Sari la conținut
Forum Roportal
Borza Melinda

Cosmetice 100% naturale.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

produsele de la refan nu sunt 100% naturale. imi pare rau dar nu trebuie dus nimeni in eroare. uitate la ingrediente si ai sa vezi compusi chimici. ele sunt naturale au in compozitie un procent mai mare sau mai mic de plante ,fructe etc. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dak vreti produse 100% naturale incerkti si voi cele de la Refan mai ales k preturile is destul de acceptabile nu k la altele...fara nume k sa nu jignesc

dak va intereseaza produsele sau o colaborare nu ezitati sa ma contactati la lorybalan@yahoo.com

Produsele refan chiar ca sunt foarte faine, maiales sapunurile, sunt super!! va recomand!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cuprinsa de tristete,va spun ca nici produsele de la lush nu sunt 100 % naturale... au f multe "chimicale".. era cat pe ce sa ma ard la buzunar pt niste minciuni... intrati pe site-ul lor si uitati-va la ingrediente daca nu ma credeti.

eu inca mai caut produse cu ingrediente naturale, fara "parabeni" si care sa nu coste o avere... daca stiti ceva, scrieti va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

roora-daca vrei cosmetice naturale intra pe site-ul www.ilcsi.com-mergi pe varianta in lb engleza si acolo sigur gasesti ceea ce vrei.Au garantie doar 6 luni ceea ce SIGUR inseamna ca nu au nici un fel de adaos chimic dar din pacate le gasesti in saloanele de cosmetica mai ales din Transilvania pt. ca sunt unguresti.Eu altele nu cunosc-nici macar Hemmel-care nu intra in piele si e grasa de poti sa prajesti oua pe fata si nci altele care stau cu anii prin magazine nu ma incanta :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca trebuie sa te contrazic draga mariaelena ,dar produsele de la hemel nu sunt grase dar cred ca nu le-ai folosit asa cum trebuie.se aplica in mod obligatoriu pe piele UMEDA si in cantitate FOARTE MICA.incearca asa si apoi sa imi spui. cat despre 100% naturale.... au vrut multi sa contrazica si au facut produselor analize dar nu au avut cum sa dezminta afirmatiarespectiva pt ca nu au gasit nimic chimic in ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi pare rau ca trebuie sa te contrazic draga mariaelena ,dar produsele de la hemel nu sunt grase dar cred ca nu le-ai folosit asa cum trebuie.se aplica in mod obligatoriu pe piele UMEDA si in cantitate FOARTE MICA.incearca asa si apoi sa imi spui. cat despre 100% naturale.... au vrut multi sa contrazica si au facut produselor analize dar nu au avut cum sa dezminta afirmatiarespectiva pt ca nu au gasit nimic chimic in ele.

 

 

poti sa ma contrazici dar eu tot la parerea mea raman.Le-am folosit cum zici tu-am fost reprezentant hemel si cine a cumparat a facut-o doar O DATA.Aici nu e vorba de analize ci si de continutul lor in substante grase neprietenoase pielii ;naturale sau nu...

Este doar o parere nu trebuie sa te simti ofensata-daca tie iti plac e OK

Editat de mariaelena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cuprinsa de tristete,va spun ca nici produsele de la lush nu sunt 100 % naturale... au f multe "chimicale".. era cat pe ce sa ma ard la buzunar pt niste minciuni... intrati pe site-ul lor si uitati-va la ingrediente daca nu ma credeti.

eu inca mai caut produse cu ingrediente naturale, fara "parabeni" si care sa nu coste o avere... daca stiti ceva, scrieti va rog

 

Logona, Verdesativa si Dr. Hauschka, ceea ce folosesc eu. 100% naturale.

 

http://www.biodizionario.it/

 

Un site pentru controlul ingredientelor cosmeticelor (Va traduc: bulina rosie=substanta la risc major, neacceptabila; bulina galbena= poate da probleme dar totusi se poate inchide un ochi daca este la urma listei ingredientelor; o singura bulina verde= acceptabil; dubla bulina verde= natural).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru sugestii, eu sunt in timisoara si sper sa vad cum sunt produsele ilcsi, dar nu stiu cat succes o sa am pentru ca aici am inteles ca e depozit si vand numai saloanelor, oricum, suna foarte bine descrierile produselor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×