Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

Ce mai cumparam pentru imbunatatirea ficatului.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:roll: iara am mai dechis un topic.

vreau sa scriem despre ce mai luam pt.imbunatatirea ficatului.

voi ce luati?ce ceaiuri hepatoprotectoare mai luati?

ce cumparati de la prafar?

 

aloe vera gel-pret 26 euro

alfa beta care(pt. oboseala)-pret 30,35 euro

forever bee honey(pe baza de miere si propolis)-pret17,28 euro

forever echinacea supreme-pret 21 euro

produsele astea le i-au multi pt ficat

am citit preturile,sunt scumpe,daca se face cineva distribuitor le ia cu 25% mai ieftin.(ma gandesc sa ma fac distribuitor sa le iau pt mine mai ieftin)

sunt produse ale firmei forever si am gasit situl pe net.

de pe forum nu am auzit plingeri asupra produselor.ma gandesc sa postez situl pt cei interesati.

http://www.flpaloevera.ro/produse.php?cat=1

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ma rog unde te dai cu aloe vera gel ??? ca sa ajute la ficat !!! si la ce pret !!! mamaaaaa ....

 

Ha ha...il mananci.

Am ceva colege,care folosesc astfel de produse,de la firma ,,...''.Mi se par si scumpe si ciudate,mai ales ca nu se gasesc in farmacii,numai la distribuitori.

Sa vezi ce incantate sunt de gelul si prafurile de slabit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

despre aloe vera pot spune eu mai multe, si spun mai multe ptr. ca eu consum in momentul de fata asa ceva, am inceput ca si voi sa caut tot felul de naturiste ptr. sotul meu care are hep. b si uite asa am ajuns sa intru in posesia unei retete de aloe vera (de la un medic internist din buc).....,apoi am mers la distribuitorii de aloe vera care mi-au recomandat sa ma inscriu ptr. a lua aceste produse mai ieftin sunt cu 30%mai ieftine decat ce gasim noi pe net .

ptr. sot am luat:

aloe vera gel -700 000 ron si se iau cate 2 liguri dim si seara inainte de masa cu 30 min. si te ajunge cam o luna 1litru

forever lycium plus-2 pastile pe zi dupa gel si sotul ia cate 2 pastile pe zi (o cutie din asta ajunge 50 zile)si costa in jur de 1100 000

fields of greens-astea sunt in jur de 320 000 si se iau cate 2 pe zi dupa masa si la fel ajung in jur de 40 zile

sotul a inceput sa ia din 17 noiembrie plus ca mai ia si essentiale si liv 52 si el care nu a fost adeptul naturistelor recunoaste ca se simte mult mai bine, in sensul ca e plin de energie si nu mai are aceleasi dureri in partea dreapta.

....si ca sa vina sotului mult mai usor sa ia toate astea m-am apucat sa consum si eu gelul cu el....

...zilele astea o sa mearga sa faca si transaminazele si am sa va tin la curent cum au iesit, specific ca luna trecuta avea tgp 63 si tgo 34

 

sanatate multa si incercati orice credeti voi ca o sa va faca bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa stiu daca s-a vindecat cineva de hepatita b folosind aloe vera

mi-a spus cineva ca s-a vindecat dar mi-e greu sa cred asa ceva

poate a fost in faza acuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tatal meu ia megamin de 2 luni..e un antioxidant f puternic...si acum analizele lui s`au imbunatatit..cat si starea de oboseala si aspectul galbui al pielii au disparut....nu fac reclama ...am facut un topic "tratament hepatita B"cititi si acolo..dak a mai incercat cineva sa`mi spuna..sincer..la inceput nu credeam ca un tratament care se distribuie prin agenti sau se comanda pe net e folositor in comparatie cu cele de la farmacie..dar m`a convins o persoana sa`l iau..si acum nu regret..e ff bun..tatal meu are hepatita B de 5 ani..si a facut diferite tratamente dar de la acesta se simte cel mai bine..cele de la plafar nu au o concentratie atat de mare..am incercat diferite marci walmark..pronatura..forever..dar fara rezultate deosebite..in schimb megaminul chiar si`a facut efectul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca te`ai grabit in a trage concluzii..crezi ca eu as fi inventat toata povestea ca la sfarsit sa concluzionez ca am descoperit tratamentul minune si etc..am zis ca nici eu n`am crezut in ele pentru ca erau distribuite si nu luate din farmacii..si am incercat..ce crezi ca as castiga din a face publicitate aici?oricum nu m`ar contacta nimeni pentru produse pentru ca NU sunt nici distribuitor nici COLABORATOR..aici era deschis un topic despre ce tratamente se folosesc si eu mi`am dat cu pararea pentru ca pentru mine chiar a folosit..dak ati interpretat gresit imi pare rau...nu toate persoanele au un interes ascuns in a face ceva..poate ca dak nu erau pastilele respective tatal meu nu mai era acum..si m`au ajurtat foarte mult..nu fac publicitate firmei..ci doar va spun ce am folosit..dak e sa ma iau dupa ce spui tu..inseamna ca si cei care au postat cu produse forever poate fac reclama(nu am nimic personal cu nimeni sa nu se inteleaga gresit)...fiecare are dreptul la libertate in gandire..poti sa ma judeci cum vrei..eu doar am incercat sa fac un bine..si`n plus am accesat pagina data de tine din curiozitate si totul e in lb germana..limba la cate nu ma pricep delok..deci cum era sa devin colaborator?dar in fine..poate cuiva de aici o sa`i foloseasca ce am spus mai sus..pentru ceilalti..interpretati ce vreti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hallo anyutz,

nu sari asa ca nu te-am acuzat cu nimica pe tine personal, ma bucur sincer foarte mult ca tatal tau se simte bine, si ii doresc sa ramina asa in continuare.

Concluzia este ca aveti grija ce luati, medicamentatia pe cont propriu este foarte periculoasa si efectele secundare sunt citeodata ireversibile.

Afacerile cu leacurile minune sunt in floare, dar din pacate aceste leacuri minune (impotriva cheliei, a impotentei, astma, cancer, hepatita samd.) sunt deseori fara efect sau chiar periculoase.

Cu toate ca leacurile par de obicei inofensive nu se poate exclude cu siguranta un efect daunator. Cel care inghite asa ceva se expune unui risc inutil si incalculabil pentru care el poarta raspunderea singur.

De obicei aceste leacuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×