Sari la conținut
Forum Roportal
Anna Condor

Rugaciunea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si asta este adevarat! De multe ori nu-ul la o rugaciune reprezinta voia lui Dumnezeu pentru noi! El stie intotdeauna ce-i mai bun pentru noi!

Asta nu e adevarat!!!!

Adica el stie ca e mai bine ptr copii deportati la Auschwitz ca ei sa fie gazati, arsi si expediati pe horn ca ingerasi in cer!

 

Unde nu dau eu de dumnezeul asta sa-i dau cu op caramida in cap!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta nu e adevarat!!!!

Adica el stie ca e mai bine ptr copii deportati la Auschwitz ca ei sa fie gazati, arsi si expediati pe horn ca ingerasi in cer!

 

Unde nu dau eu de dumnezeul asta sa-i dau cu op caramida in cap!

Noi vorbeam de rugaciune si de cu totul altceva.

Oricum:dumnezeul de care ne vorbesti(caruia sa-i dai o caramida in cap), este chiar in inima ta si-n viata ta! El i-a calauzit pe cei de la Auschwitz sa ucida, sa schingiuie,sa fie atat de diabolici!

Dumnezeul Bibliei a fost acolo in cuptor si in chinuri cu cei care s-au increzut in El! El a stiut ca cei deportati vor fi chinuiti insa le-a lasat libertatea acelor oameni de a asculta de El sau de diavolul. Daca s-ar fi coborat acolo si iar fi omorat pe toti nazistii,l-ai fi acuzat din nou ca este un ucigas!

Observi Soimos draga ce siret esti?

IOAN 16: 33 V'am spus aceste lucruri ca sa aveti pace in Mine. In lume veti avea necazuri; dar indrazniti, Eu am biruit lumea.``

Domnul Isus era pe crucea Golgotei si putea sa se dea jos de acolo, a suferit insa pentru fiecare din noi. Acelasi Isus il astepta cu bratele deschise pe Stefan cand era omorat cu pietrii de fii diavolului! Dumnezeu nu ne promite pe acest pamant o viata fara necazuri, insa ne promite ca El va fi cu noi intotdeauna. El este cu cel chinuit,asuprit,batut, omorat, bolnav ectc, cu toti aceia care-si pun increderea in El! Dumnezeu ne-a promis insa Cerul si faptul ca vom fi mostenitori impreuna cu El, mostenitori ai Imparatiei lui Dumnezeu!

 

Faptele noastre spun cui apartinem Soimos! Nu Dumnezeu si cei ucisi la Auschwitz sunt de vina.De vina este diavolul si cei care au ascultat de el!

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si de ce nu ni s-ar da raspuns la rugaciuni? mhm? :doh: Crezi ca este vreun motiv ptr asta? :yahoo:

 

 

poate ca raspunsuri se dau.........dar nu realizam noi.........sau nu vrem sa intelegem si sa acceptam unele raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si de ce nu ni s-ar da raspuns la rugaciuni? mhm? :crazy: Crezi ca este vreun motiv ptr asta? :crazy:

poate ca raspunsuri se dau.........dar nu realizam noi.........sau nu vrem sa intelegem si sa acceptam unele raspunsuri

Asa este! Si nu este un raspuns! Dumnezeu stie ce-i mai bine pentru noi. Daca fetita mea de 8 ani mi-ar cere cadou o masina, sigur nu i-as da-o! De ce? Fiindca ii vreau binele si stiu ca la varsta aceasta nu se poate folosi de masina si nu are nevoie de ea!Asa se intampla de multe ori si cu rugaciunile noastre catre Dumnezeu.Raspunsul este nu fiindca Tata stie mai bine ce-i bun pentru noi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este! Si nu este un raspuns! Dumnezeu stie ce-i mai bine pentru noi. Daca fetita mea de 8 ani mi-ar cere cadou o masina, sigur nu i-as da-o! De ce? Fiindca ii vreau binele si stiu ca la varsta aceasta nu se poate folosi de masina si nu are nevoie de ea!Asa se intampla de multe ori si cu rugaciunile noastre catre Dumnezeu.Raspunsul este nu fiindca Tata stie mai bine ce-i bun pentru noi!

 

 

 

păstr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Le dam nastere si ii educam! Binenteles ca le facem cadouri in functie de varsta lor, atunci cand ne cer ceva le dam in functie de varsta si alte criterii!

Tot la fel si Dumnezeu, odata ce suntem copii Lui ,nu ne da tot ce-i cerem, ci ne da tot ceea ce considera El ca este bun pentru noi!

 

Incercati sa ne respectati si sa nu mai impuneti dvs criterii nimanui!

Lasati pe fiecare sa creada ce crede !

 

Omul se poate ruga pana ii cad izmenele si nu va primi niciodata nimic ...acesta este si motivul ptr care nici Dvs nu primiti masa de pranz si curentul electric de la Dumnezeu servit la cantina bisericii ci trebuie sa munciti.

 

Noi nu suntem copii decat ai parintilor nostrii si atat.

Dumnezeu NU ESTE BUN ...El a creat o lume in care cel puternic il ucide pe cel slab cu cruzime si il manca de viu!!!!

Noi oamenii am rupt acest LANT BRUTAL al lui Dumnezeu NEMILOSUL si am iesit din acest cerc vicios prin EVOLUTIE si propria noastra forta (inteligenta).

Noi ca societate ne suntem noua insine ca indivizi MANTUITORII ...in cer dupa ce murim nu exista viata ci MOARTE ...ce forma de existenta o fi moartea nu stim ...dar nici VIATA NU E!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incercati sa ne respectati si sa nu mai impuneti dvs criterii nimanui!

Lasati pe fiecare sa creada ce crede !

 

Omul se poate ruga pana ii cad izmenele si nu va primi niciodata nimic ...acesta este si motivul ptr care nici Dvs nu primiti masa de pranz si curentul electric de la Dumnezeu servit la cantina bisericii ci trebuie sa munciti.

 

Noi nu suntem copii decat ai parintilor nostrii si atat.

Dumnezeu NU ESTE BUN ...El a creat o lume in care cel puternic il ucide pe cel slab cu cruzime si il manca de viu!!!!

Noi oamenii am rupt acest LANT BRUTAL al lui Dumnezeu NEMILOSUL si am iesit din acest cerc vicios prin EVOLUTIE si propria noastra forta (inteligenta).

Noi ca societate ne suntem noua insine ca indivizi MANTUITORII ...in cer dupa ce murim nu exista viata ci MOARTE ...ce forma de existenta o fi moartea nu stim ...dar nici VIATA NU E!

Vad ca dumneata vrei sa ne impui criterii aici.Dupa cum vad se vorbeste despre rugaciune! Noi crestinii iti relatam parerea noastra! Nu te obliga nimeni sa ne crezi, ba chiar te invitam sa-L intrebi si tu pe Dumnezeu, sa indraznesti sa-I ceri,deoarece este un Dumnezeu bun si-ti da cu mana larga.Binenteles ca nu-ti da nici paine din Cer si nici masini la poarta.Tocmai Dumnezeu a spus: "Cine nu munceste nici sa nu manance"! Dar sa stii ca El iti da sanatate sa muncesti! Daca El isi trage mana de peste tine si te cuprinde boala,sau dus binecuvantarile.Intelegi principiul Sau!

Da-mi voie sa-ti spun ca Dumnezeu acreeat o lume perfecta cu oameni perfecti! Diavolul insa a virusat omenirea cu pacatul! Pacatul a adus moartea,crima si tot ce vezi azi in omenire! Dumnezeu ne-a pregatit remediul, sa traim vesnic, trimitandu-L pe Fiul Sau Isus Cristos, sa moara pentru noi! Diavolul insa te minte pe tine si pe milioane de oameni sa respingeti remediul, ca sa va piarda sufletele! Inteligenta o ai de la Dumnezeu,iar cu evolutia s-a rasuflat de mult! Omul a fost creeat si nu a evoluat din nimc! Prostia mare este ca foarte multi oameni isi folosesc inteligenta la rau si nu in scopul la care ne-a creat Dumnezeu!

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este! Si nu este un raspuns! Dumnezeu stie ce-i mai bine pentru noi. Daca fetita mea de 8 ani mi-ar cere cadou o masina, sigur nu i-as da-o! De ce? Fiindca ii vreau binele si stiu ca la varsta aceasta nu se poate folosi de masina si nu are nevoie de ea!Asa se intampla de multe ori si cu rugaciunile noastre catre Dumnezeu.Raspunsul este nu fiindca Tata stie mai bine ce-i bun pentru noi!

 

 

de acord cu tine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am observat si eu ca dac ii cer verzi si uscate ... mi le da numai pe alea verzi :crazy: ... e bine sa ne rugam sa ne dea ce ne dorim dar sa se faca voia Sa ... si de multe ori iti da ce ceri si mult mai mult decat te asteptai ! ... cand nu iti da sa fii multumit ca te-a ferit de ceva rau pentru tine ...

 

dorintele sa fie din inima, fara viclenie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×