Sari la conținut
Forum Roportal
Borza Melinda

Cosmetice 100% naturale.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dimineata deaorece eu iarna aplic pe ten un strat de crema hidratanta de galbenele pe care o inlatur seara pentru a lasa pielea sa respire.In fiecare sapt. fac o infuzie de musetel si stau in acel abur pana aproape de racire.asta e pentru cosuri. Dupa care ma dau pe fata cu tarate care usuca cosurile iar apoi ma clatesc cu apa calduta.vara pentru a ma simti bine dimineata ma dau pe fata cu coji de castravete pentru ca sunt revigorante

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foloseam in mod curent niste chestiute relativ interesante, care, ziceam eu, mi se potriveau. Am "iesit din sistem" si mi-am dat seama ca nu sunt ceea ce caut. Si vazui reclama la o crema atat de draguta... Si care chiar ar parea buna... Si am fost la farmacie (ca doar aici se gaseste) ca sa vad cam cat ar costa. Deh.. omul interesat se informeaza... Si am ramas semi-traznita (trebuia sa mai si plec de acolo, nu puteam sa ametesc cu totul..) cand am aflat ca era 600.000! Ma rog, cred ca se merita... Dar nu ar trebui sa se joace in halul asta cu psihicul unui adolescent care nu vrea sa-si sacrifice fondurile in cinstea unei asemenea achizitii...

Si aia era doar crema hidratanta (am probleme cu exfolierea locala a tenului - localizata exact in varful nasucului.. ::cat:: si pe alte micute parti), probabil mi-ar trebui si instrumentul de curatare, 400.000. Si lotiunea astringenta, alte 400.000....

Cred ca o sa ma intorc la amestecul de lapte condensat cu miere si un picut de lamaie.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit creme scumpe pentru fata dar nu pot spune ca au un merit deosebit fata de cele naturiste .

Super

= crema de galbenele/echinaceea/musetel Farmec=63.000,75ml lei ,pentru orice tip de probelema si ten

=crema contur ochi Gerovital=86.000 ,50ml

=apidermin .......................

 

Intrati intr-un magazin de produse naturiste si in functie de ce aveti nevoie cumparati cu incredere sunt mai acceptabile ca pret si foarte bune .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc cosmetice Avon, Oriflame, Ruby Rose (produse de intretinere si de machiaj), iar de la alte firme cumpar ocazional.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze... M-am uitat atent la intrebarea celui care a deschis topicul, dar mai putin atent la denumirea topicului -- "Cosmetice 100% naturale". Eu m-am referit doar la cosmeticele pe care le folosesc de obicei. Despre cat de naturale sunt nu ma pricep sa spun, dar calitatea lor ma multumeste. Asa ca scuze inca o data pentru off-topic... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit de curand cosmeticele Hemel. Sunt naturale 100% ceeace ma bucura cel mai mult. Sunt super, miros foarte bine a miere, ceara, citrice, iti vine sa le manaci. Sunt foarte consistente, te tin mult. Lacul de unghii m-a tinut mai mult de o saptamana, e primul lac asa rezistent pe care la-am folosit pana acum. Si ar fi mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand exista si in Timisoara Mall, am descoperit produsele de la Lush (100% naturale). Sunt excelente. Eu am incercat uleiul solid de masaj (cu extract de mandarina, grapefruit si portocala), balsamul de par pentru par normal (Veganese) si crema exfolianta pentru fata cu saruri marine (e super). In schimb, mie nu imi face bine samponul solid pentru stralucirea parului.

 

Si produsele de la Hemel sunt bune. Dar sunt mai bune cele de la Lush.

Mie imi plac si gelurile de dus de la Body Shop. Au un miros foarte fain, de fructe si sunt bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dak vreti produse 100% naturale incerkti si voi cele de la Refan mai ales k preturile is destul de acceptabile nu k la altele...fara nume k sa nu jignesc

dak va intereseaza produsele sau o colaborare nu ezitati sa ma contactati la lorybalan@yahoo.com

 

 

 

Scuze... M-am uitat atent la intrebarea celui care a deschis topicul, dar mai putin atent la denumirea topicului -- "Cosmetice 100% naturale". Eu m-am referit doar la cosmeticele pe care le folosesc de obicei. Despre cat de naturale sunt nu ma pricep sa spun, dar calitatea lor ma multumeste. Asa ca scuze inca o data pentru off-topic... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×