Sari la conținut
Forum Roportal
mosumic

Meditatiile

Evaluează acest topic

De unde ati gasit meditatorii pentru copii?  

24 membri au votat

  1. 1. La clasa a VIII_a sau chiar mai devereme, multi incep meditatiile. De unde va alegeti profesorii?

    • -din recomandarile altora
      5
    • -dintre profesorii de la clasa
      6
    • -din ziar, de pe net
      2
    • -dintre rude, prieteni, cunostinte (daca am)
      6
    • -din alte surse
      5
  2. 2. Daca se vor scoate examenele nationale, va veti mai medita copiii?

    • da
      10
    • nu
      4
    • nu stiu, depinde cum va fi selectia
      10


Postări Recomandate

eu am facut meditatii din clasa a 2-a pana intr-a 12, in fiecare an, la diverse materii, in general 2-3 pe an, mai multe intr-a 8-a si a 12-a. sfatul meu: nu exagerati. la mine asa s-a intamplat si m-am culcat pe-o ureche, mi-am pierdut interesul pentru ca mi se oferea tot pe tava, eu nu mai descopeream si nu mai invatam nimic singura. si asa am devenit si lenesa in ceea ce priveste scoala si intr-un final, la facultate cand am ramas singura, am dat de greu puternic. deci e mai bine ca un copil sa se descurce si pe forte proprii, sa aiba multumirea ca a reusit el sa faca ceva singur, sa nu ia totul de-a gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat pe topic sa vad daca s-au exprimat si preturile pentru meditatii. am gasit doar o cifra. 30 roni.

mai poate altcineva sa ma lumineze putin din acest punct de vedere? cam asta e pretul sau difera? am nevoie sa stiu cam la ce suma se invart preturile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inteleg ca ai probleme, mamica ?

nu, s-a pus problema unui fel de after school si ni s-a spus sa spunem si o suma pe care noi o consideram potrivita ca renumeratie pentru aceste prestatii (citez) "avand in vedere ca multi dintre dumneavoastra stiu si costurile pentru meditare". iar eu una chiar nu am habar caci al meu copil nu face in particular nici limbi straine nici altceva. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot 30 ron am inteles , pe sedinta ....asta inseamna doua ore .

Vezi ca vine 1 Martie si in ritmul asta o sa va sugereze finut ca are nevoie de un inel de aur pentru ca cel vechi s-a cam tocit :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu este genul. nu accepta decat flori. si o singura data a acceptat o cutie de bomboane pe care a impartit-o cu copii. i s-a luat un cadou anul trecut si l-a returnat.

ideea este ca intr-adevar copii nostrii inca mai au nevoie de indrumare la efectuarea temelor. cei care nu inteleg totul din clasa, acasa primesc indrumari dupa alt stil decat al invatatoarei (logic :yes: ) si iese un talmes balmes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×