Sari la conținut
Forum Roportal
Helene 23

Orasul nr. 1 al Romaniei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Probabil Constanta apare in top si datorita faptului ca se afla langa mare si asta ii da un aer mai mediteraneaa. Dupa parerea mea cam in toate orasele ar mai fi cate ceva de facut si imbunatatit. Unele intradevar sunt mai amenajate in ceea ce priveste zona istorica (de centru) dar toate sunt inca departe de ce ar trebui sa fie un oras turistic cu facilitati si amenajari.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil Constanta apare in top si datorita faptului ca se afla langa mare si asta ii da un aer mai mediteraneaa. Dupa parerea mea cam in toate orasele ar mai fi cate ceva de facut si imbunatatit. Unele intradevar sunt mai amenajate in ceea ce priveste zona istorica (de centru) dar toate sunt inca departe de ce ar trebui sa fie un oras turistic cu facilitati si amenajari.

corect, Constanta se afla in top, acum depinde ce iti place sa faci: sa vizitezi, sa te distrezi sau sa locuiesti in aceste orase de top.

Sincer conteaza foarte mult calitatea oamenilior, de exemplu in Timisoara n-ai sa gasesti niciodata soferi rai ca cei din Bucuretsi, poate nu la fel de multi.

Deci ca si loc de distractie Constanta este pe locul 1 :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Deci ca si loc de distractie Constanta este pe locul 1 :good:

 

Mda, mai ales ca Radu Pastaie obliga proprietarii de cluburi din Mamaia sa construiasca un car alegoric (cu minim 6 animatoare) pentru a defila in timpul sezonului estival.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea cam in toate orasele ar mai fi cate ceva de facut si imbunatatit.

 

:yahoo:

 

Ar trebui darimate multe orase cu localuri cu tot si reconstruit ca sa semene a ceva util, secur, sanatos, igenic, etc., pe urma vine turismul!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo:

 

Ar trebui darimate multe orase cu localuri cu tot si reconstruit ca sa semene a ceva util, secur, sanatos, igenic, etc., pe urma vine turismul!!!

 

 

 

adica sa darami cladiri istorice !!?? 8)

acelea trebuiesc pastrate, reconsolidate si renovate pastrand aspectul initial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu de cladiri istorice zice. Zice de orasele alea care nu au nici o ratiune de a exista, care nu au nimic valoros si nici viitor pentru a trai si a se dezvolta. No, de alea si eu zic ca ar trebui reconstruite pe alte principii. Pentru binele locuitorilor, normal.Asta e viata. Orasele, localitatile, ca oamenii, se nasc, traiesc si apoi, cand s-au incheiat misiunea pe pamant, mor. Suntem in acesti ani martorii unor situatii de criza prin care trec unele dintre orasele noastre. Asteptam cu interes sa vedem ce se va intampla cu ele.

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate orase din Romania am vazut pana acum, Iasiul conduce detasat.

Asa am auzit si eu ca Iasul este incredibil de frumos si curat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×