in continuare sustin ca si banii aduc fericire  :victory: ...

[snapbacca]34005[/snapbacca]

 

E o pseudofericire cea de care vb tu. Banii te fac sa iti cauti "fericirea" uitand de prietenii pe care ii aveai inainte de a te imbogati. Nu se aplica mereu, dar ... in marea majoritate a cazurilor.

Trist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o pseudofericire cea de care vb tu. Banii te fac sa iti cauti "fericirea" uitand de prietenii pe care ii aveai inainte de a te imbogati. Nu se aplica mereu, dar ... in marea majoritate a cazurilor.

Trist!

[snapbacca]34129[/snapbacca]

Nu as uita niciodata de prietenii mei.. iar pseudofericirea se aplica, cum am mai spus in cazul celor lacomi... inconstienti.. Dar la urma urmei prostia doare.. si o sa-i doara! Fiecare alege si primeste in schimb ce merita.. nimic nu ramane fara urmari..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intradevar se spune ca banii aduc fericire a si sincer chiar sunt de acord, faza e ca in ziua de azi nu mai stii daca cei care iti sunt prieteni sunt pentru ca te plac si vor sa stea in preajma ta pentru ca ii bine dispui sau pentru ca ai bani si poti sa le oferi anumite avantaje.

asta e o problema pentru ca toti umbla dupa bani in lumea asta si nu e valabil numai pentru fete.

:victory:

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×