Sari la conținut
Forum Roportal
Triple_X

Aduc banii fericirea ????

Postări Recomandate

in ziua de azi banii sunt foarte importanti  si dau un simplu exemplu pe care il cunosc zic eu bine : eu ! Imi plac atatea lucruri incat stiu ca trebuie sa fac ceva sa castig mai multi bani ca sa le am .

intr-un fel cred ca ne este conditionata fericirea de stare materiala , nu stiu cateodata tind sa cred serios in chestia asta cateodata nici nu-mi mai pasa ma apuca optimismul ala debordant cand zic ca doar dragostea e cea mai importanta etc etc . Din fericire ma trezesc la timp si revin cu picioarele pe pamant si-mi aduc aminte ca totusi banii aduc fericirea .

[snapbacca]24340[/snapbacca]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul e construit in asa fel incat niciodata nu este multumit cu ce are. Deci cineva care are bani multi va gasi cu siguranta un alt motiv sa fie nemultumit. :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar vreti sa incepem iar discutia asta cu "mai bine sarac si fericit decat bogat si nefericit"? De ce nu realizati ca toti cei saraci sunt nefericiti??Nu sunt fericiti fiindca nu au mancare pe masa,fiindca nu au ce sa le puna sub brad copiilor sau mai rau nu au ce sa le puna in farfurie...fiindca iarna tremura de frig..fiindca traiesc de pe o zi pe alta,din mila unia sau a altuia....Si acum sa punem in balanta cu viata unui om bogat:te scoli de dimineata..te intinzi in patul tau curat cu cearsafuri de matase,comanzi masa in pat,iti vin diverse feluri de mancare,apoi te imbraci cu haine calduroase si bune sau racoroase,te urci in super masina ta de lux si te indrepti spre serviciu sau,dupa pofte,spre o plaja din Bermude....

Acum ..sincer,cine vrea sa fie sarac??Eu unul nu..prefer sa fiu bogat si fericit decat sarac si vai de capul meu... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu sigur ca nu as vrea sa fiu in locul lui Bus.....chiar sa zicem ca mi sa-ar oferi postul lui..... si corinae ai dreptate de nemultumirea omului.....

Editat de fire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu sigur ca nu as vrea sa fiu in locul lui Bus.....chiar sa zicem ca mi sa-ar oferi postul lui..... si corinae ai dreptate de nemultumirea omului.....

[snapbacca]24902[/snapbacca]

:roll: :cat: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in continuare pentru calea de mijloc: sa ai ceva bani dar nu foarte multi. in cazul asta banii ajuta la mentinerea fericirii. Si, pasaroiule, sa stii ca nu prea ai dreptate cu plaja si cu restul. Oamenii bogati au de obicei multe de facut ca sa poata sa ramana la fel de bogati asa ca stau mai prost cu timpul liber.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt in continuare pentru calea de mijloc: sa ai ceva bani dar nu foarte multi. in cazul asta banii ajuta la mentinerea fericirii.

[snapbacca]24927[/snapbacca]

Subscriu! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA dom-le banii aduc fericirea. :blinca: Cine nu crede sa incerce pe pielea lui/ei. :roll:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×