Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Au fost o formatie destul de usor de inteles, cu mult, mult suflet, multa melodie si versuri deosebit de frumoase si cu substanta (cei care au citit baudelaire, mallarme, verlaine, poe, shelley, byron, keats, corbiere stiu despre ce vorbesc).

Aha... cum ar veni, trebuie sa fi citit Tristan Tzara ca sa poti aprecia la justa valoare O-Zone... Nu crezi ca te cam arunci?... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bajetii astia au scos un album bunicel acum cativa ani, ala cu 'she`ll be right here in my arms', de intelegeam io 'she`ll be riding in my arms' si ma amuzam copios. un album fara pretentii, asa, catchy, de fredonat la ora de mate. asta pe vremea cand vile ala mai arata human. si cand io aveam considerabil mai putina minte ca acuma. i guess that`s what it takes to like him...less brain :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bajetii astia au scos un album bunicel acum cativa ani, ala cu 'she`ll be right here in my arms', de intelegeam io 'she`ll be riding in my arms' si ma amuzam copios. un album fara pretentii, asa, catchy, de fredonat la ora de mate. asta pe vremea cand vile ala mai arata human. si cand io aveam considerabil mai putina minte ca acuma. i guess that`s what it takes to like him...less brain :flowers:

Se vede ca acum ai mai multa minte...ai inteles in sfarsit ca era "she'll be right here in my arms'

Felicitari... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi placea o mel de la ei "Join me in death " :flowers: restul nu e pe gustul meu :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fata, ca femeie nu poti sa-ti spun :P...ca altfel nu am mai vorbi de HIM..pe alde obositul asta de fan Morrison al tau l-am vazut de 2 ori in germania. si asta acum 4 ani can dupa parerea ta nu era asa de obosit!. despre rahatul de concert de la sibiu sa fie la el acolo, asta spune multe despre unde au ajuns si cam cine ii mai primeste sa asculte live. Si crede-ma pe cuvant ca stiu mai multe despre sonorizarea pe scena, despre efectele care se baga la o inregistrare profesionala fie ea si live..asa ca dupa cum spuneam, daca vrei sa convingi lumea ca matza rage ca leul, gaseste si tu macar unii de nu au vazut o scena decat la sibiu si din randul publicului :doh:

 

si daca nu ai inteles mie chiar imi place HIM,am discografia, dar asta nu inseamna ca voi mai calca vreodata la vreun concert de al lor...voi aveti motivele voastre sa mereti acolo :good:

 

 

nu am sa neg ca acum cativa ani eram total obsedata de ville valo (avem 13 ani, deh...) dar acum chiar nu se pune problema. eu l-am vazut la sziget in 2001 (sunt din ardeal, mama e unguroaica :D ) si au cantat foarte, foarte bine. am vazut de asemenea multe inregistrari live in care valo chiar canta extraordinar, si multe inregistrari live in care canta execrabil. si sa nu-mi spui ca se poate "truca" o voce naspa atat de tare incat sa sune bine, pentru ca nu cred asa ceva.romanii sufera cu totii de ceea ce se numeste complexul teoriei conspiratiei, pentru ei totul e trucat, totul se rezolva prin mismasuri...cam trist... Nu le iau apararea, nicidecum, doar spun ca am vazut si performante live super (cea de la sziget de exemplu). Sibiu a fost dezastru total, nu ma asteptam sa fie atat de nasol dar ce sa-i faci? insasi organizatoarea a fost surprinsa de prestatia lor. in fine, la urma urmei, asta e ceea ce crezi tu. tu ai motivele tale, eu am motivele mele. asta este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta spuneam si eu..in sfarsit de acord! :good:

 

mai du-ne-dai-nul (o despartire in silabe mai sujestiva n`am gasit), unde ti-e shpiritul belicos? ne aprobam si ne batem pe spate ca cuscrii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

shpiritul ala belicos de care vorbesti, folosit la nesfarsit ca mijloc de exprimare , ajunge sa te belicosheze pana in maduva aerului de superioritate nu intodeauna acoperita, take care! :P. eu cel putin cand respectiva persoana ajunge unde trebuie ma opresc. am stabilit de comun acord cu fata aia ca eu am parerile mele pt ca ma pricep si ea parerile ei pt ca la 13 ani a facut o pasiune pentru Valo.

tie ce-ti lipseste in general de nu o faci?:good:

poate varsta sa fie de vina?:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×