Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Hai ca o dam de gard inadmisibil de rau si alunecam, incet dar sigur, spre off-topic... :)

Nu iau totul ca pe o provocare, discut in contradictoriu; nu este vina mea ca asta te irita. :yahoo:

Ai spus cuvantul magic: "eu am gasit subtilitati romantice si simboliste". Despre asta este vorba. Faptul ca tu le-ai gasit nu inseamna ca aceste subtilitati sunt si asumate de formatia a carei vivisectie o facem aici; ceva ma opreste sa cred ca Ville Valo doarme cu "Vocalele" sub perna; maxim, pot sa cred ca l-a citit pe Poe, dar cam atat. Si nici nu am pretentia de la un star rock sa fie mai mult decat e, nu asta e treaba lui; treaba lui e sa cante (cat si cum poate) si sa se vanda, ceea ce el reuseste din plin. Daca e sa ii atribui o calitate, aceea nu ar fi eruditia ci un feeling pentru business iesit din comun si demn de tot respectul. Repet, nu am nimic cu muzica lor, suna bine, el e frumos, clipurile sunt beton... pe scurt, e un produs comercial net preferabil multor altora si care are toate datele pentru a avea succes.

Cam la asta se rezuma ceea ce am vrut sa spun in (mult prea multe) posturi.

:focus:

 

 

din nou, aplic acelasi sistem de judecata pe care mi l-ai aplicat si tu, faptul ca TU nu crezi ca el ar fi citit foarte mult nu inseamna ca nu a citit. treaba lui. treaba cu influentele literare mi-a fost confirmata si de profesorul nostru de literatura care mi-a atras atentia asupra acestui fapt acum 3 ani. tipul are 27 de ani si e meloman...nu incerc sa te conving de nimic, dar nu incerca nici tu sa ma convingi ca nimic din ce reprezinta HIM nu e autentic si ca ar fi vezi doamne, "produs"...asta e felul in care vezi tu situatia, dar, din pacate, nu toata lumea are aceeasi perceptie asupra fenomenelor ca si tine. si cu asta renunt la cearta asta stupida care nu aduce nimic constructiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit pe un site finlandez dedicat stirilor din industria muzicala ca s-ar putea ca participantii de anul viitor la eurovision sa fie HIM si ca ar urma un concurs cam rockerit. stiu ca multi nu prea vad in HIM nu stiu ce mare valoare a rockului dar no...spre deosebire de cele cerute de concurs sunt totusi destul de heavy. mi-ar placea sa-i vad. cred ca m-as amuza copios!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"cine a spus ca eu sunt mic? 7 ani am implinit! " :jester:

Dar cine e uratul ala din poza???Nu vrei sa pui alta poza ca ma ingrozeste ??? Nu spun nimic acum despre HIM.

Te pup...Astept schimbarea ...la fata...nu la dos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HIM,o trupa rock(pt mine)p al doilea loc :o:

Misto rima nu?

 

 

 

Imi place HIM dar imi place mai mult Marilyn Manson!

De exemplu Tainted love,This is the new sh...t,si multe altele.

 

Gata mi-am scimbat fatza! 8)

 

Dar cine e uratul ala din poza???Nu vrei sa pui alta poza ca ma ingrozeste ??? Nu spun nimic acum despre HIM.

Te pup...Astept schimbarea ...la fata...nu la dos!

Gata cu uratu! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
HIM,o trupa rock(pt mine)p al doilea loc :P

Misto rima nu?

Imi place HIM dar imi place mai mult Marilyn Manson!

De exemplu Tainted love,This is the new sh...t,si multe altele.

 

Gata mi-am scimbat fatza! :P

 

Gata cu uratu! :D

Ce legatura are HIM cu Marilyn Manson?

Pe 6 august este schimbarea la fata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce legatura are HIM cu Marilyn Manson?

Pe 6 august este schimbarea la fata!

Pai Marilyn Manson este cantaretzul meu preferat si HIM pt mine e p al doilea loc

Dar u p cine preferi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai Marilyn Manson este cantaretzul meu preferat si HIM pt mine e p al doilea loc

Dar u p cine preferi?

Ville Valo arata bine,odata,...acum...am mai crescut...dar un timp eram obsedata de el...

Sunt ceea ce sunt because of HIM...si pentru mine or sa ocupe mereu un loc special...

deci prefer HIM dar imi place si Marilyn Manson,oricum nu ascult genu asta de muzica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ville Valo arata bine,odata,...acum...am mai crescut...dar un timp eram obsedata de el...

Sunt ceea ce sunt because of HIM...si pentru mine or sa ocupe mereu un loc special...

deci prefer HIM dar imi place si Marilyn Manson,oricum nu ascult genu asta de muzica...

Sunt mai multe piese d la HIM p care le plac dar sunt putine.D la Marilyn Manson p care le am si p tel si vreau sa zic ca imi plac la nebunie.

 

Ville Valo arata bine,odata,...acum...am mai crescut...dar un timp eram obsedata de el...

Sunt ceea ce sunt because of HIM...si pentru mine or sa ocupe mereu un loc special...

deci prefer HIM dar imi place si Marilyn Manson,oricum nu ascult genu asta de muzica...

Spune-mi te rog cum e in centrul universului,e frumos?as vrea sa merg cu u odata pe acolo! Editat de sergiu_yo17

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
do`mle, e mirific.

Tu de unde stii?Cum dracu ai ajuns tu acolo?

 

Sunt mai multe piese d la HIM p care le plac dar sunt putine.D la Marilyn Manson p care le am si p tel si vreau sa zic ca imi plac la nebunie.

 

Spune-mi te rog cum e in centrul universului,e frumos?as vrea sa merg cu u odata pe acolo!

Daca tot te invitasi singur,poate ca o sa te iau odata pe acolo...iti spun...de acolo totul se vede clar...

O sa-ti placa... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×